Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

PX-A800

Naturalne brzmienie, naturalny wygląd

Casio PX-A800 to specjalny model jubileuszowy, będący uhonorowaniem dziesięciu lat istnienia serii Privia na rynku. Oprócz rewelacyjnego systemu AiR, to wyjątkowe pianino cyfrowe zostało wyposażone w szereg innych technologii brzmieniowych. Barwa fortepianu występuje w postaci dziesięciu różnych brzmień posiadających charakterystyczny wydźwięk instrumentu, dostosowany do każdego rodzaju muzyki. Bardzo inspirująca technologia symulacji pomieszczeń pozwala poczuć głębię dźwięku, jaka towarzyszy grającym w przestrzennych salach koncertowych, katedrach lub stadionach. 

Brzmienie fortepianu 

 

Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia Morphing AiR Sound Source kładzie szczególny nacisk na wierność w reprodukcji barwy fortepianu, bez pomijania bogactwa płynącego z rezonansu strun i całości płyty rezonansowej. By to osiągnąć model Casio PX-A800 został wyposażony w rozszerzoną pamięć pozwalającą na zapis dłuższych próbek, w znacznie lepszej jakości. To, co czyni barwę fortepianu niewiarygodnie złożonym dźwiękiem, to ogromna ilość zmian brzmienia począwszy od uderzenia młoteczka w strunę, poprzez swobodne wybrzmiewanie, aż po wytłumienie rozedrganej struny. W pianinie cyfrowym Casio PX-A800 każdy z tych okresów posiada swoje odwzorowanie w różnych próbkach, co jeszcze bardziej poprawia realizm gry. 

 

Brzmienie fortepianu na przestrzeni wielu lat znalazło swoje zastosowanie w praktycznie każdego rodzaju muzyce, począwszy od klasyki i jazzu, a na klubowych rytmach kończąc. Wszystkie te style wymagają nieco innej barwy, o lekko zmienionej charakterystyce. Teraz dzięki zastosowaniu 10 różnych próbek, możesz odkryć bogactwo fortepianu na nowo i dowolnie wybierać brzmienie w zależności od rodzaju muzyki, jaki preferujesz. Dostępne opcje to: Concert, Rock, Jazz, Classic, Pop, Dance, LA, Mellow, Bright, Piano Pad. 

Klawiatura 

Nowy model PX-A800 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście pozwoli na poczucie gry i dotyk klawiatury, identyczny jak w instrumentach akustycznych. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków pozwalający w ścisły sposób ustalić prędkość, z jaką uderza młotek. Na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności. 

Efekt otwartej klapy instrumentu

W najnowszym modelu Casio PX-A800, będącym podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć tej serii w tworzeniu doskonałych pianin cyfrowych, nie mogło zabraknąć wielokrotnie nagradzanej technologii symulacji otwartej klapy instrumentu akustycznego, wraz z dodatkową możliwością uchylania górnej obudowy instrumentu. Obie te funkcje wpływają na barwę oddzielnie, oferując niespotykane dotąd możliwości kreowania przestrzennego i bogatego dźwięku. Każdy, kto choć raz miał okazję zetknąć się z prawdziwym fortepianem wie, iż pełniejsze i mniej stłumione brzmienie wydobywa się z otwartego instrumentu, co często stosowane jest w salach koncertowych. Natomiast znacznie subtelniejszą barwę usłyszymy przy całkowicie zamkniętej klapie, co również posiada swoje niepodważalne walory akustyczne. Dzięki technologii symulacji otwarcia klapy instrumentu do naszej dyspozycji mamy cały szereg różnych ustawień, co pozwala na szczegółowe dostosowanie brzmienia. 

 

Technologia symulacji sal koncertowych

Ten niesamowity efekt pozwala wzbogacić barwę fortepianu dodając głębi, jaką uzyskuje się dzięki grze w sali koncertowej. Teraz możesz przy pomocy jednego przycisku przenieść się na chwilę do wspaniałych miejsc, tworzonych z myślą o doskonałym brzmieniu muzyki. Inżynierowie firmy Casio zaprogramowali aż 10 różnych efektów pogłosowych, imitujących akustykę najciekawszych pomieszczeń:

N.Y. CLUB, SCORING STAGE, DUTCH CHURCH, STANDARD HALL, OPERA HALL, VIENNESE HALL, L.A. HALL, BERLIN HALL, FRENCH CATHEDRAL, BRITISH STADIUM

 

Brzmienie wzbogacone o wierną reprodukcję rezonansu strun

Dźwięk fortepianu to nie tylko barwa, jaka wydobywa się z jednego naciśniętego klawisza. Uderzenie młoteczka w strunę powoduje wprowadzenie lekkich drgań do innych strun, nie tylko tych uderzonych bezpośrednio. Wynika to z zależności częstotliwościowych każdej ze strun oraz z przenoszenia drgań poprzez ramę i pudło rezonansowe instrumentu. Efekt ten zwany rezonansem strun, w typowych pianinach cyfrowych jest tworzony sztucznie, z pominięciem właściwości każdego z dźwięków. Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia oparty o technologię Morphing AiR podejmuje temat w znacznie szerszym wymiarze, pozwalając na wierną reprodukcję rezonansu dla każdego z 88 klawiszy osobno. Wpływa to na całość barwy i zdecydowanie poprawia realizm brzmienia w przypadku grania kilku dźwięków jednocześnie, z których każdy może posiadać inny poziom rezonansu wynikający z różnic w głośności i wysokości.  

Odwzorowanie pracy pedału 

Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału, jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Rezonans płynący z płyty instrumentu dodatkowo wzmocniony jest poprzez stereofoniczny efekt rezonansu na wszystkich 88 klawiszach. Całość efektu jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku lekkiego pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie. 

Ogromne możliwości 

Casio PX-A800 to pianino cyfrowe posiadające imponującą ilość polifonii, czyli aż 256 dźwięków granych jednocześnie oraz szereg wysokiej jakości brzmień innych instrumentów typu smyczki, organy, elektryczne pianina lub basy. Funkcja podziału klawiatury i nakładania brzmień pozwala na grę przy użyciu aż trzech, różnych barw. Dzięki funkcji duet, istnieje możliwość gry na dwóch oddzielnych instrumentach jednocześnie, co z pewnością przyda się przy nauce gry z pomocą nauczyciela. W zgodzie z najnowszym trendami Casio PX-A800 posiada także wysoce funkcjonalne złącze USB przy pomocy, którego możemy w łatwy sposób zapisać swoje utwory lub odtwarzać nowe. 

• Nowe wielowymiarowe źródło dźwięku AiR (Polifonia 256 głosów)

• Klawiatura Tri-Sensor Scaled Hammer Action II

• Otwierana pokrywa

• Symulator klapy fortepianu (otwarta, półotwarta, zamknięta, lub usunięta)

• Dynamiczne tłumienie rezonansu

• Symulator reakcji młotków

• Symulator rezonansu strun

• Symulator powrotu klawiszy

• 18 barw (w tym 10 barw fortepianowych), 60 utworów do ćwiczeń

• 10 typów symulatora hali

• USB to Host (do połączenia z komputerem)

• USB to Device (do podłączenia nośnika pamięci)

• Nagrywanie w formacie Audio

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka