old synths / Korg

03.01.2013r.

Korg i3

Korg i3 to keyboard wprowadzony w 1993 roku jako "Workstation Interactive Music". Wcześniej instrument z wbudowanym automatycznym akompaniamentem nie był poważnie traktowany przez producenta, gdyż sądzono, że użytkownicy to grono hobbystów domowych, a dla nich produkują Casio, Yamaha, Roland. Model i 3 był dla wszystkich zaskoczeniem gdyż był to pierwszy keyboard o zaawansowanej edycji brzmień. W skrócie można powiedzieć, że posiadał on pełną edycję zaczerpniętą z serii X z wyłączeniem sekcji Combi. Za sprawą tej samej ilości pamięci (6 MB) keyboard brzmiał dokładnie jak jego syntezatorowy brat. 
Korg i3 posiadał 32 głosową polifonię i syntezę Ai2 znaną użytkownikom serii X. Wewnątrz zaimplementowano 2 procesory FX każdy po 47 identycznych algorytmów. To nie jest zwykły keyboard ale również stacja robocza. Na pokładzie znajdziemy również 16 śladowy sekwencer. Korg i2 to wersja 76 klawiszowa, natomiast i1 to wersja 88 klawiszowa z klawiaturą ważoną. Jej wygląd stanowczo odbiega od pozostałych modeli, a to za sprawą drewnianej obudowy. Wszystkie modele wyposażone były w stację dysków 3.5" 2DD/2HD.

Razem z serią "i" do sprzedaży trafił harmonizer Korga oznaczony ih. Potrafił ondodać do pojedynczego głosu aż 4 nowe. Bazował na specjalnym silniku "Virtual Vocals" TM by IVL Technologies Ltd. Urządzenie ważyło 0.5 kg. 

 

Przydatne strony:

http://silverhawk33.tripod.com/id2.html

 

Link do broszury PDF

http://korgforums.com/support/brochure/I4S,I2,I3_1994_Brochure.pdf