testy / Kurzweil

23.08.2011r.

Kurzweil PC2X krótki soundcheck

Bardzo często padają pytania na różnych forach na temat Kurzweila który nadal dla większości jest nieznany. Często również pada temat o "Stage Piano na scenę do 3000zł"

Przedstawiamy instrument który z pewnością jest scenicznym lwem, a jeśli uda Wam się gdzieś odkupić z drugiej ręki to na pewno będziecie wyposażeni w brzmienia z najwyższej półki

Brzmienia tego stage piano znane są z tego że podczas nagrywania nie wiele trzeba z nimi robić aby wkleiły się w całość, a jeśli o całości mowa to jest to zgrabna obudowa ze wszystkim co potrzebne wyciągnięte na wierzch. Obsługa instrumentu nie powinna sprawiać trudności, gdyż jest ograniczona do niezbędnego minimum, lecz to nie znaczy że instrument nie ma wiele do zaoferowania.

 

Procesor efektów :

Wewnątrz instrumentu kryje się już legendarny podwójny  procesor KDFX ( znany z K2500/2600) który posiada takie algorytmy jak : reverb, chorus, delays, distortion, rotary, phaser, flanging, dynamics processing i wiele wiele innych. To naprawdę mocna strona instrumentu.

Warto podkreślić że instrument posiada edycję brzmień na poziomie ubogiego syntezatora.A teraz najważniejsze Instrument  w porównaniu do SP2X, SP3X i PC1X ma możliwość  edycji brzmienia- nie chodzi tu o "ściemnianie" czy "rozjaśnianie" a budowanie od podstaw. Zmienne Keymapy LFO, kształtowanie obwiedni, ADSR - podobnie jak w syntezatorach, co sprawia że instrument daleko wykracza poza ramy Stage Piano. Próbkowanie: 24 bit DACs

 

Tryb Setup :

Pozwala na połączenie 4 stref dowolnie je konfigurując, split, layer. Przy 64 głosach polifonii dynamicznie przyznawanej wszystko chodzi bardzo sprawnie.

 

Rozszerzenia :

Instrument można rozszeżyć o Kurzweilowski bank orkiestrowy (bardzo dobry), oraz o płytkę z brzmieniami Vintage Classic Key.

Jeśli 64 głosy to za mało istnieje opcja rozszerzenia Pc2x do 128 głosów, oraz o dotykowy pasek Ribbon Controller znany z serii K2500/K2600.

 

Brzmienia :

536 Programów oraz 32 Setupy to spora liczba programów, zwłaszcza że większość jest naprawdę świetnej jakości, a jeśli się znudzą zawsze można stworzyć swoje brzmienia.

 

Kontrolery:

Nasze Stage Piano zostało wyposażone w 4 slidery za pomocą których możemy wysłać do instrumentu dowolnie wybrany komunikat CC.

W PC2X suwaki idealnie pomagają kontrolować brzmienie , oraz strefy. Napierwszym suwaku ustawiamy np. piano, na drugim pad, na trzecim hammond czy dowolne inne brzmienie i w grze live mamy wszystko pod kontrolą.

Pod kontrolerami Pitch Band i Modulation, mamy do dyspozycji dwa przyciski SW, którymi również możemy wysyłać kontrolery, wyzwalać nuty, albo startować zewnętrzny sekwencer, bądź przenosić się w inne wybrane brzmienie.

Występował również jako wersją modułowa co jest raczej rzadkością aby stage piano było produkowane jako malutki moduł.

 

Zapraszam do króciutkiego odsłuchu :

 

 

Polecam również demo:

 

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka