Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
02.12.2015, 10:03,
#1
Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Witam,

Wiele lat temu chodziłem do szkoly muzycznej, moim głownym instrumentem był akordeon, ale jako podstawowy (pewnie tak jak wszyscy) miałem pianino. Nascie lat temu przerwałem przygode z muzyka, ale ostatnio jednak mnie mocno ciagnie, zeby wrocic do grania i w zwiazku z tym chcialbym kupic pianino cyfrowe.
Zalezy mi najbardziej na dobrej klawiaturze i dobrym dzwieku pianina (fortepianu). Dodatkowe bajery nie koniecznie mi sa potrzebne, aczkolwiek zakladam ze nie wszystkie sa calkiem bezuzyteczne. dodam ze chcialbym miec mozliwosc podlaczenia pianina do komputera, wiec zlacze USB mile widziane, ale niestety wiem ze nie we wszystkich modelach jest dostępne. Ponadto chcialbym kupic pianino, ktore starczyloby mi na troche dluzej, gdyz nie chcialbym zeby sie za chwile okazalo, ze jednak przydaloby sie cos lepszego.
Chciałbym prosic o rade w podjeciu ostatecznego kierunku wyboru pianina cyfrowego dla mnie.
Przegrzebałem internet na tyle na ile sie da, i opinie sa roznorakie, nie dajace jak dla mnie konkretnej odpowiedzi, ktore pianino powinienem wybrac. Wiem ze powinienem najpierw obmacac w sklepie, i przyznam ze jak narazie mialem doczynienia z Casio PX-a100

Jesli chodzi o kryteria cenowe, to biorac pod uwage zakup nowego pianina, to chcialbym sie zmiescic w 2500.
Moje typy: Kawai ES100, Casio PX350, Casio PX150, Casio PX-A100, Roland f20. Wiem ze PX150 i F20 sa troche tansze od pozostalych i tu pytanie, czy kupujac ktorys z tych dwóch duzo bym stracił w odniesieniu do np Kawai ES100 lub Casio PX350?
Biore tez pod uwage zakup uzywanego, starszego sprzetu pod warunkiem ze jego parametry nie beda wiele gorsze od nowych wymienionych wczesniej (na zasadzie, skoro nie widac roznicy to po co przeplacac) a wiem ze czasami starszy sprzet nie oznacza ze gorszy. Z tych starszych uzywek obstawialbym Yamaha P95 lub prosze o propozycje.

Prosze o informacje jak bardzo upierdliwy jest brak zlacza USB w Kawai, oraz brak mozliwosci podlaczenia pedałów w Rolandzie F20, czy pomimo tych braków, te pianina sa warte uwagi.

Moje typy od najbardziej branego pod uwage modelu na podstawie przeczytanych opinii:
Z tych troche drozszych:

Kawai ES100
Casio PX350
Casio PX-a100

Z tych tanszych
Casio PX150
Roland F20
Casio CDP 130

Chcialbym zawezic krag zainteresowania, bo nie we wszystkich sklepach sa wszystkie modele, i nie za bardzo mam kiedy objechac sklepy zeby pomacac kazdy model, zreszta moze niektore nawet nie warto obmacywac.

Jeszcze prosze o informacje na co zwrocic uwage przy "ogrywaniu pianian" ( w moim przypadku jest to stwierdzenie na wyrost, bo za klawiszami nie siedzialem conajmniej 15 lat i nie wiem czy cokolwiek odrazu zagram)

Odpowiedz
02.12.2015, 11:53,
#2
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań w tym dziale o pianino cyfrowe w tym budżecie i można znaleźć tutaj sporo użytecznych informacji na ten temat od innych poszukujących i nie tylko więc polecam poczytać podobne wątki. Jednak wymienione przez Ciebie: ES100, F20 i PX150 są jak najbardziej godne polecenia, teraz tylko kwestia, która klawiatura Tobie bardziej podejdzie pod palce, które brzmienie fortepianu się bardziej spodoba, no i czy będziesz chciał rozbudować instrument o wirtualne pianino, łącząc je z komputerem, gdzie USB jest konieczne. Jeśli Nie to rozważałbym między ES100 a F20 a jeśli tak, to między F20 a PX150.
Wizyta w sklepie, jak widać obowiązkowa Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.12.2015, 14:12,
#3
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Dzięki za odpowiedź.
Tak wiem, że to częste pytania, tak jak wspomnialem przegrzebałem juz internet i informacje byly dla mnie nie wystarczajace, jedynie na tyle, zeby zawezic krag poszukiwan do modeli wymienionych przezemnie w pierwszym poscie.
O ile wiem ze dzwiek panina w odniesieniu do tych modeli to kwestia gustu, o tyle rodzaj klawiatury juz nie do konca (choc w jakims stopniu pewnie tez)
Ja w szkole muzycznej grałem na akustyku i przyznam ze nie znam sie na pianinach cyfrowych. Co do rozszerzenia instrumentu, to pewnie teraz mi to nie bedzie potrzebne, ale czesto bywa tak ze w miare jedzenia apetyt rosnie, i mozliwe ze brak USB juz bedzie odczuwalne.
Dlatego tez tu zadałem pytanie, bo nie mam po prostu obecnie mozliwosci zeby przeznaczyc caly dzien i pojezdzic po miescie zeby sprawdzic wszystkie modele, i chcialbym sie skupic najlepiej na gora 2-3.

Odpowiedz
02.12.2015, 14:24,
#4
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Musisz jednak wybrać się do sklepu, ponieważ istotne jest jak w.w instrumenty będą brzmieć dla Ciebie na wbudowanych głośniczkach, jak na słuchawkach, no i jak pisałem - klawiatura. Może być, że od razu któryś wyeliminujesz a inny zaakceptujesz a dopiero potem bym rozstrzygał kwestię USB.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.12.2015, 14:33,
#5
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
A przyblizysz mi do czego tak naprawde to USB w pianianch sluzy? domslnie niby wiem tzn tak jak w wiekszsci sprzetow. Ale skoro mozna zgrywac to co sie gra na komputer przy pomocy zlacza midi poprzez interfejs, wiec to USB jest jakos specjalnie przydatne?

Odpowiedz
03.12.2015, 15:06,
#6
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Do połączenia z komputerem ale jeśli masz tylko midi jak w ES100, to możesz połączyć instrument z komputerem przez interfejs midi (z jednej strony 2 kable midi a z drugiej USB). W F20 masz np. 2 wejścia USB (komputer i pendrive).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.12.2015, 23:46,
#7
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Dzień dobry!
Podepnę się pod wątek, gdyż tak samo jak autor, szukam pianina cyfrowego w cenie do 2500 zł. Gram już parę lat na nieszczęsnym PSR-450. Jednakże odkąd przerzuciłem się na ragtime, to pojawiły się problemy ze słabą dynamiką i brakującymi klawiszami Wink
Po przeanalizowaniu tego tematu, jak i wielu innych, wyłaniają mi się 3 typy: Casio PX150, Roland F-20 i Kawaii ES100. Moje wymagania nie są zbyt duże, najważniejsze jest chyba to, by sprzęt miał wbudowany metronom i wyjście słuchawkowe (ale to chyba powinno być już standardem). Na temat Casio naczytałem się wielu dosyć nieprzychylnych opinii, jakoby to miały być słabsze, "plastikowe" sprzęty. Zrobię tak, jak tutaj wielokrotnie radzono i przejdę się do sklepu muzycznego by pomacać te pianina, jednakże "pan w sklepie" może mi niekoniecznie dobrze doradzać, a sam nie mam aż takiej orientacji w tych tematach. No bo czego się spodziewać po "muzyku" grającym na marnym keyboardzie? Smile

Odpowiedz
04.12.2015, 00:10,
#8
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Słuszna uwaga, co do uczciwości rad sprzedawców, którzy mogą często prędzej doradzić kupno instrumentu na własną korzyść a nie klienta, dlatego proponuję, po wejściu do sklepu, wpierw poprosić o możliwość spokojnego ogrania wybranych przez siebie instrumentów a potem pozwolić sobie na ewentualne pytania i doradzanie.
Wskazałbym na ogrywanie instrumentów nie tylko na wbudowanych głośnikach ale również i na słuchawkach - najlepiej własnych, których brzmienie się już dobrze zna. Nie wstydzić się, jeśli nie umie się zagrać Poloneza Chopina (bywa, że i sprzedawca nie zagra "wlazł kotka") - ważne, żeby pograć cokolwiek, tak żeby instrument najlepiej do Nas przemówił. Spokojnie wsłuchać się jak brzmią najważniejsze dla nas brzmienia (pewnie to będzie główne brzmienie fortepianu), jak brzmią i wybrzmiewają pojedyncze dźwięki ale też w gęstych akordach - czy nie robi się brzydka kakofonia. Następnie dać rękom odczuć klawiaturę, czy nie jest za lekka albo za ciężka, czy nazbyt nie hałasuje itd. Potem bym się zainteresował resztą parametrów i możliwości instrumentów, bo jednak brzmienie i klawiatura uważam są najważniejsze.
No i pamiętajcie o swoich pierwszych wrażeniach - one często są najtrafniejsze!
Powodzenia w wyborze Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.12.2015, 16:06,
#9
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Byłem dzisiaj w sklepie muzycznym i sprzedawca zaproponował mi 3 modele: Casio Privia PX150, Roland F20 i jakąś Yamaszkę. Yamahę od razu odrzuciłem, gdyż nie miała wbudowanego metronomu. Ograłem więc te dwa modele. I co mogę powiedzieć - z początku lepiej grało mi się PX150, gdyż miał "lżejsze" klawisze. Całe życie byłem przyzwyczajony do "leciutkiego" PSR-450. Natomiast na Rolandzie grało mi się o wiele gorzej, przez wzgląd na te "cięższe" klawisze. Ale po dłuższym ograniu zauważyłem, że jednak te klawisze od Rolanda są wygodniejsze, i im dłużej grałem, tym coraz bardziej zmieniałem zdanie, że F20 ma lepszą klawiaturę. Chciałem ograć jeszcze Kawaii ES100, ale niestety nie było go na stanie. I tak patrząc, to coraz bardziej przemawia za mną właśnie ten Roland F20.
Jeśli chodzi o dźwięk - będzie na pewno lepszy niż w PSR-450, więc o to martwić się nie muszę Wink

Odpowiedz
04.12.2015, 17:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2015, 17:17 przez Rychubil.)
#10
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Idziesz dobrą drogą (lżejsza nie zawsze lepsza). Ograj jeszcze ES100 i wtedy podejmij decyzję. Co do metronomu, to zawsze można kupić jakikolwiek tani, zewnętrzny i też taktuje.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.12.2015, 17:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2015, 18:10 przez Zielony_Buszmen.)
#11
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
(04.12.2015, 17:16)rychubil napisał(a): Ograj jeszcze ES100 i wtedy podejmij decyzję.
Tak też uczynię. Ale i tak coraz bardziej jestem za F20. Ma on USB więc nie będę musiał ciągać się z kablami MIDI by zgrać jakąś piosenkę. Po drugie ma on pełne akompaniamenty, a nie tylko rytmy jak ES100. Czasem zachodzi potrzeba zagrania jakiegoś walczyka z "aranżerem". Wink
No i wiesz, ciężko by było grać na słuchawkach, gdy obok tyka ci metronom, który słyszą wszyscy domownicy Smile
Miałbym jeszcze jedno pytanko - czy klawiatury w ES100 i F20 są podobne "pod palcami" czy może są to całkowicie inne "doznania"?

Odpowiedz
04.12.2015, 22:02,
#12
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Szczerze, to już dawno temu było jak dotykałem tych klawiatur więc nie określę dokładnie ale obie są na podobnym poziomie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.12.2015, 22:33,
#13
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
ZIelony_buszmen, bede wdzieczny jal opiszesz wrazenia z es100 jak uda Ci sie gdzies dorwac, ja poki ci nie mam szans na pojezdzenie po sklepach muzycznych z powodu braku czasu.

Odpowiedz
08.12.2015, 14:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2015, 10:31 przez Zielony_Buszmen.)
#14
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
animavilis, niestety, ale pewnie nie ogram tego Kawai. W Siedlcach jest aktualnie tylko jeden sklep muzyczny. I w nim nie mają tego ES100.

Kilka dni temu kupiłem Rolanda F-20. Wg. mnie bardzo dobry zakup. Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
16.01.2017, 11:36,
#15
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Myślę że warto jest tez o zapoznanie się z ofertą yamahy dokładnie mam na myśli
https://www.musicexpress.pl/pl/product/1...lektryczne

Ma już profesjonalną klawiaturę oraz naprawdę ładnie brzmi Smile

Odpowiedz
16.01.2017, 11:58,
#16
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Kolega klawiszowiec nie zauważył że mamy tutaj dział, gdzie nowi się przedstawiają. No i odgrzebałeś temat sprzed ponad roku. Nie mówiąc już że treść tego co piszesz wyraźnie wskazuje na promocje pewnego sklepu.

Odpowiedz
16.01.2017, 13:24,
#17
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Jak napisałeś Smile Jestem nowy więc nie ogarniam pewnych rzeczy . Ale dzięki za uwagę

Odpowiedz
16.01.2017, 14:42,
#18
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Dział w którym ktoś prosi o radę co kupić jest dość obszerny. No i oczywiście każdy doradza coś tam zgodnie ze swoim doświadczeniem. Źle jednak jest gdy ktoś skupia się na jednej firmie, ponieważ rodzi to wątpliwość czy czasami nie mamy do czynienia z przedstawicielem działu handlowego tejże firmy. Nie jest to mile widziane, a myślę że na każdym forum tematycznym takie osoby są po prostu irytujące. Więc sam rozumiesz, że od razu pojawiła się reakcja.

Odpowiedz
16.01.2017, 14:45,
#19
RE: Pianino cyfrowe - potrzebna pomoc w podjeciu decyzji.
Tym bardziej, że ostatni post jest z 22.12.2015 Huh

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 397 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,902 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS