Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Yamaha CP1

CP1
Yamaha wypuszczając model CP1 chciała nawiązać do udanej, legendarnej już serii CP80. Po dość długiej stagnacji i implementowaniu wszędzie silnika AWM, wraz z nowym modelem CP1 zaprezentowała zupełnie nowy rodzaj syntezy o nazwie Spectral Component Modeling. Za jego pomocą stworzono 17 symulacji instrumentów od fortepianów akustycznych po modele elektryczne. Nie zabrakło Rhodesa czy też DX7.  Nowa synteza pozwala na o wiele więcej niz standardowy AWM. Oprócz standardowych parametrów obwiedni ADSR, mamy wpływ na takie elementy jak roztrojenie oscylatorów elektrycznego pianina, pracę młotków czy rezonans strun. Nowością jest również odmienny rodzaj klawiatury NW-Stage. To klawiatura drewniana pokryta materiałem przypominającym kość słoniową. Dodajmy do tego 128 głosów polifonii, świetny procesor efektów oraz możliwość szybkiego łączenia brzmień to uzyskamy instrument godny pracy na scenie jak i w studio. Ten instrument jest odpowiedzią na fortepian firmy Roland V-Piano, który również oparto o generator fizycznego modelowania.

Unikalny system SCM (Spectral Componenet Modeling) wiernie odtwarza 17 wybranych brzmień akustycznych i elektrycznych pianin pozwalając wydobyć z instrumentu więcej ekspresji niż było to dotychczas możliwe. System Spectral Component Modeling to zupełnie inny rodzaj generatora dźwięku niż używane dotychczas przez firmę Yamaha. Poprzez połączenie technologii samplingu i modelingu optymalizuje brzmienie każdego instrumentu i odzwierciedla najdrobniejsze niuanse dźwiękowe.

Każda część CP1 została zaprojektowana z myślą o stworzeniu ponadczasowego instrumentu o trwałej wartości. Drewniane boczne części obudowy oraz klasyczna płyta wierzchnia przywołują na myśl legendarne keyboardy z przeszłości. Znakomity próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny, pokrętło do regulacji natężenia dźwięku z matowego aluminium oraz błyszczące logo firmy Yamaha odzwierciedlają to, co znajduje się w środku – najnowsze, najbardziej zaawansowane zdobycze technologii. Wszystkie gałki, przełączniki oraz intuicyjny interfejs użytkownika zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej ułatwić korzystanie z instrumentu podczas występów. Wszystkie elementy designu robią niesamowite wrażenie na scenie.

Wykorzystując technologię i doświadczenie, zdobyte podczas stu lat produkcji akustycznych fortepianów, firma Yamaha stworzyła nową 88-klawiszową drewnianą klawiaturę NW-STAGE, idealną do występów na scenie. Minimalne wibracje klawiatury oraz pokrycie klawiszy z syntetycznej kości słoniowej zapewniają doskonałe wyczucie instrumentu i jakość gry jaką zapewniają akustyczne i elektryczne pianina.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka