testy / Akcesoria/Programy iOS/Studio

13.12.2020r.

LD Systems IEM U300

LD Systems IEM U300

Bezprzewodowy zestaw douszny, który nie powali nas ceną i brzmi dobrze? Czy to wogóle możliwe? Tak, pod warunkiem, że zgodzimy się na pewne kompromisy. Całe szczęscie nie są one tak przerażające. Mam nadzieję, że nie nastraszyłem Was mocno. Cała seria U300 IEM ma różne oznaczenia U307, U306, U308, i różną się między sobą tylko pasmem częstotliwości. Dla przykładu U304.7 IEM pracuje w paśmie 470- 490 MHz.  U305 IEM - 584 - 608 MHz. W zasadzie im wyższy numer tym wyższy zakres pasma. Każdy z zestawów posiada 12 kanałów i do 100m zasięgu. 

Cały zestaw jest prosty w użyciu i sprowadza sie do zamontowania baterii w odbiorniku, podłączeniu nadajnika do miksera z wyjściem monitorowym. Co z słuchawkami? Są oczywiście w zestawie i w pełni nadają się do użytku, ale doświadczenie podpowiada, że i tak sięgniecie po swoje ulubione słuchawki, które Wasze ucho lubi. To nie tak, że z nimi jest coś nie tak, tylko zwyczajnie preferencje małżowiny usznej. Słuchawki dostarczone są z kompletem gumek róznej wielkości, więc jeśli nie dysponujesz żadnymi słuchawkami to start będziesz miał dobry gotowy do pracy zestaw. 

Nadajnik podaje podstawowe funkcje takie jak siła sygnału oraz numer wykorzystanego kanału. Możemy zdefiniować pracę mono/stereo. No i najważniejsze. Nadajnik posiada wejścia combo xlr, czyli możemy uzyć XLR, albo JACK- to bardzo wygodne. Odbiornik wyposażony jest w dwie diody informujący nas o pracy w stereo oraz o sile sygnału. Zasilą go dwa duże paluszki i jeśli macie dobre baterie to uciągnie do 10h. 

W kwestii brzmienia, to naturalnie odbiorniki FM grają inaczej niż te cyfrowe, ale rozmawiamy o systemie, na który może sobie pozwolić każdy, więc jeśli masz do wyboru dzielić głośny odsłuch z kolegą, który często zapomina, że ty również chcesz coś słyszeć i nie koniecznie jego instrument jest tym priorytetowym :), to LD Systems robi ukłon właśnie w Twoją stronę. 

 Więcej informacji dowiecie się z naszego testu video:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka