Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
03.01.2020, 13:45,
#1
PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
Prawie przestał działać klawisz 'E' na środku klawiatury - w przestrzeni najbardziej używanej do grania Sad
Efekt jest taki, że klawisz trzeba dużo mocniej niż pozostałe przycisnąć wtedy trochę działa - ale w praktyce podczas grania to bardzo uciążliwe.
Czy coś da się z tym zrobić? Gdzie mogę szukać pomocy? bo z taką to i grać i sprzedać instrument ciężko.

Aktualnie gram na: Roland FP-30 [poprzednio: Kurzweil PC3 LE7]
Odpowiedz
03.01.2020, 18:31,
#2
RE: PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
Spokojnie bez panikiSmile
Ja miałem identycznie nie tylko w kurzweilu ale też w innych klawiszach.. Niestety musisz rozebrać instrument, dobrać się do gumek klawiatury i są dwie opcje:
1. Albo masz je (te gumki) bardzo wyeksploatowane więc są do wymiany i problem będzie się w najbliższym casie pojawiał na innych klawiszach.
2. Coś podeszło pod styki i nie działają poprawnie.

W moim przypadku był taki bardzo mały śmietek który się przykleił do styku gumki. Usunąłem go, przeczyściłem i śmiga. A było to sporo czasu temu. U mnie czas operacji to ok dwie godziny pacjent zdrowy, od razu wypisany ze szpitala do domu Wink
Ewentualnie jak nie czujesz się na siłach to jednak polecam serwis. Myślę że poradzą sobie bez najmniejszego problemu.

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
03.01.2020, 19:08,
#3
RE: PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
Dzięki mar11111 - trochę mnie uspokoiłeś - spróbuję go w takim razie rozkręcić i zobaczymy co tam w środku piszczy - oby to był śmieć jak u Ciebie Smile

Aktualnie gram na: Roland FP-30 [poprzednio: Kurzweil PC3 LE7]
Odpowiedz
03.01.2020, 19:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2020, 19:49 przez mar11111.)
#4
RE: PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
Spoko myślę że nie będzie źle. W najgorszym wypadku będą gumy do wymiany, nie ma tam żadnego innego elementu który mógłby się tam wypracować. Same gumki wymienia się chyba oktawami więc w razie czego zawsze można coś pokombinować (na zasadzie tymczasowego przetrwania), chociaż jak już zmieniać to raczej całość bo takie częściowe wymiany mogę wpłynąć na różnice w dynamice poszczególnych części klawiatury.
Jak będziesz działać w temacie to kup sobie jakiś zmywacz wysokiej czystości np. IPA CLEANER. Delikatnie przeczyść płytkę i styki gumki przed złożeniem. I zwróć uwagę żeby nie dostały się tam żadne zanieczyszczenia bo problem szybko wróci.

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
04.01.2020, 22:33,
#5
RE: PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
mar11111 raz jeszcze dzięki bardzo za pomoc - UDAŁO SIĘ ! Smile
Co prawda zajęło mi to prawie pół dzisiejszego dnia i nie sądziłem, że dogrzebię się tak głęboko w swój klawisz (w sumie robota podobna do grzebania w PC'cie a tu trochę doświadczania mam Smile ) - ale było warto! sprawa załatwiona - wszystkie klawisze działają jak nowe - wewnątrz było spoooro kurzu... teraz jest czyściutko i przy okazji wyświetlacz wyczyściłem bo też nazbierał się na nim kurz co było widoczne i irytujące - a teraz jak nowy!
To teraz z czystym sumieniem mogę go wystawić na sprzedaż Smile

Aktualnie gram na: Roland FP-30 [poprzednio: Kurzweil PC3 LE7]
Odpowiedz
05.01.2020, 04:56,
#6
RE: PC3LE7 - nie działa klawisz 'E' :(
I super Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z dźwiękiem w PC3LE7 sami 9 18,955 04.11.2012, 20:49
Ostatni post: 12grudzien

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS