testy / Akcesoria/Programy iOS/Studio

22.02.2012r.

iKlip - test

Mnogość oprogramowania muzycznego dla najpopularniejszego tabletu sprawiła, że ludzie zaczęli wychodzić ze swoimi "aj" urządzeniami na scenę. Popularyzacja iPada w dziedzinie audio nikogo już chyba nie dziwi, lecz jak umieścić iPada by można było z niego swobodnie korzystać i by nie przewrócił się podczas stukania w niego podczas występów live? Z odsieczą przychodzi firma IK Multimedia.


iKlip to uchwyt dedykowany iPadowi pierwszej, jak i drugiej generacji. Kiedy oglądałem urządzenie na portalach internetowych sądziłem, że to kolejny ładny gadżet, który rozsypie się przy pierwszym montażu. Moje obawy rozwiał pierwszy kontakt organoleptyczny. Uchwyt zbudowano z solidnego, twardego tworzywa, które wydaje się być dość silnie odporne na zarysowania. Testowany iKlip przewożony był w zmontowanej wersji w plecaku, razem z pedałem sustain, kablami i innymi akcesoriami i nie zauważyłem nadłamań, pęknięć lub uszczerbień.


iKlip przyszedł do nas w gustownym opakowaniu, które nawiązuje do produktów Apple. To dobrze, że producenci zaczynają dbać również o tą stronę. Uchwyt znajdujący się w pudełku jest oczywiście w częściach i musimy sobie sami go zmontować, lecz nie ma z tym większego problemu. Osoba, która włada śrubokrętem w sposób zaawansowany zmontuje go w 2-3 minutki. Obrazki znajdujące się w instrukcji są bardzo czytelne i raczej nikt nie będzie miał kłopotu z montażem statywu. A propos śrubokręta - nie ma go w zestawie.


Tablet w uchwycie trzyma się bardzo pewnie i stabilnie. Nie ma obaw, że wypadnie lub wysunie się nam się niepostrzeżenie. Możemy zamontować go w pionie jak i poziomie. Nóżki idealnie i pewnie trzymają naszego iPada, więc spokojnie możemy zająć się ważniejszymi czynnościami niż martwieniem się o bezpieczeństwo drogiego tabletu.


Zastosowanie :
Uchwyt szczególnie przydatny będzie wszystkim wokalistom, a najbardziej tym, którzy muszą całą noc śpiewać na różnych bankietach, weselach. Lepiej wygląda niż wielki segregator z tysiącami kartek. Nie o wygląd jednak tylko chodzi, a o wygodę. Wystarczy wszystkie teksty wkleić np. do edytora Pages by uwolnić się od ciężaru i długiego szukania odpowiedniej piosenki, gdyż iPad pozwoli szybko wyszukać potrzebny nam tekst, a również w wygodny sposób odpali podkład muzyczny w mp3.


Kolejną grupą będą muzycy, którzy chcieliby wykorzystać swój tablet jako podręcznik z nutami. Jako że urządzenie nadaje się do odczytywania plików PDF, będzie swoją rolę spełniał jak należy, a regulacja góra- dół zapewni odpowiedni kąt widzenia dla artysty.


Zastosowań jest bardzo dużo. Dla tych którzy wykorzystują instrumenty, bądź zainstalowane w tablecie różne aplikacje przetwarzające sygnał audio. Osobiście wykonałem parę filmów video z przymocowanym iPadem do tego uchwytu. Może to zastosowanie troszkę niekonwencjonalne, ale dla mnie to najwygodniejszy sposób na umiejscowienie "kamery" tam gdzie jej potrzebuje.

Zakończenie:

iKlip to uchwyt wykonany bardzo solidnie. Polecałbym go tym, którzy pragną wykorzystać swoje tablety bardziej kreatywnie na scenie. Zapewni on wygodę i poprawi estetykę na scenie. Wokalista będzie mocniej widoczny dla publiczności, gdyż nie zasłoni go wielki segregator z tekstami. Czy to "trzymadełko" ma jakieś wady? Myslę, że producent mógłby się pokusić o dodawanie gratis jakiegoś pokrowca. Mam tu na myśli jakiś worek, gdyż łatwiej byłoby go przewozić rozmontowanego, a w chwili obecnej pozostaje nam własna kreatywność albo pudełko.

Zalety

  • Wytrzymałość
  • Szybki montaż
  • Stabilność Ipada w uchwycie.
 

Wady

  • Brak pokrowca w zestawie

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka