Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
03.08.2015, 15:58,
#1
Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Natknęłam się w sieci na stronę Alibaba.com, na której można znaleźć instrumenty na sprzedaż - w tym nieużywane Rolandy za śmieszne kwoty (w porównaniu do naszych rynkowych). Co o tym sądzicie, czy ktoś z Was korzystał już kiedyś z tej platformy? Oszuści i ściema?
Przykładowo - http://www.alibaba.com/product-detail/Fo...5.1.5EbbMC
Pozdrawiam.

Odpowiedz
03.08.2015, 17:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2015, 17:19 przez Rychubil.)
#2
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Byłbym bardzo ostrożny!
Ponoć 50% to oszuści a co do reszty uczciwych sprzedawców, to w najlepszym wypadku trzeba wiedzieć z jakich państw sprowadzany jest towar i czy podlega cłu i jakiemu. Jak np. sprowadziłem rejestrator cyfrowy z Hong Kongu (https://www.eglobalcentral.co.uk/), to nie płaciłem ale z Japonii już bym zapłacił. Towar z USA nie może przekroczyć wartości podarunku, (bodajże 120$). Następna kwestia, to sposób płatności, który często odbywa się poprzez takie serwisy jak Moneygram czy Western Union - to rozbój w biały dzień! Dochodzi jeszcze sprawa zatrzymań towarów w urzędach celnych z powodu braku firmowych certyfikatów na towar, czyli podejrzenie sfałszowanego towaru, no i zawsze to ryzyko sprowadzenia czegoś z dalekiego kontynentu - szukaj w razie czego inkasenta twoich pieniędzy jak wiatru w polu.
Ja osobiście bym nic nie kupił co kosztuje podejrzanie tanio a niektóre ceny u Alibaby aż cuchną ściemą Dodgy
Tak moja opinia.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.08.2015, 16:03,
#3
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Dzięki za zainteresowanie tematem. Tak właśnie przypuszczałam, że lepiej nie ryzykować, chyba, że komuś nie robi różnicy czy straci
kilkaset czy kilka tysięcy $. Za Kawai MP11 zaproponowano mi np. 1500 dolarów.
Słyszałam też, że saksofoniści kupują instrumenty na AliExpress.com i są zadowoleni - podobno działa wszystko bez zarzutu.

Odpowiedz
04.08.2015, 19:17,
#4
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Też słyszałem pozytywne opinie o AliExpress.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2015, 11:01,
#5
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Ja korzystałem i korzystam z eBay. Masz chociaż jakieś zabezpieczenie transakcji. Na eBay kupiłem z Niemiec Rolanda JP-8000. Tani nie był, ale warto było Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
05.08.2015, 12:54,
#6
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
(05.08.2015, 11:01)Azzorek napisał(a): Ja korzystałem i korzystam z eBay. Masz chociaż jakieś zabezpieczenie transakcji.

Jeśli chodzi o kupno sprzętu używanego to tak jak pisze Azzorek - eBay. Nowy sprzęt, to najczęściej zaglądam na stronę Thomann.
P.S. Niebawem (z początkiem września) sam wystawię wszystkie swoje grające zabawki na eBay'u.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2015, 13:07,
#7
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
(05.08.2015, 12:54)rychubil napisał(a): P.S. Niebawem (z początkiem września) sam wystawię wszystkie swoje grające zabawki na eBay'u.

Uuuu, a co się dzieje? Chyba nie zmieniłeś pasji na coś innego?

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
05.08.2015, 13:42,
#8
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Nie zmienilem, wręcz przeciwnie. Wymiana na Kawai VPC1, Synthogy Ivory II, prawdopodobnie Yamaha HS7 plus sub HS8S a potem może Spectrasonics Omnisphere lub coś podobnego.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2015, 13:54,
#9
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Kurza się pozbywasz czy zostawiasz? Co do VSTi (Omnisphere) to jest fajna rzecz jeśli robisz muzykę na komputerze i do tego z mocnym procesorem.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
05.08.2015, 13:58,
#10
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Kurza też sprzedaję

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.08.2015, 09:49,
#11
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Tak z ciekawości, jaki interfejs audio do tego planujesz? To jedna z najważniejszych rzeczy takiego komputerowego zestawu.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.08.2015, 10:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2015, 10:18 przez Rychubil.)
#12
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Jak na razie Zoom H4n, którego już mam i który również działa jako interfejs audio. Potem się zobaczy jak to wyjdzie w praniu, czyli graniu i nagrywaniu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.08.2015, 10:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2015, 10:38 przez Azzorek.)
#13
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Ja myślę od dłuższego czasu o rejestratorze jakości twojego ZoomH4N. Chciałbym nagrywać co nie co w terenie i wykorzystywać w utworach. Jednak przez myśl mi nie przeszło, żeby wykorzystywać go jako interfejs audio Smile . Po prostu nie wiem jakiej jakości masz to wyjście słuchawkowe, z którego "ciągniesz" dźwięk do odsłuchów. No chyba, że wszystko na słuchawkach. Poza tym planujesz zakup VSTi do realistycznych pian. Nie obawiasz się, że możesz coś gubić po drodze? Tak sobie tylko rozważam.

P.S.

Trochę offtop robimy. Nowy temat w innym dziale?

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.08.2015, 11:03,
#14
RE: Zakupy Alibaba.com - tanie Rolandy (?)
Fakt - dygresja się nam ucięła dość porządna, czy offtop jak kto woli.
Wątek już istnieje, tylko go wskrzesić:
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=62

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS