testy / Akcesoria/Programy iOS/Studio

05.01.2021r.

Universal Audio Solo/Heritage USB TEST

Universal Audio to producent doskonałych interfejsów audio bazujących na swoich pluginach VST. Wtyczki producenta liczone są przez wewnętrzny procesor interfejsu, co daje nam komfort pracy nawet na słabszym sprzęcie. Testowany insterfejs wyposażony jest tylko w jeden procesor, ale potrafi udźwignąć kilka pluginów, pod warunkiem że nie są to bardzo procesorożerne wtyczki. Owszem zdarzyć się może, że czasem jedna wtyczka zapcha cały Core, ale jeśli pragniesz pracować w sposób komfortowy to Universal Audio ma w ofercie interfejsy wyposażone w mocniejsze procesory, albo osobne stacje liczące ich pluginy. 

Od razu uprzedzę pytania: Czy Universal Audio przeliczy np. wtyczkę Omnisphere? Nie. Liczy tylko swoje pluginy, a "zewnętrzne" pluginy przeliczy Twój komputer. 

Oferta pluginów jest bardzo bogata, ale najlepsze jest dopiero przed nami. Możemy skorzystać w funkcji Unision. Możemy doszczepić wybrany plugin w postaci preampu np. UA 610, czy też Manlay. Pomyślisz, że ja też mogę załadować na insert swój plugin w DAW. Oj nie nie, plugin Unison łączy się z preampem dając zupełnie inne możliwosci. Ta technologia naprawdę działa. 

Unison to połączenie elektroniki analogowej i cyfrowej.
Na początku jest oczywiście przedwzmacniacz. Ale jego układ nie jest „stały”. Może zmieniać się pod wpływem informacji, jakie otrzyma od układu sterującego, czyli specjalnego pluginu, w którym zapisane są parametry dla danego rozwiązania. Plugin ten obrabia też otrzymany sygnał (po konwersji analogowo-cyfrowej) i przekazuje go do głośników lub aplikacji DAW. Sam układ analogowy może przełączać czułość, a także impedancję wejściową, co ma ogromny wpływ na brzmienie. Na koniec pozostało jedynie stworzyć wirtualne modele różnych przedwzmacniaczy i mamy coś nowego. Każdy interfejs Apollo (z wyjątkiem Apollo 16, który ma jedynie wejścia liniowe) wyposażony jest w dwa lub więcej preampów Unison. Preampy te mogą pracować z sygnałem mikrofonowym, a także instrumentalnym dzięki dołączeniu do układu dodatkowego wejścia wysokoimpedancyjnego Hi-Z. A więc po podłączeniu gitary lub basu możemy stanąć przez „najprawdziwszym” wzmacniaczem!

Universal Audio Solo w wersji Heritage to cenne zbiory pluginów za ogromne pieniądze. W zasadzie to łączny koszt samych pluginów wynosi 1345$, a więc oferta jest  bardzo atrakcyjna, gdyż dostajemy je do interfejsu w gratisie. 

  • UA 1176 Classic Limiter Collection

  • Teletronix® LA-2A Classic Leveler Collection 

  • Pultec® Passive EQ Collection

  • UA 610 Tube Preamp & EQ Collection

  • UA Pure Plate Reverb

Jak to wszystko działa dowiesz się z naszej wideo recenzji.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka