Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PC3 LE a PC3
24.03.2014, 20:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2014, 22:03 przez gofer.)
#1
PC3 LE a PC3
Przez ponad 2 lata byłem posiadaczem PC3 61, zamarzyłem o lepszej klawiaturze i tak po burzy w mojej głowie i pomocy kolegów z forum kupiłem niedawno PC3LE7, okrojoną wersję PC3. Zdecydowałem się na LE z powodu bardzo dobrej ceny za nówkę. (1000zł mniej niż stary PC3 na allegro)
Zagrałem już na nim kilka imprez (ok 5), więc mam porównanie.
Klawiatura Fatar TP8, na początku trochę zmieszanie uczucie miałem, bo spodziewałem się czegoś innego, ale teraz nie mogę się od niej oderwać, stoi cały czas rozłożona i jak mam chwilkę, podchodzę i gram Big Grin
Obsługa PC3LE jest prostsza niż w PC3, lepiej poukładane banki brzmień, wszystko pod ręką. Wiadomo, brak gniazd rozszerzeń, zamyka mi drogę do nowego rozszerzenia jakie szykuje Kurzweil, piana z modelu Artis, ale obecnie te co są, są dla mnie idealne. Brakuje mi suwaków, do których się przyzwyczaiłem a 8 padów, służy mi na razie do niczego.
Mam też wrażenie, że klawisz inaczej brzmi, lepiej, jest bardziej dynamiczny, ale to może odczucie ze względu na klawiaturę. Zdziwił mnie fakt zapchania na scenie polifonii, setapem: The Wonders, naciśnięcie 4 klawiszy na raz, zapycha polifonię, tak że po zmianie akordu urywa dotychczasowy dzwięk, aby zagrać nowy. Szkoda mi tej barwy, bo w rockowym zespole w jednym kawałku, fajne intro zaczynam na tej barwie, ale poradziłem sobie,lewą ręką gram na podobnej barwie (praktycznie podobnej tylko w niskich dźwiękach basu) na górnym parapecie jakim jest Yamaha mx.
Wyświetlacz podoba mi się bardziej ten Led-owy, wszystko bardzo masywnie zrobione i wykończone.

Podsumowując, mogę śmiało napisać, że oznaczenie LE, nie oznacza Light tyko Limited Edition Smile

Odpowiedz
24.03.2014, 22:22,
#2
RE: PC3 LE a PC3
No niestety coś za coś. LE to wersja uboższa, a więc i polifonii brakuje.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
27.04.2018, 06:29,
#3
RE: PC3 LE a PC3
A ja mam takie pytanie - jak jest z ładowaniem brzmień z PC3 do LE ? przyjmuje pliki bez problemu? Bo Artis tak - tylko czasami na niektórych efektach trzeba ręcznie poustawiać.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS