testy / Oprogramowanie

11.12.2018r.

ARTURIA PIGMENTS - RECENZJA

 

Arturia zasłynęła z tworzenia świetnych wirtualnych rekreacji legendarnych syntezatorów. Do tego stworzyli też kilka własnych cenionych hardware’owych syntezatorów. Ponad 20 lat doświadczeń w dziedzinie syntezy spowodowało, że nadszedł najwyższy czas na ich własny, stworzony od zera, wyjątkowy software’owy syntezator - Pigments.

Przekształcanie wyobraźni w dźwięk jest najbardziej fundamentalną, radosną częścią tworzenia muzyki. Pigments sprawia, że proces ten jest naturalny, intuicyjny i nieograniczony, a niemal nieskończone opcje stają się proste dzięki przemyślanemu i uproszczonemu GUI, który zapewnia wizualną informację zwrotną na temat tego, jak twoje brzmienie jest tworzone i modulowane. Jest to niezwykle potężny wirtualny syntezator łączący syntezę wavetable i virtual analog. Arturia obiecuje, że chociaż Pigments może brzmieć jak inne syntezatory, żaden inny syntezator nie może brzmieć jak Pigments. To prawdziwa synteza XXI wieku, która stanie się idealnym wyborem dla wszystkich producentów, sound designerów i fanów syntezatorów ze względu na niezwykłe funkcje i kuszącą cenę.

W rzeczywistości może robić rzeczy, których inne syntezatory po prostu nie potrafią. Obejmują one:

Skalowanie skwantyzowanych modulacji wysokości dźwięku w celu zbudowania złożonych sekwencji melodycznych
Sterowanie ciągłym unisono, które można modulować, w trybie klasycznym i akordowym
Rozbudowane opcje kształtowania fali dla oscylatora wavetable, z doskonałą kontrolą aliasingu
Typowe źródła modulacji i niektóre bardziej niekonwencjonalne, takie jak generator binarny, czy generator losowy Turinga
Wydajne sterowanie bramka/retrig dla modulatorów. Idealne do inspirujących, niezwykłych sekwencji rytmicznych lub samogenerujących patchów
Polirytmiczny sekwencer z silnym naciskiem na randomizację, z kontrolą skali, w celu pozostania „muzycznym”

Oto nasza prezentacja tego syntezatora: 

Aby dać temu ekscytującemu syntezatorowi nowej generacji start, na który zasługuje, Pigments będzie dostępny bezpłatnie przez cały miesiąc po jego wydaniu. Użytkownicy, którzy kupią Pigments w tym miesiącu promocyjnym, będą mogli go kupić za 640  złotych. Normalna cena syntezatora będzie wynosić 840  złotych. Aby uzyskać więcej informacji, w tym specyfikacje, dema i filmy wideo, odwiedź oficjalną stronę Pigments na stronie Arturia.

https://www.arturia.com/products/pigments/overview

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka