Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piano cyfrowe godne polecenia?
17.10.2014, 11:16,
#1
Piano cyfrowe godne polecenia?
Hej,
jestem pianistką i przymierzam się do zakupu piana cyfrowego. Zastanawiam się nad Rolandem HP 504 (ok. 6500 zł), HP 506 (ok. 8500). 506 to w zasadzie model taki sam jak 504 z tym, że ma lepsze nagłośnienie (74 W, a nie 24- jak w przypadku 504). Jak sądzicie, czy warto dołożyć dwa tysiaki na lepsze wbudowane głośniki czy może obstawiacie 504? Chciałabym, żeby brzmienie wydobywające się z głośników było zbliżone do pianina akustycznego, tylko pytanie - czy jest to możliwe?
W grę wchodzi też KAWAI - podobno to typowe instrumenty dla pianistów, a nie klawiszowców. Yamaha odpada- testowałam Clavinovy 525 i 535 - jak dla mnie - trochę droższe zabawki.
Proszę o fachową pomoc (prośba do niektórych użytkowników- nie zachwalajcie po raz któryś z kolei CASIOSmile)

Odpowiedz
17.10.2014, 16:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2014, 17:25 przez Rychubil.)
#2
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Czy warto dołożyć 2 tysiaki za wbudowane głośniki? - oj nie wiem. Za 1600 jest odsłuch Rolanda CM110 w systemie 2.1 ale to znowu dodatkowy grat. Jednakże 24W a 74W to spora różnica i pewnie będzie ją słychać.

Co do gustu, to osobiście wolę Kawaia za pracę i wykonanie klawiatury. Brzmienie jak dla mnie też bardziej zbliżone do akustyka.
Grałem na Kawai CA65 i CA95. Różnica w mocy głośników nie jest tak duża jak u Rolanda więc może CA65 byłby wystarczająco mocny. Dla mnie grał wystarczająco choć CA95, to była ta tzw kropka nad i.
Na koniec, to co każdemu powtarzam - proszę ograć instrumenty samemu. Najszczersza cudza opinia, nie będzie własnym wyborem, osobistego poczucia dźwięku i klawiatury.

P.S. No i żeby nie było - nie jestem żadnym agentem do spraw sprzedaży instrumentów firmy Kawai. Jego brzmienie jak dla mnie, nie jest idealne i dlatego mam Nord piano 2 a nie Kawai MP10.
Jestem tylko maniakiem, utopistą i marzycielem o idealnym pianinie cyfrowym.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.10.2014, 11:08,
#3
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
A jak myślisz - co zapewni mi lepszą jakość - nagłośnienie o większej mocy w HP 506 czy słabsze wbudowane nagłośnienie w 504 + mikrofony studyjne, o których mówisz? Nie jestem znawcą w temacie, ale wydaje mi się, że wbudowane głośniczki w pianach nie spełniają dobrze swoich zadań. Nie chodzi mi o większą czy mniejszą moc, tylko aby dźwięk przy średnim ustawieniu głośności brzmiał rzeczywiście jak piano, nie był sztuczny i by słyszalne było zarówno piano, jak i forte.
Racja, najlepiej samemu ograć i przetestować, a nie sugerować się opiniami innych. Problem w tym, że w odległości do 150 km ode mnie nie dysponują nigdzie droższymi modelami i nie ma możliwości zamówienia pian do przetestowania (tylko zakup). No nic, jestem zmuszona szukać gdzieś dalej!
Podoba mi się brzmienie piana tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=rptV6K7nqu0 Czy rzeczywiście jest to barwa Rolanda bez żadnych modyfikacji, udoskonaleń w programach albo VST? Też chcę taką!Smile

Odpowiedz
18.10.2014, 13:50,
#4
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Z tym brzmieniem Rolanda to może być problem, gdyż to jest stary, nieprodukowany już RD700GX.

Odpowiedz
18.10.2014, 14:36,
#5
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Zgadza się, wiem, że już go nie produkują - tylko czy faktycznie jest to czyste (bez żadnego miksu) brzmienie rolandowskie?
Kontynuacją GX jest NX i nowe RD800 (powinny brzmieć podobnie do GX z linku albo i lepiej). Czy seria HP będzie miała identyczną jakość brzmienia fortepianowego jak NX? Czy to to samo, jak ładnie nazywa producent "SuperNatural" (z tą różnicą, że w pianach stacjonarnych nie mamy equalizera)?

Odpowiedz
18.10.2014, 15:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2014, 15:52 przez Rychubil.)
#6
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Widzę że brzmienie Rolanda przypadło do gustu ale jest pewne ALE, które umknęło mej uwadze a powinienem o tym wspomnieć w poprzednim poście.
Prezentowany na powyższym filmie Roland RD700GX tak brzmi naprawdę, bez żadnych dodatkowych ulepszeń typu VST ...ale na słuchawkach! Ogrywałem ten instrument (RD700NX) wielokrotnie i już byłem bliski jego zakupu ale kiedy podłączyłem go do uprzednio wymienionych przeze mnie odsłuchów (CM110), to się rozczarowałem, bo brzmiał głucho i muląco. Nawet kiedy ustawiłem potencjometry korektora w skrajnych jego pozycjach, to nadal nie byłem w stanie pozbyć się tego głuchego brzmienia. Obawiam się że w przypadku HP504 może być podobnie.
Przykro mi, że musiałem Panią rozczarować tym faktem ale w kwestii Rolanda tak niestety jest. Zapomniałem o tym.
Skoro jednak to brzmienie się podoba, to szedł bym raczej w stronę HP506, może będzie lepiej z brzmieniem. Proszę jednak nie zapominać o ograniu klawiatury.
P.S. Czy brzmienie Kawaia nie przypadło do gustu?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.10.2014, 16:07,
#7
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Nie ufam nagraniom ze strony producenta, a w przypadku KAWAI znalazłam coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=J1Cw0f1_KYY Pomijając kwestie dwóch różnych wykonawców, ich umiejętności i gatunku muzycznego, wg mnie Roland z poprzedniego nagrania brzmi lepiej. Z drugiej strony bardzo możliwe, że przy kontakcie z instrumentem na żywo byłoby inaczej - na korzyść KAWAI. W przyszłym tygodniu testuję Rolandy w Krk, spróbuję też KAWAI CA15 (z niższej półki cenowej, ale 65 niestety nie mają obecnie na stanie).

Odpowiedz
18.10.2014, 16:55,
#8
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
(18.10.2014, 16:07)kasandra_roxana5 napisał(a): W przyszłym tygodniu testuję Rolandy w Krk
Rozumiem że chodzi o Kraków a w jakim sklepie?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.10.2014, 08:09,
#9
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Witam, z zainteresowaniem śledzę Waszą rozmowę w tym temacie.
Poszukuję pianina cyfrowego dla żony na prezent. Zakres cenowy ustaliłem na jakieś 5-7 tyś w związku z czym mieszczę się w co do ceny w pianinach, o których tu wspominacie. Sam niestety nie gram, a wręcz mam ubogi słuch. Żona w przeszłości grała dużo i brała udział również w konkursach, ale to czasy sprzed mojej kadencji. W rodzinnym domu miała pianino klasyczne, ale mam kiepskie stosunki z teściami więc nie biorę pod uwagę remontu tamtego na chwilę obecną.
Śledzę różne wątki od kilku tygodni i wybieram urządzenia do ogrania, jako, że ma to być prezent planuje zaangażować do tego kuzynkę, która (tutaj zapewne minus) grała do tej pory na keyboardzie.
Zarówno Roland HP504 jak i Kawai CA15 wchodzą w grę. Przy czym z opinii skłaniałem się ku temu drugiemu ze względu na bardzo dobre opinie dotyczące klawiszy.
Ostatnio trafiłem na testy innego urządzenia z tej stajni - modelu CN34. Cena bardzo podobna do CA15, różnica nazwałbym nieznacząca. Ale nie udało mi się nigdzie znaleźć porównania bezpośredniego tych dwóch i różnic między nimi. Może Wy tutaj jako bardziej zorientowani moglibyście się wypowiedzieć. Może wręcz Kasandra spróbowałaby ograć go przy okazji będąc w salonie i wyrazić opinie. Model CA65 trochę wykracza poza mój założony budżet (8 800,00) a ten z kropką nad i czyli CA95 odpada zupełnie (12 000)

Odpowiedz
19.10.2014, 10:12,
#10
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Jasne, jeśli będą mieć CN34 - ogram i dam znać, co o nim sądzę. Wracając do tematu wbudowanych głośników w pianach z półki cenowej 6000- 8500 zł: jak myślicie, czy nie są one przypadkiem gorszej jakości niż mikrofony studyjne w kwocie ok. 1500- 2000 zł?

Odpowiedz
19.10.2014, 11:13,
#11
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
"Mikrofony studyjne" ? Smile - chodzi Ci zapewne o monitory. Mikrofon służy do rejestracji dźwięku a nie do jego emisji Smile

Odpowiedz
19.10.2014, 11:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 11:16 przez Rychubil.)
#12
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
(19.10.2014, 10:12)kasandra_roxana5 napisał(a): Wracając do tematu wbudowanych głośników w pianach z półki cenowej 6000- 8500 zł: jak myślicie, czy nie są one przypadkiem gorszej jakości niż mikrofony studyjne w kwocie ok. 1500- 2000 zł?
Oczywiście, ogólnie to będą gorszej jakości ale tak jak już wcześniej wspominałem, niekoniecznie muszą się dobrze zgrać, zwłaszcza z pianinami Rolanda. Proszę mieć to na uwadze.

Kaganosti
Co do fantastycznej idei prezentu w postaci pianina cyfrowego, to jednak radziłbym się szerzej rozeznać w gustach Małżonki, bo może być niemiłe rozczarowanie. Przede wszystkim czy jako pianistka klasyczna akceptuje cyfrowe namiastki pudeł i płyt rezonansowych?
Jeśli tak, to jakimś chytrym podstępem zaciągnąć Żonę do sklepu muzycznego i niech sama zbada i oceni co jej się podoba.
Powodzenia Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.10.2014, 13:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 13:35 przez Kaganosti.)
#13
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
akurat tutaj nie ma problemu, sama napomknęła kilkukrotnie w temacie pianina cyfrowego, grała u mojego kumpla w czasie wakacji i odpowiadało jej. Mimo wszystko obecnie nie gra już systematycznie, raczej od okazji do okazji gdy jesteśmy u jej rodziców więc ma być już tylko hobbystycznie. Ewentualnie niech się syn uczy jak podrośnie. Na klasyka mnie zdecydowanie nie stać.
Przed samym zakupem na pewno pójdziemy do salonu, żeby sama spróbowała gry, ale na ten konkretny dzień to już mi pasuje mieć ze dwa-trzy modele wybrane do prób co by dało się wejść do salonu, sprawdzić i wybrać w jeden dzień. Ja jestem tutaj ten "techniczny", potem weryfikacje miała podjąć kuzynka (ale może właśnie Kasandra mi w tym pomoże jeśli się jej uda sprawdzić instrumenty). Ostateczna decyzja będzie, wiadomo, jednak żony.

Z innej strony-jest może gdzieś wątek o połączeniu pianina cyfrowego do amplitunera? Czy jest tak możliwość, bo mam bardzo dobrze dobrane głośniki MA pod moje i żony upodobania muzyczne więc dźwięk z pianina też chciałbym je przez nie przepchnąć. Chyba, że nie ma takiej opcji?

Odpowiedz
19.10.2014, 15:07,
#14
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Panowie, dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem. Kaganosti - przetestuję i dam znać, co ewentualnie przypadło mi do gustu. Sama grałam do tej pory klasykę na akustykach, więc z góry uprzedzam, że trochę pomarudzę Smile

Odpowiedz
19.10.2014, 22:02,
#15
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
(19.10.2014, 13:23)Kaganosti napisał(a): ...jest może gdzieś wątek o połączeniu pianina cyfrowego do amplitunera?
amplituner i pianino cyfrowe - chyba nie bardzo ale pytaj, może ktoś inny, bardziej kompetentny się wypowie.

(19.10.2014, 13:23)Kaganosti napisał(a): Na klasyka mnie zdecydowanie nie stać.
A dlaczego nie używany akustyk? Jeśli sąsiedzi nie są problemem, to czemu nie?

(19.10.2014, 15:07)kasandra_roxana5 napisał(a): ... z góry uprzedzam, że trochę pomarudzę Smile
Witam w klubie poszukiwaczy. Jak tylko będę potrafił, to chętnie pomogę.

W każdym razie, obu kupującym życzę udanego wyboru, poprzedzonego solidnym, niejednokrotnym ograniem instrumentów.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.10.2014, 17:37,
#16
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Panowie, moje spostrzeżenia odnośnie instrumentów (czysto subiektywne, mogę się mylić Smile )

Roland HP 504 - klawiatura (jak na piano cyfrowe) w porządku, na pewno zdecydowanie lepsza od Yamahy Clavinovy 525 i 535 - bardziej głęboka, wymyk jest wyczuwalny.
Roland HP 506 - ten sam silnik brzmieniowy co HP 504, lepsze nagłośnienie - nie wiem czy jest warte dodatkowych 2 tysiaków - wciąż brzmienie trochę jak z pudełka, przytłumione, wyraźnie słychać elektronikę. Na słuchawkach jest już inaczej - dźwięk jest jakby aksamitny, głęboki, ładnie brzmią basy. W obu modelach irytuje (!) mnie głośna praca klawiatury (klekot), przy ustawieniu większej głośności wciąż jest słyszalny. Proszę zwrócić uwagę, że w trakcie ćwiczeń na słuchawkach może to denerwować domowników. Znalazłam w sieci video, w którym porównana jest głośność pracy klawiatury w modelach Rolanda i KAWAI CA 65: http://www.youtube.com/watch?v=M-UHI2iqJ4Q Proszę posłuchać i ocenić.
Klawiatura HP 506 wydaje się być podobna do 504 - z tą różnicą, że jest pokryta bardziej chropowatą powierzchnią (według mnie aż za bardzo, trochę przesadzili).
KAWAI CN 34 i CA95 niestety nie były dostępne. CA 15 - klawiatura jest solidnie wykonana, rzeczywiście w jakimś stopniu przypomina akustyka. Plusem jest jej cichsza praca (w porównaniu z Rolandem). Brzmienie jakby bardziej ostre, osobiście bardziej preferuję rolandowskie.
STAGE PIANA:
Udało mi się pograć na NUMA CONCERT - ma dobrą klawiaturę (jak na tę półkę cenową), przy odsłuchu z monitorami o wartości blisko 4 tysiaków (nazwy niestety nie pamiętam) muszę przyznać, że brzmiał całkiem realistycznie (naturalnie). Zapewne to kwestia nagłośnienia - lepszego niż to wbudowane bezpośrednio w pianinach. Wizualnie - instrument nie podoba mi się, nie przepadam za parapetamiSmile
KAWAI MP7 - klawiatura gorsza niż w CA15, brzmienie słyszałam tylko na słuchawkach - nie przekonuje mnie (i tu pytanie do Was- może to kwestia ustawień instrumentu i equalizer zdziała cuda?Tongue)
KAWAI MP11- najlepsza klawiatura - drewniana, brzmienie takie samo jak w MP7, wizualnie instrument przedstawia się profesjonalnie Smile
Końcowa uwaga - instrumentom, na których grałam wciąż daleko jest do klasycznych pianin i fortepianów - nie zapewniły mi takich odczuć i radości z gry jak akustyki!

Odpowiedz
22.10.2014, 06:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2014, 06:21 przez Dafik.)
#17
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
No cóż, doskonały fortepian cyfrowy jeszcze nie powstał.
Na equalizer specjalnie bym nie liczył.
Brzmienie powinno być satysfakcjonujące nawet przy wyłączonym equalizerze.
Można oczywiście się nim podeprzeć aby dostosować instrument do warunków otoczenia
ale nie liczyłbym na to, że usunie niedomagania.

Odpowiedz
22.10.2014, 13:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2014, 15:02 przez Rychubil.)
#18
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Widzę w Pani recenzji spore rozczarowanie, które z resztą doskonale rozumiem lecz widzę też pewne światło w tunelu.

Od początku.
Z brzmieniem Rolanda właśnie tak jest - na słuchawkach ok a bez gorzej (RD700NX tak samo). Brzmienie Kawaia (serie MP też) ostre jest a equalizer (tak jak z resztą piasał Dafik) cudów nie zdziała. Charakteru jego brzmienia się nie zmieni. Można jedynie ściągnąć nieco środkowe i górne pasmo, to może co nieco się wyciągnie.
Tak w ogóle, to każde z tych cyfrowych pianin ma swoje charakterystyczne, nie do końca akustyczne brzmienie. Wyjątkiem chyba jest Nord, gdzie zsamplowane są akustyczne fortepiany: Bossendorfera, Steinewaya, Fazioli i Yamahy (dlatego Ja kupiłem Norda).
http://m.youtube.com/watch?v=5xVHbRRIkxY (na filmie jest akurat tzw jedynka ale brzmienia te same)
Widzę natomiast, że w grę też wchodzą stage piana.
Nie znam Numy nero (nie ogrywałem) ale słuchając demówek i czytając recenzję, wnioskuję, że to całkiem ciekawa propozycja. Jeśli więc brzmienie i klawiatura jest do przyjęcia, to może Numa? A jeśli nadal nie, to może Nord? W Numie siedzi prawie ta sama klawiatura Fatara (TP/40WOOD) co w Nord piano 2 (w Nordzie jest plastikowa - TP/40M). Tylko od razu uprzedzam - klawiatura Norda hałasuje i klekocze! Ale za to jak brzmi Big Grin (i na słuchawkach i na monitorach). Myślę, że tu mogła by być Pani zadowolona dźwiękowo. Niestety wygląd stage pian jest jaki jest. Confused
Szczerze, to ciężko będzie spełnić 3 warunki (brzmienie, klawiatura i wygląd) na raz w jednym instrumencie.
Jest jeszcze ostateczne rozwiązanie, dające najlepszą klawiaturę i najlepsze dźwięki - skoro spodobała się praca klawiatury Kawaia MP11, to prawie taka sama jest w klawiaturze sterującej Kawai VPC1
http://www.kawaius.com/main_links/digita...vpc-1.html
Wygląda nawet ładniej od MP11, bo nie nie żadnych przycisków i pokręteł. Do tego wirtualny fortepian (Synthogy Ivory II, Pianoreq 5 lub Alicia keys) z brzmieniami flagowych fortepianów koncertowych, wsparty na porządnym laptopie i zewnętrznej karcie dźwiękowej i jest zestaw niemal idealny i najbardziej zbliżony do akustyka, no i w końcu "godny polecenia"! Rolleyes
Znajomy ma dokładnie taką konfigurację
http://www.synthogy.com/products/ivorygrand.html
http://m.youtube.com/watch?v=rmvgSlB1TTI
Ogrywałem to i śmiało mogę polecić ją w ciemno, nawet dla najbardziej wybrednych. Tam można ustawić choćby odgłos filców przy strunach, uderzenia młoteczków itd. Pojemność jednego sampla w Ivory II, to około 1.2GB gdzie w najbardziej rozbudowanym samplu Norda (a też brzmi ładnie) jest zaledwie 200MB.

Prawda jest taka, że chcąc kupić pianino cyfrowe w miarę zbliżone do akustyka, trzeba gdzieś pójść na kompromis. Ja też poszedłem i trochę narzekam ale nie jest tak źle Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.10.2014, 16:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2014, 16:19 przez kasandra_roxana5.)
#19
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Tak tak - ciężko będzie sprostać moim oczekiwaniom, ale uprzedzałam, że pomarudzę Smile Kawai VPC1 + Synthogy Ivory II + monitory byłoby najlepszym rozwiązaniem - piano prezentuje się ładnie (i do tego nie ma żadnych przycisków, z których i tak bym nie korzystała), ma dobrą drewnianą klawiaturę i brzmienie chyba najbardziej zbliżone do prawdziwego fortepianu. Tylko jest jedno ale - porządny laptop! Na dzień dzisiejszy mam ograniczony budżet - założeniem początkowym było zmieszczenie się w 9 tysiącach... No cóż, ja też będę musiała pójść na jakiś kompromis!

Zapomniałam jeszcze o jednym - próbowałam przetestować nagrywanie z USB w Rolandzie HP 504 (w 506 byłoby to samo) - jakość nie powala na kolana, brzmienie gorsze niż w testach i nie ma nic wspólnego z barwą, którą chciałabym mieć w swoim instrumencie - http://www.youtube.com/watch?v=rptV6K7nqu0.

Odpowiedz
23.10.2014, 18:13,
#20
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Jeżeli mogę coś zasugerować to dobrze byłoby abyś przetestowała NordPiano.
Rychubil też o tym wspominał.
Rozwiązanie klawiatura i moduł w jednym kawałku jest wygodniejsze niż klawiatura + komputer.
Nord ma otwartą architekturę, można ładować dowolne fortepiany ze strony producenta a ich ilość wolno, ale się powiększa.
Chętnie bym poczytał co sądzisz o tej marce.

Odpowiedz
23.10.2014, 20:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2014, 19:11 przez Rychubil.)
#21
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
(23.10.2014, 16:14)kasandra_roxana5 napisał(a): Tak tak - ciężko będzie sprostać moim oczekiwaniom, ale uprzedzałam, że pomarudzę Smile

Nie ma problemu, po to tu w końcu jesteśmy 
Najlepszym kompromisem byłoby podwyższyć budżet Wink i wtedy byłaby pełna satysfakcja Big Grin ale jest jeszcze tańsza opcja dobrego wirtualnego fortepianu.
Ivory II jest dość drogi i wymaga lepszego komputera i wsparcia minimum na procesorze i5 (1.8GHz), 2GB RAM a najlepiej i7 (2.5GHz), 4GB RAM – wiadomo, cięższe pliki.
W kolekcji wirtualnych fortepianów jest jeszcze: Pianoteq 5, które jest lżejsze i tańsze od Ivory II
https://www.pianoteq.com/pianoteq5
http://www.thomann.de/pl/modartt_pianoteq_4_stage.htm
Wymagania sprzętowe: minimum procesor i3 (1.6GHz), 2GB RAM.
Jednak trochę droższy Galary Vintage D, z opini użytkowników jest ponoć o wiele lepszy od Pianoteq 5 więc proponowałbym raczej Galary jak już.
http://www.thomann.de/pl/best_service_ga...tage_d.htm
http://www.galaxy-instruments.com/vintage-d.html
wymagania sprzętowe: minimum procesor Pentium lub Athlon XP (1.4 GHz), 2GB RAM.
Można to oprzeć oczywiście na jakimś niedrogim laptopie albo np. na czymś takim jak: Intel NUC DN2820FYKH za około 500zł.
http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/nu...0fykh.html
http://cenowarka.pl/eu/intel-nuc-kit-dn2...53524.html
Chyba, że chcemy mieć coś niezawodnego ale drożej niestety, to 2199zł, to iMac mini:
http://store.apple.com/pl/buy-mac/mac-mini

Co do klawiatury, to też można jeszcze zaoszczędzić. Wspominała Pani o Numie Concert, że klawiatura całkiem niezła. Fatar robi też klawiaturę sterującą Numa Nero (też drewniana):
http://www.studiologic-music.com/numa-ne...tions.html
http://www.thomann.de/pl/fatar_numa_nero.htm

(23.10.2014, 18:13)Dafik napisał(a): Jeżeli mogę coś zasugerować to dobrze byłoby abyś przetestowała NordPiano.
Rychubil też o tym wspominał.
Rozwiązanie klawiatura i moduł w jednym kawałku jest wygodniejsze niż klawiatura + komputer.
Nord ma otwartą architekturę, można ładować dowolne fortepiany ze strony producenta a ich ilość wolno, ale się powiększa.
Chętnie bym poczytał co sądzisz o tej marce.

No właśnie! Koniecznie proszę ograć, tego czerwonego diabełka, chociażby z ciekawości. To jest akurat Nord stage 2 ale moduł pianina jest ten sam co Nord piano 2:
http://m.youtube.com/watch?v=Fozs5b0s4bc
http://m.youtube.com/watch?v=wSu7YFZCIIc

(23.10.2014, 16:14)kasandra_roxana5 napisał(a): ... próbowałam przetestować nagrywanie z USB w Rolandzie HP 504 (w 506 byłoby to samo) - jakość nie powala na kolana, brzmienie gorsze niż w testach

Na czym Pani nagrywała? Prosto z instrumentu na pendrive czy na zewnętrzny rejestrator?

P.S. Jest jeszcze dość istotna kwestia ilości sensorów w klawiaturze, zwłaszcza dla pianisty (nie klawiszowca).
Kawai VPC1 i Roland RD700NX posiada 3 sensory, co daje możliwość precyzyjniejszego i szybszego grania szybkich repetycji, legat i tryli.
Podczas grania repetycji, dodatkowy, trzeci sensor podtrzymuje wybrzmiewanie poprzednio zagranego (uderzonego) dźwięku, czyli wielokrotne powtarzanie, tego samego dźwięku, bez użycia pedału damper, po odpuszczeniu klawisza do połowy, spowoduje, że grany poprzednio dźwięk nie zanika zupełnie, tylko wybrzmiewa a kolejne, następne stopniowo nakładają się na siebie i wybrzmiewają aż do kompletnego zaniku. Dotyczy to również legat, tryli itp.
Tego właśnie brakuje mi w Nord piano 2. Dodgy
Na poniższej stronie grafika pokazuje na jakiej zasadzie to działa a efektu można posłuchać klikając na ikonki: repetition, legato, release speed.
http://www.kawaimp.com/mp7/detail/touch/
Nord np. ma tylko 2 sensory ale jak się ma taką technikę jak pianista na poprzednich dwóch filmach, to chyba nie ma się czym przejmować. Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.10.2014, 13:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2014, 13:07 przez kasandra_roxana5.)
#22
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Tak jak napisał Dalfik - wygodniejszym rozwiązaniem jest klawiatura i moduł w jednym kawałku. Chociaż z drugiej strony wirtualne fortepiany brzmią naprawdę dobrze - posłuchajcie! Smile http://www.youtube.com/watch?v=n4TSBnWwk0Q Szkoda, że ani Roland, ani Kawai nie mają takiego brzmienia...
Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłaby klawiatura z MP11 z brzmieniem takim, jakie mają wirtualne fortepiany - jako całość - ale to niestety nierealne!
Nie bardzo, gdzie mam możliwość przetestować Norda, ale spróbuję jeszcze coś pokombinowaćSmile

Odpowiedz
25.10.2014, 14:22,
#23
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Proponuję więc zakupić MP11, na razie pograć na tym, tzn. brzmieniami MP11, które przecież nie są złe, a klawiatura najlepsza chyba w tej chwili posłuży długo. Z czasem dokupi pani sobie wirtualne fortepiany wg gustu, jest już duży wybór a one z czasem będą coraz lepsze i zapewne będzie jeszcze większy wybór a i ceny mogą być przystępniejsze starszych wydań.

MP11 z powodzeniem wtedy wykorzysta pani jako klawiaturę sterującą.

Odpowiedz
25.10.2014, 16:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2014, 19:02 przez Rychubil.)
#24
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Nord moim zdaniem jest w pewnym sensie przeciwieństwem MP11 (brzmieniami zbliżony do wirtualnych fortepianów ale średniej jakości klawiatura). Proszę koniecznie gdzieś go ograć.
Chyba że tak jak podpowiada Garit i z czasem będzie Pani miała idealny zestaw a gdy nie będzie możliwości czy chęci odpalenia Ivory, to zawsze jest pokładowe brzmienie Kawaia. Ja sam się nad nim zastanawiam.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.10.2014, 19:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2014, 19:33 przez garit.)
#25
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
rychubil a tak z ciekawości to MP11 posiada również te 3 sensory? A MP7 też?
Ja się trochę zastanawiam nad MP7 bo nie jestem aż takim purystą pianistą, ale chyba bardziej mnie pociągnie do all in one, czyli workstation, zobaczymy.

Ostatnio miałem okazję posłuchać i trochę ograć fortepiany z Komplete 10, chociaż warunki nie były sprzyjające to słychać było moc, no i jest duży wybór. A jeśli jest tak jak mówią, że Pianoteq jest jeszcze lepsze a Galaxy jeszcze lepsze, to naprawdę musi być nieźle Smile.

Ale najpierw trzeba mieć dobrą klawiaturę. Jeśli to jest dla kogoś priorytet.

Odpowiedz
25.10.2014, 20:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2014, 21:04 przez Rychubil.)
#26
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
(25.10.2014, 19:33)garit napisał(a): rychubil a tak z ciekawości to MP11 posiada również te 3 sensory? A MP7 też?

Tak!
http://www.kawaimp.com/mp7/detail/touch/
http://www.kawaimp.com/mp7/detail/control/
http://www.kawaius.com/main_links/digita.../mp11.html
http://www.kawaimp.com/mp11/detail/touch/

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.10.2014, 21:08,
#27
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Super, dzięki!

Odpowiedz
26.10.2014, 10:33,
#28
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
No właśnie! VST brzmią świetnie, ale zapewne jest z tym za dużo zabawy. Nigdy nie miałam z nimi styczności i obawiam się, (a nawet jestem tego prawie pewna) , że byłyby dla mnie zbyt skomplikowane i w końcu straciłabym cierpliwośćSmile. A poza tym - wszelakie przełączenia, ustawienia, kabelki, przyciski - nie kręcą mnie i są mi w zasadzie zbyteczne - chcę usiąść przy instrumencie i działać bezpośrednio na klawiaturzeSmile

Odpowiedz
26.10.2014, 11:18,
#29
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
No właśnie kasandra, ja już się nie mogę doczekać do środy, wtedy idę na prezentację Kurzweila Forte. Chyba wcześniej nie pisałaś o brzmieniu Kurzweila, a to trzeba usłyszeć

Cieszę się, że hardwearowcy jeszcze nie wyginęli Smile. bik44 ma tu dużo racji a widzę z podpisu, że działasz na Pianoteq więc wiesz co mówisz. Z mojej skromnej obserwacji wynika, że wirtuale nadają się świetnie do produkcji, jak ktoś chce posiedzieć w aranżu, ponagrywać to jest w stanie zrobić profesjonalną rzecz nawet w domu. Wtedy można poczekać na załadowanie się brzmień i na to wszystko o czym piszesz.
Ale jak ktoś chce przede wszystkim pograć bez zbędnych komplikacji, niemniej na fajnych brzmieniach, to na obecnym stopniu rozwoju technologii łączenie osobnego komputera z instrumentem/klawiaturą nie daje takiego komfortu. Przyszłość zapewne należy jednak do jakiejś hybrydy komputerowoinstrumentowej.

Odpowiedz
26.10.2014, 13:12,
#30
RE: Piano cyfrowe godne polecenia?
Czy Kurzweil Forte (choć ma ładne i ciepłe brzmienie fortepianu
http://m.youtube.com/watch?v=X4tXrIuKigo )
- nie jest skierowany bardziej dla klawiszowca estradowego, potrzebującego wielu różnych brzmień niż dla pianisty szukającego tylko dobrego brzmienia fortepianu?
Po za tym:
Kurzweil Forte -12000zł a Nord piano 2 -10000zł.
Kurzweil Forte - TP/40L a Nord piano 2 - TP/40M. Niby niewielka różnica ale jest.

P.S. Niestety w każdym z nich są tylko 2 sensory.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 161 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,894 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS