Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI - syntezator perkusyjny
26.05.2014, 15:28,
#1
AKAI - syntezator perkusyjny
Panowie, myślę o zakupie syntezatora perkusyjnego firmy AKAI.

Chciałbym go wykorzystywać na żywo, jako wzbogacenie brzmienia (często używany w muzyce gospel).

Z racji iż jestem zielony zupełnie w temacie loopów, samplerów sprzetowych i automatów, powiedzcie -czym się różni AKAI MPC Studio od Akai XR20? Do obsłużenia AKAI MPC Studio potrzebuję komputera a XR20 jest bardziej do live?

Nie ukrywam, że gdybym si,ę w to zagłębił to chciałbym nagrywać własne bity. Ale priorytetem jest raczej użytkowanie live.

Czym sie różnią i w którego lepiej zainwestować w moim przypadku?

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
27.05.2014, 05:37,
#2
RE: AKAI - syntezator perkusyjny
pracowałem na Z8 Akai. Stworzonego Wave na komputerze zapisałem do instrumentu, a sygnał Midi pod robił za klika dla perkusisty. Problem w tym, że trzeba było zawsze zaczynać od początku utworu w razie pomyłki, bądź na próbie. Jeśli nie tworzysz loopów do całych kawałków, a tylko typowe gospelowe clap, shaker itd, to każdy automat będzie ok. W innym przypadku sugeruję komputer.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mobilny, ruchomy statyw pod syntezator. GoOrange 2 1,808 05.09.2021, 20:00
Ostatni post: GoOrange

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS