testy / Akcesoria/Programy iOS/Studio

05.05.2015r.

Hercules DG 320 - Test.

Hercules DG 320 Test 

Wybór statywu do iPada to nie takie proste zadanie jak by się mogło wydawać. Przez długi czas używałem uchwytu iKlip od iK Multimedia. Jednak jak się po dłuższym czasie okazało miał on jedną wadę - trzeba ze sobą wozić statyw mikrofonowy. Ok, jeśli śpiewasz to pół biedy, ale w moim przypadku noszenie statywu to raczej zbędny balast. W sumie wszystko w iK Multimedia mi pasowało, dopóki nie zobaczyłem Herculesa DG-320. 

 

IK Multimedia to tylko zwykły uchwyt bez reszty, natomiast Hercules jest kompletnym statywem. Statyw ten przyczepimy do dowolnego statywu i to jest w tym najlepsze. Nic nie trzeba ze sobą wozić. Hercules ma jeszcze jedna zaletę. Ustawisz go tak jak chcesz. Potrzeba, aby był bliżej ciebie? Nie ma kłopotu, a to dlatego, że ma aż 3 regulowane przeguby. Utrzyma tablet 7 jak i 10 calowy. Utrzyma go bardzo pewnie, a to najważniejsze.  

Czy Hercules ma wady?

Tak, jedną. Musisz za każdym razem pamiętać którą stroną umieszczasz tablet, a to dlatego, że jeśli złącze słuchawkowe wyląduje w jednym z uchwytów, to niestety z niego nie skorzystamy. Wyjście słuchawkowe jest blokowane przez uchwyt. To w sumie jedyny mankament z użytkowania tego uchwytu. No może jest jeszcze jeden szczegół.

Uchwyt trzyma tablet dzięki sprężynie i trzeba go rozszerzyć, aby wyjąć tablet. Trzeba do tego troszkę siły użyć i uważać aby nie upuścić urządzenia. Hercules jak na herosa przystało łatwo nie odpuści, ale za to podczas używania tabletu i posuwaniu po nim palcem możecie mieć pewność, że w żadną stronę nam się nie przesunie. Producent podaje, że testowany mocarz udźwignie do 10 kg. Nie miałem jak sprawdzić, bo raczej takich tabletów sie nie tworzy, ale fajnie, że jest zapas. 

 

Podsumowanie:

Herculesa używam już ponad miesiąc i jak do tej pory nic mnie nie zawiodło. Najbardziej cenię sobie możliwość regulacji i przybliżenia iPada tak jak potrzebuje, przez co nie muszę grać w okularach :) Polecam samemu sprawdzić.

Uchwyt do testów dostarczył dystrybutor statywów Hercules na Polskę firma Music Info z Krakowa. 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka