testy / Casio

04.09.2015r.

Casio GP-500 Premiera.

Wyjątkowo się złożyło, bowiem pierwszy tak zaawansowany model pianina hybrydowego Casio ma premierę w Polsce. Cały świat dowie się o nim troszkę później.

 

Pianino stało się najbardziej rozpoznawalnym instrumentem muzycznym od czasu jego wynalezienia w pierwszej połowie XVIII wieku. Dzięki zaawansowanej technologii, udoskonalanej przez ostatnie 35 lat, Casio postawiło sobie za cel stworzenie rewolucyjnie nowego pianina cyfrowego, które posiadałoby wyrafinowanie charakteryzujące tradycyjny fortepian akustyczny. W procesie tworzenia CELVIANO Grand Hybrid, Casio skupiało się na odtworzeniu perfekcji dźwięku i dotyku. CELVIANO Grand Hybrid zrodziło się z charakterystycznej dla firmy Casio pracowitości i innowacyjnych technologii.

Casio GP-500 to najwyższy model serii. Instrument ten został stworzony przy współpracy z firmą Bechstein znanego i cenionego producenta fortepianów. Nowy model totalnie zrywa z wizerunkiem Casio jako instrumentem dla początkujących. Posiada 35 brzmień w tym 3 brzmienia rewelacyjnych fortepianów:

  • Berlin
  • Hamburg
  • Vienna

Jak brzmią? Wiem, pomyślicie, że ściemniam, ale brzmi to świetnie. GP-500 otrzymał takie efekty wspomagające brzmienia jak:

  • Lid Simulator
  • Damper Resonance
  • Hall Simulator

Polifonia wynosi 256 głosów, a system brzmieniowy ma rezonans strun oraz symulacji otwarcia i zamknięcia pokrywy pianina. Możliwe jest wybranie jednego z 5 typów "rozstrojenia" instrumentu. 

Oto próbki:

 

 

Mechanika klawiatury została maksymalnie zbliżona do fortepianowej dzięki zastosowaniu materiałów drewnianych. Technologia zastosowana w klawiaturze nosi nazwę "Natural Grand Hammer Action" .Doskonale je widać po otwarciu pokrywy instrumentu. Jej nowy mechanizm wprawia w ruch prawdziwe młoteczki, które poruszają się tak samo jak w fortepianie koncertowym. 

 

Nagłośnienie wbudowane w instrument to 2 głośniki o mocy 30W oraz 2 głośniki o mocy 20W. 

 

Z funkcji dodatkowych:

GP-500 posiada Metronom,rejestrator Audio, który nagrywa na pamięć flash do formatu WAV 22.1kHz WAV. Instrument dysponuje wejściem Line In oraz Line Out. Dostępny będzie w kolorze czarnym (Black Polished).

Waga 77.5 kg. 

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka