Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roli Seabord.
28.03.2014, 09:02,
#1
Roli Seabord.
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...4,485.html
Ja jestem zakochany w tej klawiaturze. Ciekaw jestem waszej opinii.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.04.2014, 07:32,
#2
RE: Roli Seabord.
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ale posiadasz już tą klawiaturę? Mnie przypomina trochę continuum. A jak z wytrzymałością materiału. Jeden poważny koncert to kilka tysięcy nut. Więc jak to jakaś słaba materia.... Klawiatura jako interfejs człowieka z instrumentem, musi dawać poczucie integracji. Tutaj mam mieszane uczucia, czy tego typu wynalazek nie jest przypadkiem ślepą uliczką. Twarde klawisze to wypróbowany wynalazek wielu pokoleń.

Odpowiedz
02.04.2014, 10:06,
#3
RE: Roli Seabord.
Niestety nie posiadam jej jeszcze. To nie to samo co Continuum, gdyż nie jest ona z materiału. Ja osobiście nie czułem się komfortowo, bo nie lubię szorować palcem po materiale. Tamta jest ze specjalnego hmm silikonu? Nie wiem, ale nie stawia oporu i nie masz "ciepła" pod palcem od tarcia. No i jest polifoniczna, aż do 10 palców. To nie jest do grania fortepianowego, tutaj bardziej eksperymentalnie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.04.2014, 17:43,
#4
RE: Roli Seabord.
już ciekawszy kierunek w poszukiwaniach rozwiązań nowego interfejsu klawiszowego instrumentu to
http://pinktentacle.com/2006/08/virtual-...-keyboard/
Zrobi co zechcesz, a materiał na jakim będziesz grał jest dowolny.
No i z pewnością cena nie do pobicia.

Odpowiedz
04.04.2014, 07:18,
#5
RE: Roli Seabord.
Obawiam się, że to się nie sprawdzi. Nie czujesz klawiatury pod palcami. To tak jak z tabletem, musisz cały czas wodzić wzrokiem w którym miejscu jesteś na tej płaskiej powierzchni. Może gdybym wyświetlił projekcyjną klawiaturkę na prawdziwej to bym mógł grać ipadem bezprzewodowo, ale na prawdziwej Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.04.2014, 18:37,
#6
RE: Roli Seabord.
Trafiłeś. Takie ustrojstwo przyczepiam do mojego pianina, które ma wspaniałą klawiaturę. Na której można grać z zamkniętymi oczyma. Podpinam do syntezatorów i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Odpowiedz
29.05.2014, 13:06,
#7
RE: Roli Seabord.
Ja uważam, że może to być ciekawe uzupełnienie na scenie. Niekoniecznie trzeba grać na nim cały 1,5h koncert ale wkomponowanie go w utwór może stać się świetną zabawą. Ciekawi mnie cena tegoż wynalazku..jeśli będzie przystępna to będzie mój Smile Smile

Odpowiedz
30.05.2014, 09:51,
#8
RE: Roli Seabord.
Cena Roli nie jest przystępna Sad

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS