Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzmienie pianin w Korgach
13.05.2015, 21:41,
#1
Brzmienie pianin w Korgach
Witam
Jako szczęśliwy posiadacz troszkę leciwych sprzętów ze stajni Korg napawa mnie zdumienie, że instrumenty te, z kultowym ponoć pianem M1, nie potrafią wygenerować pianina w miarę zbliżonego do brzmienia naturalnego.
Moje M1 i Karma wypadają na domyślnych presetach dość słabo, a zdałem sobie z tego sprawę, przez obgrywanie Casio XW, które ma chyba brzmienia próbek z ich keyboardów. Co mnie zaskoczyło - w tym Casio piano na początku wydało taki ładny dźwięk, jakby dało się uchwycić uderzenie młotka , natomiast na tych moich maluszkach słychać dalej tzw plastik (dla mnie bardziej szarpnięcie niż uderzenie).
Jedynym w miarę przyzwoitym presetem jest w Karmie "Classical piano" - ale to chyba tylko ze względu na filtry.
Niby te stacje robocze kosztowały kiedyś potężne pieniądze (nabyłem używki parę lat temu), ale nie wiem co jest faktem - albo technologia sampli poszła do przodu i nawet keyboardy mają już porządne sample, albo brzmienia ze świetnych przebojów z przełomu tysiąclecia nie mają już racji bytu Smile
Moje pytanie brzmi - czy da się coś ukręcić z brzmień domyślnych w tych instrumentach? Może macie jakieś sprawdzone presety albo sztuczki?
Dla przypomnienia Karma to synteza oparta na HI (czyli po prostu Triton).

Odpowiedz
14.05.2015, 08:26,
#2
RE: Brzmienie pianin w Korgach
To są próbki typowo popowe. Akustyczne fortepiany dopiero od serii M3 poszły w górę, ale i tam cudów nie ma.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.05.2015, 09:18,
#3
RE: Brzmienie pianin w Korgach
No właśnie, a może istnieje jakiś trick, np nałożenie dwóch warstw, albo coś w trybie kombi.
Kiedyś dane mi było pograc na M3 i faktycznie szału nie było.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS