testy / Kawai

12.04.2015r.

Kawai KDP-90 Test.

Kawai KDP-90 to instrument do użytku domowego. Sprawdzi się zarówno dla początkującego jak i kontynuującego naukę adepta szkoły muzycznej. Jest to następca testowanego przez nas modelu KDP-80. Jak wypada na jego tle?

 

czytaj całość

10.03.2015r.

Kawai ES-7 VS Fender Rhodes Mark I.

Tak to już jest, że większość instrumentów posiada różne brzmienia nawiązujące do wielkich klasyków. Takim klasykiem jest niewątpliwie Fender Rhodes Piano Mark I, i to właśnie z nim postanowiliśmy zestawić Kawai ES-7. 

czytaj całość

28.01.2015r.

Kawai MP7 - Test.

Optycznie instrument wygląda na bardzo ciężki. Faktem jest, że zbudowano go solidnie, a podniesienie płyty czołowej kilka centymetrów nad klawisze jeszcze bardziej potęguje ten efekt, lecz jeśli chwycimy za instrument i spróbujemy go podnieść, to będziemy zaskoczeni. MP7 waży 21 kg.

czytaj całość

26.11.2014r.

Kawai ES-7- Test.

Kawai ES-7 to instrument, który ma bardzo wiele do zaoferowania, przy niskiej wadze. Mam tu na myśli dwie najważniejsze rzeczy: klawiatura oraz dobre brzmienia. Ci, którzy oczekują od instrumentu więcej, również się nie zawiodą. O wadach i zaletach ES-7 przeczytasz w poniższym teście. 

 

czytaj całość

27.09.2014r.

Kawai CL 26 Test.

Jest wielu muzyków ceniących sobie wygląd instrumentu oraz jego brzmienie. Testowany Kawai, to zgrabne pianino, sprawdzające się znakomicie w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji. Projektanci tego instrumentu zbudowali, bardzo lekkie wizualnie pianino do codziennych zmagań. 

czytaj całość

29.07.2014r.

Kawai CN 34 - Test.

Instrument, który otrzymaliśmy do testów to z pewnością jedno z ładniejszych pianin na rynku. Piękne wykończenie wraz z dobrej jakości modułem brzmieniowym z zaawansowaną edycją brzmienia fortepianowego. Świetna klawiatura jest już tylko uzupełnieniem. Czy to instrument idealny? Zapraszam do lektury.

czytaj całość

20.01.2014r.

Kawai ES100 - Test.

Tanie pianino cyfrowe Kawai o dobrym brzmieniu oraz ciekawych funkcjach wspomagających brzmienia fortepianowe. 

czytaj całość

11.01.2014r.

Kawai VPC-1 - Test.

Absolutnie najlepsza klawiatura sterująca dla pianistów. Osobiście jestem daleki od zachwalania i wysuwania takich wniosków, bo takie tezy stają się szybko nieaktualne, gdyż rynek instrumentów zalewają coraz to lepsze konstrukcje, natomiast testowany model szybko w niebyt nie odejdzie. Moim zdaniem ma zadatki na bycie "referencyjną klawiaturą".  Oj wiem śmiałe wnioski wysuwam, ale po dobrnięciu do końca testu chyba będziecie podobnego zdania. 

czytaj całość

10.09.2013r.

Kawai MP6 - Test.

Do naszej redakcji trafiło pianino sceniczne MP6, którego producentem jest znana wszystkim firma - KAWAI. Instrumenty KAWAI charakteryzują się świetnymi klawiaturami, na które nawet najbardziej krytyczni i wymagający pianiści patrzą z zadowoleniem. KAWAI dodatkowo dba o komfort grającego oddając instrument świetnie zaprojektowany...

czytaj całość

15.07.2013r.

Kawai KDP-80- Test

Na słowo "tanie", muzycy reagują na dwa sposoby. Dla jednych jest to swoisty lep i lgną do sprzętu z ciekawości, drudzy szerokim łukiem omijają instrument z przekonaniem, że skoro najtańsze to nie ma co spodziewać się cudów. Kawai KDP80 to jedno z najtańszych pianin cyfrowych w ofercie firmy Kawai, a  jednak oferuje bardzo wysoką jakość generalnie w każdym aspekcie....

czytaj całość
1
2