testy / Kurzweil

15.11.2016r.

Kurzweil MPS20 F - Test

To budżetowe piano cyfrowe, posiadające brzmienia z instrumentów, których cena dobija lub przewyższa 10 tysięcy złotych

czytaj całość

31.10.2016r.

Kurzweil Forte - Test. aktualizacja 31.10.2016

Mógłbym zacząć od tego samego zdania, którym zacząłem rok temu praktycznie w tym samym czasie pisząc test Kurzweila Artis, czyli: na tego Kurzweila czekano długo. Coś w tym jest, że ludzie nakręcają się czekając i domniemają co nowy model będzie miał zwłaszcza, że pół roku temu, kiedy oficjalnie zaprezentowano go podczas targów MusikMesse 2014 nie miał wszystkich brzmień, a większość funkcji nie była aktywna...

czytaj całość

04.04.2016r.

Kurzweil Forte SE - Test

To najładniejszy Kurzweil, a czy brzmi tak jak wygląda? Zapraszam do lektury.

czytaj całość

29.03.2016r.

Kurzweil KVA Synth - Video

Nagraliśmy dla Was pierwszy bank dla Kurzweila Forte/Forte Se.

czytaj całość

23.02.2016r.

Kurzweil Forte SE VS Forte

Jesteście ciekawi jak brzmi Kurzweil Forte SE, który „tylko” 2 GB próbek? Dlaczego słowo tylko? Jego starszy brat otrzymał potężną bazę 16 GB próbek w których skład wchodzą fortepiany akustyczne, pianina elektryczne, Clavinet, i wiele innych dobrych brzmień.

 

czytaj całość

13.02.2016r.

Kurzweil String Resonance

Przedpremierowo pokazujemy jak działa najnowsza funkcja, czyli rezonans strun w Kurzweil'u Forte.

czytaj całość

19.10.2015r.

Kurzweil Rom German D Grand - Test

Rozszerzenie Kurzweila German D Grand EXP to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy wybrali model PC3K, jednak chcą mieć dostęp do pełnej edycji brzmień i znacznie ulepszone brzmienie fortepianowe. 

 

czytaj całość

21.09.2015r.

Kurzweil KA-110 Test.

Kurzweil stworzył instrument, który ma być prostym keyboardem z ciężką klawiaturą, która aż tak ciężka nie jest. Czy to kompromis pomiędzy keyboardem, a klawiaturą Fortepianu? 

czytaj całość

15.03.2015r.

Kurzweil Artis SE - Test.

Artis SE w mojej opinii nie jest kunsztem designerskim. Zresztą podobnie jak najmocniejszy Forte, jest smutny. Dominuje tu czerń i tylko czerń. W zwykłym Artisie nad klawiaturą pojawiła się aluminiowa listwa znacznie rozjaśniająca całość, a tu jest szaro. Producent postawił na ergonomię, przez co wszystkie kontrolery umieszczono z lewej strony instrumentu...

czytaj całość

09.03.2015r.

Kurzweil Artis SE - film promocyjny.

Nakręciliśmy film prezentujący nowy model Kurzweila. O jego mobilności i walorach brzmieniowych dowiecie się właśnie z tego 11 minutowego filmu. Cała muzyka, którą usłyszycie podczas oglądania filmu powstała na brzmieniach prezentowanego modelu.

 

czytaj całość

12.01.2015r.

Kurzweil Forte os v.1.20.

Kurzweil Forte otrzymał nowe oprogramowanie o numerze 1.20, a wraz z nim nowe funkcje. Pierwszą kluczową zmianą jest kompatybilność z edytorem brzmień. Póki co dostępny on jest na komputery, a na wersję tabletową trzeba będzie poczekać może do końca stycznia. Od teraz możemy edytować brzmienia w Forte, a oprócz tego doszło nam kilka funkcji. Skupiono się na podrasowaniu wyświetlaniu przez Forte komunikatów.

czytaj całość

18.11.2014r.

Kurzweil Forte VS Kurzweil Artis.

Porównanie to może i nie uzasadnione, gdyż Forte to koszt 11 tyś zł, natomiast Artis jest o połowę tańszy, jednak wiele ich łączy. Ten sam silnik brzmieniowy V.A.S.T. oraz wiele wspólnych brzmień. Baza pierwszego fortepianu German Grand jest taka sama z tym, że w Artisie zajmuje 128 MB, natomiast w Forte ma już ona 4 GB. Brzmienie w Forte jest pełniejsze kiedy gramy z różną artykulacją....

czytaj całość
1
2 3
skontaktuj się z nami
2011 © muzykuj.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.
e-mail: pawel(at)muzykuj.com
Projekt i realizacja: deezmo.com