testy / Ketron

12.09.2017r.

Ketron SD-9 video prezentacje

Ketron SD-9

Bartek Krzemiński odwiedził nas i zaprezentował najnowszy keyboard Ketron SD-9. Instrument ten oferuje bardzo dużo i nie sposób tego opisać w kilku filmach, dlatego spotyka się z Wami podczas prezentacji po Polsce i odpowiada na różne pytania. Posłuchajmy różnych brzmień zaprezentowanych przez Bartka:

Brzmienia:

Instrument oferuje Style Audio, które są bardzo nowoczesne. Co więcej, możemy sami je tworzyć z pozycji instrumentu. Wystarczy załadować odpowiednie pliki audio. Nie wymagane jest żadne oprogramowanie. 

Style: 

Do instrumentu możemy podłączyć mikrofon, który może być przepuszczony przez procesor efektów oraz harmonizer. Wszystko mamy pod kontrolą, dzięki suwakom kontrolnym i kiedy chcemy możemy dodać kolejne głosy jednym ruchem.

Harmonizer:

Możemy zmienić każdą zagrywkę w naszym Stylu. Budujemy go z gotowych schematów. Podmieniamy wszystko od gitary, po perkusję, czy też loopów audio. Wszystko to robimy z pozycji wielkiego ekranu Ketrona.

Modelling Style: 

Możemy szybko podbić perkusję, czy też poprzez docisk zmieniać przejścia w akompaniamencie. O tym opowiada w poniższym filmie Bartek.

Style Aftertouch, Drum Boost:

Mamy do dyspozycji 12 padów, które zapełniamy fabrycznymi przebiegami, lub swoimi plikami audio Audio lub MIDI, po to by móc uruchamiać je w każdej chwili. Każdy preset ma 6 scen, które możemy sami przełączać ręcznie, lub zaprogramować by same przechodziły między sobą po określonej ilości taktów.

Launch Pad:

Bartek opowiada o wykorzystaniu efektów gitarowych na brzmieniach gitary elektrycznej.

Guitar Effects:

To jedna z najlepszych funkcji Ketrona SD-9. Live guitar, czyli żywe gitary w instrumencie. Absolutnie żaden keyboard nie ma takich gitar jak w Ketronie. Wykracza to poza to co do tej pory słyszeliście. Akustyczne, elektryczne, gitary od teraz nie są problemem w Waszych aranżacjach. Możecie wybierać różną stylistykę. Zmieniacie tylko akordy, a instrument gra Country, Rock czy Blues w rasowym stylu. 

Live Guitar:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka