Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
22.08.2012, 19:57,
#1
ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
Posiadam wyżej wymienioną kartę i dopóki chodziła pod kontrolą PC z Windowsem (i Linuxem), działała tak jak powinna - co jakiś czas wystarczyło wrzucić najnowszą wersję sterownika (chociaż i to nie zawsze było konieczne). Problem zaczął się, gdy powędrowała do "Makówki". Pod OSX dostępna jest tylko pierwsza wersja sterownika (1.0), w której gryzą mnie pewne braki i błędy, a najbardziej brak reakcji na przełączenie sygnału z wyjścia 1/2 na jednakowy odsłuch na wyjściach 1/2 i 3/4.
Włączam opcję MIX dla wyjścia 3/4 i dalej nie mam żadnego sygnału na tym wyjściu.
Z poziomu Preferencji Systemowych również nie mogę zmienić ustawień, gdyź wita mnie tylko komunikat, że "Zaznaczone urządzenie nie ma wyjściowych opcji kontroli", więc muszę wrócić do punktu wyjścia, czyli opcji MIX - i tutaj błędne koło się zamyka.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odpowiedz
22.08.2012, 21:59,
#2
RE: ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
Moja Maya wymagała poruszania slotem niej w slocie, gdyż czasem grała jednym kanałem. Jeśli nadal poprawnie pracuje na PC, a na OSX jest problem to może ustalmy jaką masz wersję systemu?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.08.2012, 22:08,
#3
RE: ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
Niestety zabytkowy 10.4.11, gdyż na razie nie mam możliwości zakupu 10.5
Komputer to PowerMac G5, więc najwyższy OSX, który na nim ruszy to właśnie 10.5

Odpowiedz
23.08.2012, 09:59,
#4
RE: ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
Jesteś pewien że używasz sterowników dla 10.4.11?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.08.2012, 14:42,
#5
RE: ESI MAYA44 pod OSX - niedokończony sterownik?
na oficjalnej stronie ESI jest podany tylko sterownik w wersji 1.0 dla OSX. Nie podali konkretnej wersji systemu dla którego jest on stworzony.
Jeżeli coś jest niekompatybilne z systemem to zazwyczaj wyrzuca komunikat i nie chce się instalować, albo wyrzuca komunikat po uruchomieniu. Tutaj sterownik działa.
Kanał 1/2 jest kanałem stereo, tak jak 3/4, więc można "od biedy" radzić sobie tylko na 1/2, ale jednak warto byłoby wykorzystać wszystkie możliwości karty

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS