testy / Dexibell

12.04.2017r.

Dexibell Combo J7 Demo MusikMesse 2017

Dexibell Combo J7

 

Organy Dexibell były jedną z nowości podczas tegorocznych targów Musikmesse 2017. Combo J7 to przenośny Hammond, który posiada coś czego nie ma nikt inny, czyli zmotoryzowane Drawbary. Można dzięki nim płynnie przechodzić w kolejne ustawienia, co z pewnością docenią zawodowcy i miłośnicy tego oryginalnego brzmienia. 

Technologia T2L oprócz symulacji organowych, których mamy aż 5 ( 2 Hammondy, Farfisa, Vox, Pipe) daje nam również dostęp do brzmień akustycznych. Czyżby Dexibell uderzył w Norda Electro oraz Hammonda Sk1? Znajdziemy tam piano, e.piano, brass oraz brzmienia syntetyczne. Łącznie 100 organowych presetów oraz 90 „różnych” brzmień. Polifonia u Dexibella pozwala na osiągnięcie aż 320 głosów, a zatem sporo!  Hammond Dexibella posiada aż 73 klawisze (water fall) i waży 10 kg. Instrument wyposażono również w odtwarzacz i rejestrator audio oraz sekcję efektów. Na uwagę zasługuje również opcja szybkiego tworzenia layerów i dzielenia klawiatury. J7 Combo w przyszłości ma mieć odblokowane WiFi, ale BT jak zapewniał nas producent już działa. 

Całość uzupełnia gustowne drewno po bokach. Jako pierwsi otrzymamy go do testów, ale do tego już Was zdążyliśmy przyzwyczaić :)

Tymczasem posłuchajcie dema Kamila Barańskiego:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka