Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura kingkorga
17.05.2015, 12:33,
#1
Klawiatura kingkorga
Witam! Ktoś z was użytkuje może kingkorg, albo grał na nim? Chciałbym wiedzieć jaka jest w nim klawiatura, czy dobra, czy taka jak w krome? Porszę o odpowiedź.

Odpowiedz
18.05.2015, 10:13,
#2
RE: Klawiatura kingkorga
Ciekawe pytanie. Testowałem oba modele i nie miałem zastrzeżeń do klawiatury. Pamiętaj, że wybierając 61 czy syntezator, klawiatura nie będzie ciężka.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.05.2015, 16:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2015, 16:12 przez witold.kółko.)
#3
RE: Klawiatura kingkorga
wg mnie klawiatura chodzi w porządku - oczywiście w porównaniu do serii PA300 i PA600, które są tak tandetne, że szkoda gadać.
nie wiem kto wyprodukował klawiaturę, ale chyba jest pół-ważona.

Odpowiedz
31.05.2015, 08:33,
#4
RE: Klawiatura kingkorga
Dzięki za opinie. Miałem okazję grać na Korgu Krome 73, ale klawiatura nie zrobiła na mnie wrażenia, była raczej gumiasta i niezbyt miła w dotyku, ze słabą dynamiką. Jestem zainteresowany Korgiem Kingkorgiem ze względu na brzmienia, efekty, ale jeśli ma taką klawiaturę jak Krome to nie będzie mi się miło grało.

Odpowiedz
01.06.2015, 16:33,
#5
RE: Klawiatura kingkorga
Nie miałem styczności z Krome 73, ale od Krome 88 uciekaj - ma taką samą klawiaturę jak w ich pianinach.
Aha, jeśli chodzi o lampkę w KingKorgu, to jakoś nie byłem w stanie wychwycić jakiegoś mocnego "dopalenia", chociaż coś jakby leciutko się zmieniało w brzmieniu. Być może lepiej to bedzie słyszalne na poszczególnych barwach, więc szczerze polecam najpierw się przelecieć do sklepu, zanim podejmiesz decyzję.

Odpowiedz
02.06.2015, 16:48,
#6
RE: Klawiatura kingkorga
Dziękuję za szczerą odpowiedź . Smile Właśnie mam zamiar gdzieś sobie go ograć. Zastanawiam się też nad nordem leadem a1.

Odpowiedz
30.06.2015, 17:37,
#7
RE: Klawiatura kingkorga
Dobrze, że są tacy zapaleńcy, którzy potrafią jeszcze sie dzielić swoją wiedzą. Swoja droga to faktycznie dobrze jest testować, próbować i dotykać klawiszy wtedy ma się jakieś rozeznanie.Powiem szczerze, że im bardziej zagłębiam się w temat to okazuje się, że coraz mniej wiem, ale przynajmniej wiem czego nie chce Smile

Odpowiedz
01.07.2015, 10:21,
#8
RE: Klawiatura kingkorga
Nord Lead A1- dobre wykonanie, świeże, oryginalne i ciekawe barwy, szukam syntezatora do zespołu, nord wydaje mi się najbardziej opcjonalnym, patrzę też na cenę, nie potrzebuję yamahy (bo mam), nie potrzebuję rolanda (bo mam już piano), korg kingkorg podoba mi się brzmieniowo i ma ciekawe efekty, ale jak "macam" klawiatury w korgach to mi się odechciewa grać. Gram w zespole funkowym. zależy mi na barwach typu : saws, lead, synth brass, synth pad. Może chciałbyś mi coś doradzić, zaproponować coś innego? Jeszcze nic nie kupiłem, każda pomoc jest dla mnie cenna. Smile

Odpowiedz
05.07.2015, 21:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2015, 21:22 przez Zep.)
#9
RE: Klawiatura kingkorga
King Korg jest na pewno bardziej uniwersalny od Norda Lead.
King Korg ma 2 rodzaje syntez + vocoder + efekty i to bardzo uniwersalny klawisz.
Nord Lead A1 jest bardzo wyspecjalizowany i chyba nie jest zbyt popularny. Ten model chyba nie ma procesora efektów.
Korg natomiast obok syntezatora VA i vocodera ma też w sobie rom-player z całkiem niezłymi brzmieniami (jak to u Korga) o ile ci na tym zależy.

A może Korg R3 albo inny VA, Jakiś używany Virus?

Kurzweil PC361
Odpowiedz
06.07.2015, 10:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2015, 10:08 przez domel199923.)
#10
RE: Klawiatura kingkorga
Dziękuję za cenną radę myślę że się skuszą chyba na tego kingkorga, jeśli chodzi o virusa, bardzo mi się podoba, aczkolwiek uważam że jest to raczej klawisz do studia i muzyki dance, trance, a ja potrzebuję czegoś do zespołu, jednak kingkorg będzie dobrym rozwiązaniem. Wink

A co powiecie o studiologic sledge ?

Odpowiedz
11.07.2015, 07:56,
#11
RE: Klawiatura kingkorga
Sledge - plastik obudowy jak z PRLU,więc mocny Smile.
A tak na serio to dwa razy go macałem i muszę przyznać, że świetnie się go obsługuje - wszystko praktycznie z ręki. Brzmienia można powykręcać eleganckie. Chyba nie będzie tak uniwersalny (gabaryty - dwa razy szerszy), bo nie ma tylu próbek. Natomiast klawiaturę ma na prawdę dobrą.
Niestety muszę Cię zmartwić i powiedzieć - jedź do sklepu i sam przebadaj Smile
Jest to na prawdę ciekawa propozycja do typowo elektronicznych brzmień (np. synthpop), tym bardziej, że silnik zamontował Waldorf.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Transport instrumentów z ważoną klawiaturą. krumar 3 5,438 01.12.2018, 16:55
Ostatni post: Rychubil
  Roland Fantom G vs Yamaha Motif XS 6 - która klawiatura lepsza Jupiter 8 12,093 17.10.2018, 22:10
Ostatni post: pawelsz
  Klawiatura sterująca do grania live Muzyk-Kamil 2 4,451 21.05.2018, 09:05
Ostatni post: garit
  klawiatura sterujaca do MainStage joony_b 0 2,597 12.02.2017, 18:18
Ostatni post: joony_b

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS