aktualności

17.05.2022r.

ROLAND FANTOM 08

 

Ujednolicaj swoją twórczą wizję. 

FANTOM-08 spina Twój kreatywny świat, łącząc dźwiękową moc i płynny proces pracy z najwyższej serii FANTOM w udoskonalonym instrumencie, który trafi wszędzie tam, gdzie zabierze Cię Twoja inspiracja.  Graj i twórz z najlepszymi dźwiękami Rolanda i uwolnij swoją muzyczną wizję dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu, praktycznym elementom sterującym i głębokiej integracji z komputerem wywodzącą się z flagowych modeli. 

Najwazniejsze funkcje:

 • Brzmienia i funkcje odziedziczone z flagowej serii FANTOM
 • Płynny sposób pracy, brak skomplikowanych trybów.
 • Lekka i trwała odlewana obudowa ułatwiający transport 
 • Graj i twórz za pomocą tysięcy brzmień elektronicznych i akustycznych zasilanych przez zaawansowane technologie ZEN-Core i SuperNATURAL od Rolanda 
 • Nowe pianina SuperNATURAL z autentycznym brzmieniem i reakcją akustyczną
 • Virtual ToneWheel Organ z harmonijnym sterowaniem i szybką grą 
 • Rozbudowane funkcje samplowania 
 • Sceny zawierają ustawienia dla 16 warstw, plus efekty i patterny
 • Sekwencer bazujący na klipach z natychmiastowym nagrywaniem patternów i wyzwalaniem
 • Sekwencer TR-REC inspirowany klasycznymi automatami perkusyjnymi Rolanda
 • Kolorowy ekran dotykowy, czułe pokrętła, suwaki, pady RGB i dedykowana sekcja sterowania syntezatorem 
 • Drążek pitch/mod oraz podświetlane kółka pitch i mod 
 • DSP zapewnia polifonię i płynne przejścia między brzmieniami
 • Interfejs audio USB 4x32 i natywna integracja z Logic Pro, MainStage i Ableton Live 
 • Wejście mikrofonowe i potężny wbudowany vocoder 
 • Obsługa Model Expansions, Pakietów Brzmieniowych, Pakietów Sampli i wiele więcej z Roland Cloud
 • Zawiera 15 Wave Expansions i 10 Pakietów Brzmieniowych, które można pobrać z Roland Cloud  
 • Kompatybilny ze Scenami FANTOMa, które wykorzystują brzmienia ZEN-Core, SuperNATURAL i Virtual ToneWheel Organ 
 • Unikalna 88-klawiszowa ważona klawiatura  

Uzyskaj jeszcze lepszy wokal:

Podłącz mikrofon do wejścia na tylnym panelu i śpiewaj w studio lub na scenie dzięki wysokiej jakości przetwarzaniu z różnorodnymi efektami FANTOM-08, lub odpal 32-pasmowy stereofoniczny wokoder i wykorzystaj ekspresyjną moc swojego głosu, aby stworzyć klasyczne brzmienia w stylu VP, głosy robotów, nieziemskie tekstury i wiele więcej. Różne gatunki muzyczne wymagają różnego stylu produkcji oraz wyspecjalizowanych narzędzi. Za pomocą FANTOM-0 możesz przechwytywać muzykę na różne sposoby, od sekwencjonowania w czasie rzeczywistym i krokowego po słynny sekwencer TR-REC inspirowany kultowymi automatami perkusyjnymi Rolanda, takimi jak TR-808 i TR-909.

Graj i twórz z najlepszymi produktami Rolanda. 

Wyposażony w najbardziej innowacyjne technologie Rolanda, FANTOM-08 daje do Twojej dyspozycji ogromny wybór dźwięków elektronicznych i akustycznych.  Dzięki rosnącej gamie opcji rozbudowy z Roland Cloud nigdy nie zabraknie Ci kreatywnego paliwa.  

Synteza nowej generacji. 

Poznaj słynne brzmienia z bogatej przeszłości Rolanda i stwórz brzmienia przyszłości za pomocą systemu syntezy ZEN-Core, naszym najbardziej zaawansowanym do tej pory silnikiem syntezatorowym.  

Moc SuperNATURAL. 

Dzięki technologii SuperNATURAL Rolanda możesz grać na prawie każdym instrumencie akustycznym, jaki możesz sobie wyobrazić, z niezrównaną jakością dźwięku oraz autentyczną artykulacją i reakcją. 

Wspaniałe wrażenie. 

Całkowicie nowe pianina SuperNATURAL w FANTOM-08 grają i reagują tak samo, jak ich akustyczne odpowiedniki, a Ty masz szereg wbudowanych narzędzi, aby dostosować je do swojego stylu i dotyku. 

Organiczne organy. 

Wywodzący się ze słynnej serii organów VK, silnik Virtual ToneWheel wiernie naśladuje proces generowania dźwięku organów z prawdziwym wirnikiem, wspierany przez szybką grywalność i bezpośrednią kontrolę za pomocą ekranu dotykowego, suwaków i pokręteł. 

 Stwórz Scenę:

Dzięki unikalnym przestrzeniom twórczym zwanym Scenami możesz przechowywać dźwięki, patterny, układy do występów, szablony i nie tylko, a także przywoływać je jednym dotknięciem. Scena może być również całym utworem lub sekcją utworu i może być łączona ze sobą i płynnie przełączana bez przerw i usterek.

 

Natychmiastowa kontrola:

FANTOM-0 pozwala realizować muzyczne pomysły tak szybko, jak się pojawiają. Kolorowy ekran dotykowy zapewnia natychmiastową interaktywną kontrolę, a czułe pokrętła zapewniają organiczną, bardzo szczegółową reakcję. Istnieje również dedykowana sekcja syntezatora z kontrolą oscylatora, filtra i obwiedni, a także przyciski i pady do sekwencjonowania, wyzwalania i nie tylko.

Maksymalna ekspresja: 

Niektórzy gracze lubią drążki lub kółka, podczas gdy inni wolą pedały zewnętrzne. Z FANTOM-0 możesz użyć dowolnego z nich – lub wszystkich . Dostępny jest nawet dedykowany port do urządzeń USB, aby rozszerzyć proces pracy dzięki ulubionemu kontrolerowi USB MIDI.

Oto film promujący nowy produkt: