znani o instrumentach

Wojtek Olszak

Eric Marienthal, Nathan East, Simon Phillips, Tommy Aldridge, Billy Sheehan czy Michał Urbaniak, który powiedział kiedyś: „Zawsze gdy słyszę w Polsce jakąś ciekawą i dobrą muzykę, to potem okazuje się, że robił ją Wojtek Olszak”.

"Miałem wtedy 8 lat. Pamiętam dokładnie moment, gdy przywiózł Yamahę DX7. To odmieniło całe moje życie".

czytaj całość

Archie Shevsky (Konrad Biliński)

Garou, Edyta Górniak, Adam Sztaba, Derrick McKenzie (Jamiroquai), Mrozu, Natalia Przybysz, Patrycja Kosiarkiewicz i wielu innych.

Urodzony w 1984 roku pianista, kompozytor, autor tekstów, wokalista i producent. Gra na instrumencie od szóstego roku życia. Syntezatory nie są mu obce...

 

czytaj całość

Adam Drzewiecki

Pudelsi, O! Ela, Chłopcy z Placu Broni, Wawele, Jahbestin, Soundsystem, Grażyna Brodzińska, Magda Femme, Jacek Wójcicki, Marian Opania...

ADAM DRZEWIECKI - muzyk - pianista, klawiszowiec, aranżer, producent. Absolwent Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi własne studio nagrań oraz szkolenia z systemu Apple Logic. Oficialny endorser firmy Roland. 

czytaj całość

Piotr Rubik

Piotr Rubik

Piotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. Od dziecka kształcił się jako wiolonczelista, najpierw w Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, potem w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

czytaj całość

Daniel Grupa

Ania Wyszkoni, Video, Kasia Wilk.

Daniel Grupa – z powołania kompozytor, z wyboru pianista, choć jemu samemu bliżej do roli pisarza i… alpinisty. 

czytaj całość

Adam Kosewski

TGD, Halina Mlynkowa, Edyta Górniak, Ron Kenoly, TVP2 Bitwa na głosy.

Adam Kosewski - aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. 

czytaj całość

Janusz Grzywacz

Marek Grechuta, Maanam, Jarosław Śmietana, Izabela Trojanowska.

Jest absolwentem WSP w Krakowie - filologia polska. Wykładowca w krakowskiej PWST, juror i członek Rad Programowych  FAMY, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Odznaczenia: Zasłużony Kulturze "Gloria Artis", Złoty Krzyż Zasług.

czytaj całość

Krzysztof Herdzin

Zbigniew Namysłowski, Michał Kulenty, Cezary Konrad, Anna Serafińska, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek, Ewa Bem.

Krzysztof Herdzin (ur. 21 maja 1970 w Bydgoszczy) –pianista, kompozytor, orkiestrator, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, multiinstrumentalista, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. W 1993 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń (współautorki sukcesów Rafała Blechacza). Wykonywał jako solista z orkiestrą „Błękitną rapsodię” George'a Gershwina oraz Koncert Fortepianowy a-moll Edvarda Griega. W latach 90-tych razem z klarnecistą Wojciechem Mrozkiem koncertował w Niemczech w ramach fundacji sir Yehudi Menuhina „Live Music Now”, wspólnie dokonali nagrań muzyki kameralnej dla Bayerische Rundfunk w Monachium. Koncertował również z flecistką Jadwigą Kotnowską i skrzypkiem Vadimem Brodskim.

czytaj całość

Grzegorz Jabłoński

Poluzjanci, Ania Szarmach, Edyta Górniak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Mietek Scześniak, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska i inni.

To postać, którą przedstawiać raczej nie trzeba. Kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny, Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Bardzo często można go usłyszeć podczas koncertów live Natalii Kukulskiej, Ani Szamrach czy też zespołu Poluzjanci. Grzegorz Jabłoński objął kierownictwo muzyczne w czwartej edycji programu Idol. 

czytaj całość

Rafał Stępień

Chemia.

Pianista , kompozytor, producent, aranżer. Absolwent  Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii  Muzycznej  w Katowicach. Laureat wielu festiwali i  konkursów w kraju i za granicą:Jazz nad Odrą 2006(Grand Prix), KFPS w Krakowie 2006 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty)...

czytaj całość

Sławomir Łosowski

Kombi.

Sławomir Łosowski ur. 31 sierpnia 1951r. – lider, główny kompozytor i założyciel zespołu AKCENTY, przemianowanego w 1976 na KOMBI, obecnie KOMBI Łosowski. Z wykształcenia elektronik. W latach 70 zasłynął tym, że przerobił sowieckie organy elektronowe JUNOST oraz wykonał do nich kilka własnych układów elektronicznych, dzięki czemu uzyskał możliwość kreowania zupełnie nowych, zaskakujących brzmień. 

czytaj całość

Wojciech Karolak

Jan Ptaszyn Wróblewski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Jarosław Śmietana, Leszek Cichoński, Zbigniew Lewandowski i inni.

Wojciech Karolak urodził się 28 maja 1939 roku w Warszawie. Muzyczne wykształcenie odebrał w Krakowie - Liceum Muzyczne w klasie fortepianu, a następnie studia na Wydziale Teorii Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej. Zadebiutował na fortepianie w 1956 roku podczas tzw. trójmeczu jazzowego w Liceum im. Nowodworskiego, grając razem z Romanem Dylągiem, Andrzejem Dąbrowskim, Janem Byrczkiem, Andrzejem Pielą i Ryszardem Rushilem. W lutym 1958 roku jako saksofonista altowy rozpoczął współpracę z zespołem Jazz Believers, w którym grali m.in. Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda i Jan Ptaszyn Wróblewski.

czytaj całość
1
2