Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe/ używane pianino cyfrowe do 3,5 tys. zł
10.07.2015, 11:48,
#1
Nowe/ używane pianino cyfrowe do 3,5 tys. zł
Witam, szukam pianina cyfrowego, w podobnym przedziale cenowym jak w temacie. Tematów tysiąc ale proszę o ukierunkowanie mnie. Zależy mi aby dźwiękiem plasowało się pod model Yamahy P-120 oraz miało b. dobrej jakości klawiaturę. O ile są w tej cenie? hahaha. Kto nie słyszał zapodam link do odsłuchu: https://www.youtube.com/watch?v=-neZL4_O6sQ . Ogólnie gram od małego, z mniejszymi lub dłuższymi przerwami na keyboardzie aż do teraz. Aktualnie posiadam Rolanda E-38, którego będę sprzedawać niestety. Wiem, że zacznie się nauka dla mnie na nowo przy tej klasie sprzętu i zależy mi aby wybrać jak najlepiej, w tym przedziale cenowym. Sam link podpowiada też co będę grywał na co dzień. Zależy mi aby klawiatura była dobrze ważona, posiadała mechanizm młoteczkowy oraz odpowiednio reagowała na nacisk. Ważne są trzy pedały (za przeproszeniem) ale te można dokupić raczej? Samo pianino podłącze pod słuchawki (beyerdynamic one custom pro) albo wzmacniacz więc bolączka gorszych głośników wbudowanych jest zażegnana. Nie musi mieć wielu bajerów. Chyba, że w gratisie, hahahaha. Wiem, że to całkiem inna bajka ale znalazłem Roland RD-700GX za niecałe 1500 zł - nowego. Warto w coś takiego się pakować, duża różnica jest w klawiaturze i dźwięku? Nie mam możliwości odsłuchu w moim rodzimym mieście ani okolicy. Pozostaje mi tylko utube i słuchawki do czasu aż będę posiadał kilka typów aby móc się przejechać do większego miasta. Do marzeń mogę zaliczyć Calvinowa CLP 525 ale ten budżet.... Ogólnie postawił bym na akustyka ale nie mam miejsca w domu aby go gdzieś postawić. Kwestią pozostają raty ale myślę, że podołam. Tym bardziej, że wakacje sobie odmówiłem na rzecz spełnienia swoich ambicji przy czym nie wypłukać się od razu ze wszystkich pieniędzy. Kobieta rozumie ;D Widziałem, że ludzie podłączają swój sprzęt pod komputer lub sprzęt marki apple. Jest dzięki temu możliwość modulacji dźwięku oraz efektu? Myślę, że bym mógł się z czasem pokusić o licencje VST i dodatkowe wtyczki. To chyba tyle? Pozdrawiam.

Odpowiedz
11.07.2015, 08:24,
#2
RE: Nowe/ używane pianino cyfrowe do 3,5 tys. zł
Kiepsko, że się nie możesz wybrać do sklepu, bo jest ich trochę w Polsce. Z ciekawości - z jakiego regionu piszesz?

"Zależy mi aby klawiatura była dobrze ważona, posiadała mechanizm młoteczkowy oraz odpowiednio reagowała na nacisk."
mechanizm młoteczkowy - pianina w tej cenie oferują tylko mechanizm "dociążeniowy", imitujący prace młotków. dobrze ważona klawiatura to chyba skalowana (najciężej pracują klawisze przy najniższych rejestrach, najlżej przy najwyższych). jesli chcesz, żeby reagowała na nacisk odpowiednio i posiadała normalną repetycję, to bierz piano z trzema sensorami (np. nie uświadczysz ich u Yamahy w tej kasie, dopiero Clavinova ma tę funkcję).
"Ważne są trzy pedały (za przeproszeniem) ale te można dokupić raczej?"
bierz od razu komplet, taniej wychodzi. Trzech pedałów nie uświadczysz też w Roland F-20.
Poczytaj o dwóch modelach (Casio PX-150 - mój faworyt, Kawai ES-100). Zagłęb się w specyfikacje każdego z nich. Wiedz jedno - samo słuchanie na youtube nie zastąpi dotyku np. klawiatury, obsługi interfejsu. Powinieneś zabrać słuchawki i hurra do sklepu Smile

piana, które wymieniłem, to koszt poniżej 3 tys, ale być może chciałbyś coś z zasuwaną klapą i tzw gabinetowe w takich pieniądzach - 3,5 tys?
znajdziesz tam np. Kawai KDP-90, Casio AP-260, Casio PX-760, Kurzweil MP 20; YDP Yamahy, tak jak pisałem, odpuść, bo nie będzie trzech sensorów.

Odpowiedz
11.07.2015, 09:48,
#3
RE: Nowe/ używane pianino cyfrowe do 3,5 tys. zł
Dziękuje za pomoc Witold. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego(wielkopolskie), koło Kalisza to jest. Już wcześniej miałem na oku model Casio PX-150. Tylko jeśli miałbym dokupić do niego stojak z trzema pedałami. To by mnie wyszło by 2718 zł. Chyba, że gdzieś taniej coś można wy haczyć? Ogólnie brzmienie modeli Casio bardzo mi odpowiada. Nawet w tych tańszych modelach, np. modelu CDP130, które udało mi się odsłuchać i pograć. Jedyny mankament to wychwyciłem, że zapętla się dzwiek albo coś ze mną nie tak, hahaha. Casio AP-260, który podałeś chyba jest konkurencja dla modeli Yamahy Clavinova? Takie stage pianina też są fajne. Polifonia 128 w zupełności wystarczy. Na keyboardzie nie będę grał przecież. Pytanie jedno - czy warto dopłacić ten tysiąc złotych do modelu Ap-260 lub PX-760? Po samych opisach ciężko mi jest coś wywnioskować dokładnie. Jeśli coś upatrzę mogę się przejechać do Poznania czy Wrocławia, z czego do tego drugiego mam godzinę bliżej oraz do Kalisza na odsłuch. Jeśli coś będą posiadać na miejscu i za dobre pieniądze.

Odpowiedz
13.07.2015, 11:55,
#4
RE: Nowe/ używane pianino cyfrowe do 3,5 tys. zł
"Wiem, że to całkiem inna bajka ale znalazłem Roland RD-700GX za niecałe 1500 zł - nowego."

SomnusDisney013, gdzie go znalazłeś, daj namiary to go łyknę jak Ty nie chcesz Smile

Jeżeli chodzi o dopłatę do wyższych modeli, to jeżeli masz zamiar grać tylko fortepianówki i nie zależy Ci na jakiś dodatkowych funkcjach, to nie ma większego sensu kupować tych droższych modeli, bo PX-150 w zupełności Ci wystarczy.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,896 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS