Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Pulse 2

Bezkonkurencyjne, tłuste basy, legendarne brzmienia lead, a do tego cała masa zupełnie nowych możliwości - to właśnie Waldorf Pulse 2. Niewielki i elegancki syntezator w cenie, któa zadowoli każdego!Jest to nowy, w pełni analogowy syntezator, który wyposażono w dokładnie wszystkie funkcje, jakie od dawna pragnęli koneserzy syntezatorów z całego świata - trzy analogowe oscylatory zestrojone w pełnej harmonii z analogowym filtrem VCF (filtr sterowany napięciowo). W nowej sekcji filtrów Pulse 2, obok trybu Lowpass 24 dB/12 dB, dostępne są tryby Highpass i Bandpass, co niezwykle poszerza możliwości kształtowania brzmienia. Na pokładzie działa także analogowy Filtr FM, dwa układy Overdrive i modulacja pierścieniowa (Ring Modulation) z Oscylatora nr 3, do tego tryby Paraphonic i Unison, pozwalające uzyskać nawet ośmiogłosowe akordy.

Pulse 2 został wykonany z solidnej, metalowej obudowy o kształcie pozwalającym na postawienie instrumentu na biurku. Panel sterowania wyposażony został w podświetlany wyświetlacz LCD (128x64) oraz w osiem pokręteł ze stali nierdzewnej. Umożliwia nam to sprawną nawigację na matrycy parametrów, które logicznie i czytelnie rozmieszczone są na panelu. Dwa z pokręteł służą jako zmiany poziomu głośności i edycji parametrów widocznych na wyświetlaczu.Zestaw złączy obejmuje port USB, gniazda MIDI In, MIDI Out, wejście dla zewnętrznego sygnału analogowego Ext In, liniowe wyjście OUT i wyjście słuchawkowe. Nie zapomniano też o wyjściach CV Out {obsługuje standardy V/oktawę i Hz/V} i Gate Out {kompatybilne z V-Trigger i S-Trigger}. Dzięki takiemu zestawowi wyjść Pulse 2 można połączyć z odpowiednio wyposażonymi, starszymi i nowszymi syntezatorami, które mogą równolegle odtwarzać wszystkie zdarzenia MIDI i nuty grane przez Pulse 2, w tym dźwięki generowane za pomocą niesamowitego arpeggiatora. Jeśli to za mało, wyjście CV Out można poddać modulacji w ośmio-częściowej matrycy modulacji, co pozwala uzyskać jeszcze szerszą paletę brzmień i rozwiązań!

Obok elementów niezbędnych w syntezatorze analogowym, takich jak generator szumu, modulacja szerokości impulsu {Pulsewidth modulation}, oraz hard sync, znalazły się tutaj inne ciekawe funkcje, w tym nowy tryb Alternating Pulsewidth Modulation {pozwalający uzyskać bardziej zwarte brzmienie PWM bez zjawiska zwiększenia głośności} i tryb XOR Osc {cyfrowa kombinacja XOR dwóch oscylatorów PWM o dwóch różnych poziomach wyjściowych — wysokim i niskim — pozwalająca tworzyć dźwięki nieharmoniczne, jakich nie uda się wydobyć z żadnego innego syntezatora analogowego poza oryginalnym Pulse’m}.comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka