testy / Gitary / akcesoria

08.03.2018r.

Gitara akustyczna Prodipe SD25 prezentacja brzmienia

Prodipe SD 25 to budżetowa gitara, która jest o wiele bardziej trafniejszym wyborem niż gitary z supermarketu. To przeskok o lata świetlne zarówno pod względem wykonania jak i brzmienia. Jeśli szukasz gitary dla swojego dziecka, bądź sam decydujesz się porwać muzycznym przyjemnością, to zdecydowanie SD25 nie zrujnuje budżetu, a będzie doskonałym instrumentem na start. 

Oto jak brzmi:

Korpus gitary wykonano z machoniu, natomiast podstrunnica to kompozytowy palisander, kompozyt jest tu użyty z tego tytułu, gdyż po kłopotach Gibsona z tym drewnem i wszystkich kontrolach, sądzę, że tutaj łatwiej o materiał kompozytowy niż o drogie drzewo. Gitara SD25 to produkt budżetowy, a więc trudno tutaj doszukiwać się drogich materiałów. Samo wykonanie instrumentu jest bez zarzutu, chociaż jak każdy instrument trzeba podregulować, bądź dokonać szlifu, by było gładziej w pewnych miejscach, ale to jest naturalne i błędem jest myślenie, że gitara sklepowa jest od razu gotowa do gry po wyjęciu z kartonu. Owszem można, ale kiedy dokonasz pewnych regulacji będzie o wiele przyjemniej. 

Oto recenzja Sebastiana Kowola (zespół PIN):

 Testowany egzemplarz zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wyglądał bardzo ładnie, na pierwszy rzut oka oceniłem go na dobrze wykonany. Gryf prosty, struny nisko zawieszone, co powodowało lekkość grania. Określiłbym, że gryf był miękki, wygodny, nie musiałem się do niego przyzwyczajać. Przy mocniejszym ataku struny delikatnie obijały o progi, ale to naturalne przy tak niskiej akcji strun. Jedyny minus to nieoszlifowane progi na krawędziach gryfu, które powodowały lekki dyskomfort gry. Można to sobie wyszlifować samemu przy odrobinie cierpliwości. Brzmienie zbalansowane, ładne, bogate w równym stopniu w basy, częstotliwości średnie i wysokie. Klarowność brzmienia uzyskiwałem zarówno z kostki- przy akordach, jak i z palca- przy arpeggio. Progi nabite dokładnie, nie znalazłem żadnych głuchych dźwięków, tzw. „wilków”. Gitara intonuje czysto i równomiernie wybrzmiewa. Nie miałem problemów ze strojem. 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka