aktualności

23.07.2020r.

Nowe modulary od Teenage Engineering już dostępne!

Nowe modulary od Teenage Engineering już dostępne!

Polski dystrybutor marki Teenage Engineering - firma Audiotech - ogłosiła dostępność nowych modularów od szwedzkiej marki. Są to 3 specjalnie przygotowane obudowy i moduły, stworzone z myślą o samodzielnym wykonaniu, które pozwolą każdemu eksplorować i czerpać radość z syntezy modularnej!

Producent przygotował trzy zestawy, które zawierają wszystko co potrzeba, aby rozpocząć modularną przygodę: 

POM-16 

POM-16 – jest to klawiatura z 16 klawiszami z indywidualnymi opcjami dostrajania oraz wbudowanym programowalnym sekwencerem. Całość znajduje się w stylowej, aluminiowej obudowie. Ta jednostka została zaprojektowana do wysyłania sygnałów cv, gate, midi oraz sync do kontroli systemu POM-400 lub innych syntezatorów. Sama z siebie nie wydaje dźwięków. Przechowuje do 64 patternów. Całość funkcjonuje na bateriach. Możliwość dokupienia opcjonalnego zasilacza.

 

POM-170

POM-170 – monofoniczny syntezator analogowy z programowalnym sekwencerem. Całość umieszczona jest w stylowej aluminiowej obudowie z klawiaturą, oscylatorem, filtrem, obwiednią, lfo, vca, głośnikiem i modułem zasilającym. Do tego 8 patch kabli! Całość funkcjonuje na bateriach. Tu także możliwość dokupienia opcjonalnego zasilacza.

 

POM-400

POM-400 – flagowy przedstawiciel modularnej rodziny. Pełny syntezator modularny z naturalnym, analogowym, ciepłym brzmieniem. W zestawie 3 oscylatory, generator szumu, randomizator, 2 obwiednie, 2 vca, lfo, filter, mikser, głośnik, moduł zasilający. Całość została umieszczona w stylowej aluminiowej obudowie. Łącznie 16 modułów i 15 patch kabli! Całość funkcjonuje na bateriach, ale również można dokupić opcjonalny zasilacz.

 

Zrób to sam!

Wszystkie zestawy złożone są z niezbędnych części, których potrzebujesz aby zbudować swój własny system modularny. Zacznij od metalowej obudowy. Części obudowy są płaskie, a więc będziesz musiał je odpowiednio nagiąć. Kiedy obudowa będzie gotowa, musisz wmontować odpowiednie moduły, podłączyć kable i sfinalizować całość poprzez pokrętła i gumowe podstawki. Nie martw się, zestaw zawiera również rewelacyjnie przygotowaną kolorową instrukcję, z konkretnymi krokami co i jak, a wszystko przypomina instrukcję do klocków LEGO – świetna zabawa gwarantowana!

 

Teenage Engineering poszli na kompromis ze wszystkim, z wyjątkiem jakości dźwięku. Wszystkie moduły zostały zaprojektowane przy użyciu wysokiej jakości komponentów i przy przemyślanej konstrukcji obwodów. Są wyposażone w antystatyczną ochronę i dostarczane w estetycznym, kartonowym pudełku.