Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
17.04.2015, 15:31,
#1
rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
Mam taki o to problem,
gdy np. wybiorę barwę concertgrd+str (jest to brzmienie dual), i teraz próbuję ściszyć suwakiem (upper 2) barwę string to słyszę charakterystyczny przeskok tej barwy, takie chwilowe podglośnienie, dzieje się tylko to przy pierwszym użyciu suwaka po zmianie barwy, później jest już dobrze, czy tak ma być? bo trochę to denerwujące

Odpowiedz
22.04.2015, 09:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2015, 09:27 przez Dafik.)
#2
RE: rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
Obawiam się, że tak ma być.
Suwak jest mechaniczny. Po zmianie barwy nie dostosowuje pozycji do poziomu aktualnie przyporządkowanej wartości.
Poruszenie suwaka spowoduje zmianą wartości parametru do aktualnie wskazywanej przez suwak.
Jeżeli po zmianie barwy, wartość parametru jest niższa niż aktualnie wskazywana przez suwak, poruszenie spowoduje, tak jak piszesz, podgłośnienie.
Producenci mogliby rozwiązać ten problem poprzez wbudowanie suwaków dostosowujących swoje położenie do poziomu wartości.
W wielu instrumentach tak się jednak nie dzieje.

Odpowiedz
22.04.2015, 09:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2015, 09:54 przez Mike.)
#3
RE: rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
dzięki za odpowiedź, parę dni dni temu dowiedziałem się w serwisie rolanda, że to normalne, to samo usłyszałem co Ty napisałeś teraz, można sobie z tym trochę poradzić ustawiając sety brzmień na 0 w systemie oraz suwaki na 0, albo suwaki na pół i w systemie na pół, ale to takie połowiczne rozwiązanie,
nie ma to jak pokrętełka w moxf, tam takiego problemu wogóle nie mam Smile

Odpowiedz
22.04.2015, 12:26,
#4
RE: rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
Producenci mogliby rozwiązać ten problem poprzez wbudowanie suwaków dostosowujących swoje położenie do poziomu wartości.


To by musiały być suwaki motoryczne chyba.
Ale wystarczy by dodać taką funkcję jak chociażby ma Kurzweil PC3 gdzie możesz ustawić by suwak zadziałał dopiero po przekroczeniu wartości presetowej.

Odpowiedz
22.04.2015, 13:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2015, 13:31 przez Dafik.)
#5
RE: rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
Częściowo ten problem został rozwiązany w NordStage2.
Dla drawbarów mamy diody +/- ale to nie jest wygodne oraz
potencjometry obrotowe ze wskazaniem poziomu ale też nie w każdej sekcji.
W tych pozostałych sekcjach działają tak samo jak opisał Mike.
Mi też się to nie podoba.

Czy to znaczy Garit, że w PC3 nie mogę zejść suwakiem poniżej wartości presetowej ?

Odpowiedz
22.04.2015, 22:07,
#6
RE: rd-300nx - problem z suwakami upper 2 i lower
Możesz. Teraz nie mam już Kurza, ale były tam dwa ustawienia w trybie Setup: Instant i Pass Entry. W Instant suwak od razu przy poruszeniu powodował zmianę wartości np. nasycenia efektem odpowiednio do swojego położenia. W Pass Entry dopiero po przekroczeniu ustalonej wartości.

Tak z pamięci piszę. Kiedyś opisałem to tutaj: http://www.muzykuj.com/forum/showthread....pass+entry
Tam jest też link do filmiku Frana z Kurzweila.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  plik ins do rd-300nx Mike 0 2,208 31.07.2017, 10:29
Ostatni post: Mike
  Problem z RD 300NX jako klawiaturą sterującą aadaan 1 4,240 31.03.2015, 14:02
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS