Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe dla samouka
19.03.2014, 23:13,
#1
Pianino cyfrowe dla samouka
Witam,
jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc w wyborze pianina, na którym mógłbym rozwijać swą pasję. Od dawna marzyłem, by nauczyć się grać na klawiszach, ale praca zabierała mi cały czas. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem zabawkowego keyboardu Yamahy, i w każdej wolnej chwili uczę się podstaw oraz kilku popularnych utworów z klasyki, za pomocą wbudowanego automatu uczącego. Ponieważ bawi mnie to coraz bardziej, zamierzam kupić pianino cyfrowe. Zależy mi na dobrej, ważonej klawiaturze, aby nie udawała tylko, tej z instrumentów akustycznych, dobrym brzmieniu fortepianu i chyba nagłośnieniu (mój salon ma 70 m2), i co najtrudniejsze, systemie wspomagającym naukę. Mam stosunkowo mało czasu dla siebie, nie chcę szukać nauczyciela muzyki, chcę po prostu grać dla siebie i dobrze się przy tym bawić. Mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu 4-5 tysięcy. Widziałem Rolanda z wbudowanym ekranem, lecz koszt 12k przekracza mój budżet.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
20.03.2014, 09:08,
#2
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Rozumiem, że szukasz pianina cyfrowego, który nie posiadać będzie automatycznego akompaniamentu? Twój keyboard teraz ma taką funkcję i świadomie z niej rezygnujesz? Z tym wspomaganiem nauki będzie kłopot, bo trzeba wyświetlacza do tego z tego co się orientuję, albo podręcznika jak w przypadku Kawai. Kurzweil prezentował nową serię MP z brzmieniami fortepianu z Artisa. Gama Rolanda jest większa. Może zamiast szukać funkcji edukacyjnych warto by przeszukać App Store jeśli posiadasz iPada.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.03.2014, 10:39,
#3
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
(20.03.2014, 09:08)hammond napisał(a): Rozumiem, że szukasz pianina cyfrowego, który nie posiadać będzie automatycznego akompaniamentu? Twój keyboard teraz ma taką funkcję i świadomie z niej rezygnujesz? Z tym wspomaganiem nauki będzie kłopot, bo trzeba wyświetlacza do tego z tego co się orientuję, albo podręcznika jak w przypadku Kawai. Kurzweil prezentował nową serię MP z brzmieniami fortepianu z Artisa. Gama Rolanda jest większa. Może zamiast szukać funkcji edukacyjnych warto by przeszukać App Store jeśli posiadasz iPada.

nie wiem, jak używa się automatycznego akompaniamentu, ale wydaje mi się, że głównie będę chciał grać obiema rękami utwory klasyczne, być może w przyszłości ta funkcja mi się przyda, ale chyba są modele, które go mają. To co mam, to zabawka bez dynamiki, dźwięk skrzeczy, tylko w słuchawkach jest znośny, ma fajną funkcję nauki na LCD, gdzie zagra tylko te klawisze, które teraz mają wystąpić, pozwala zapętlić fragment utworu i ćwiczyć go lewą i prawą ręką oraz odsłuchać, jak to powinno brzmieć prawidłowo zagrane - i na takich funkcjach mi zależy (nauczyło mnie to Cannona, Entertrainment, Bolero - przynajmniej palcowania i rytmu, bo do doskonałości jeszcze daleko. Mam iPada, ale nie znalazłem tego typu funkcji w ApStore. Dorastam do kupna czegoś lepszego, ale nie wiem, które modele mają dobre programy uczące (wewnętrzne lub na iPada)

Odpowiedz
20.03.2014, 11:34,
#4
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Cześć, miałem niedawno podobne dylematy i po przetestowaniu różnych konfiguracji ostatecznie mogę ci polecić rozwiązanie oparte na dobrej klawiaturze (pierwsza z brzegu np. http://www.rolandpolska.pl/A-88) lub stage piano z obsługą midi z parze z komputerem.
Laptopa jednak nic nie zastąpi, szczególnie jeżeli człowiek jest nowy w temacie i do końca sam jeszcze nie wie w jakim kierunku się rozwinie i co będzie mu potrzebne. Jest wiele dedykowanych programów do nauki gry; te które znam i mogę polecić to m.in.:
http://www.pianomarvel.com
https://www.playgroundsessions.com
czy chociażby http://www.pianowithwillie.com
Dzięki temu masz pełną swobodę wyboru co ci pasuje a co nie, do tego komfort obsługi, możliwość przeglądania tutoriali - wszystko masz pod ręką siedząc przy klawiszach. Nie jesteś uzależniony od jednego urządzenia - ograniczonej liczby rytmów, dźwięków, trybów lekcji itp. które po jakimś czasie ci się pewnie znudzą.

Odpowiedz
20.03.2014, 12:23,
#5
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Gdybyś był zainteresowany klawiaturą sterującą, to mam na sprzedaż Studiologic VMK 188 plus.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
21.03.2014, 10:21,
#6
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Dzięki za wszystkie wypowiedzi, rzeczywiście komputer jest dobrym rozwiązaniem. Ale dla mnie bardzo niewygodne. Na muzykę muszę kraść czas, którego mam bardzo mało dla siebie. Zależy mi, aby instrument był raz, że ozdobą salonu, dwa natychmiast gotowy do lekcji, bez podłączania dodatkowych sprzętów. Czasami mam pół godziny, czasami dwie, a niekiedy tylko kwadrans. Czy macie doświadczenia z systemami uczącymi wbudowanymi w sprzęt rożnych firm. Co polecacie? Za parę lat może pozwolę sobie na koncert dla rodziny, na razie chcę się czegoś nauczyć dla własnej frajdy, bez ambicji bycia wirtuozem. Nie chciałbym tylko kupować byle czego.

Odpowiedz
23.03.2014, 21:17,
#7
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Jedynym systemem uczącym, który widziałem raz, jest Roland. W sumie to przysłuchiwałem się jak sprzedawca reklamował go jednej rodzince. Smile Mnie to nie przekonywało, a do tego jak później sprawdziłem, piano było mega drogie. Gdybym ja zaczynał naukę teraz i miał niewiele czasu, wybrałbym tanie pianino cyfrowe (nie akustyczne), żeby nie przeszkadzać otoczeniu, Wink poszperał w intrenecie, kupił sobie ewentualnie jakiś tani kurs, a za zaoszczędzone pieniądze, dobrego nauczyciela co jakiś czas. Uwierz mi, że nawet godzina indywidualnie z dobrym nauczycielem, to duża bonifikata.
Jeśli lubisz uczyć się "wzrokowo", wystarczy pobrać z internetu pliki midi z ulubionymi utworami i program o nazwie synthesia.
Moim zdaniem prościej i taniej się chyba nie da. Nie zabierze Ci to zbyt dużo czasu moim zdaniem.


Jakie pianino? Yamah, Kawai, Roland, Casio – każda z tych marek ma w swojej ofercie pianina poniżej 4000, które są „meblami”. Które wybrać? Wybrać te, które przy najniższej cenie podoba Ci się pod względem dźwięku, i klawiatury. Stosunek cena/jakości w mojej opinie sprawdza się najlepiej.

Odpowiedz
24.03.2014, 17:05,
#8
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
A Kawai - co prawda bez ekranu, ale ma jakieś lekcje, coś obili mi sie o usY jeśli chodzi o Tańsze modele Casio. Czy ktoś z was tego dotykał? Nie możliwe, aby na forum nikt sie z tym nie zetknął.

Odpowiedz
24.03.2014, 20:03,
#9
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Nowy model Kawai o nazwie KDP 90 ma rzeczywiście wbudowany moduł z lekcjami. Z tego co pamiętam są tam Etiudy.
Na czym polegają ćwiczenia nie wiem, ponieważ to mnie nie interesowało.
Zapewne odtwarzasz sobie etiudę, grasz prawą i lewą rękę etc.
Jest też funkcja Concert Magic, która umożliwia granie utworów jedną ręką. Można udawać przed rodziną, że się gra. Wink Dźwięki utworu odtwarzane są w tempie z jakim naciska się klawisze - wystarczy jeden.

Instrument w moim odczuciu jest BDB.
Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie na czym to polega, pobierz sobie ze strony kawai.de manual tego instrumentu. Jest po angielsku ale, kto teraz nie umie po angielsku Wink

Pamiętam, kiedyś widziałem reklamę kursu ESKK nauka gry na pianinie - może powinieneś się czymś takim zainteresować - skoro to kurs wysyłkowy, na pewno nie może być trudny, a pamiętam, że obiecywali nauczenie ponad 100 utworów Smile

Możesz sobie jeszcze sprawdzić Yamaha DGX 650 - połączenie funkcji pianina cyfrowego i keybord'u. Ma wyświetlacz, dołączone popularne piosenki do nauki, system wspomagający uczenie - poniżej link do filmiku na YT prezentującego możliwości instrumentu.
Jak dokupisz opcjonalny stojak - to przypomina nieco "mebel" Smile

http://www.youtube.com/watch?v=E34JtXDwdlg#t=220

Odpowiedz
20.11.2014, 22:30,
#10
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Jak dla mnie, to funkcje edukacyjne dobre są do 14 roku życia. Jasne jest to fajny dodatek i może również dorosłego nauczy, ale jakoś nie przykładałabym do tego wagi. Ja sama od niedawna gram i takiej funkcji w pianie nie mam. Za to właśnie szperam po YT i z niego staram się uczyć. Jak rozmawiałam ze znajomymi to powiedzieli, że najpierw powinnam nauczyć się nut. A co do samego pianina to już pewnie coś wybrałeś przez ten czas? Co wybrałeś?

Odpowiedz
26.11.2014, 11:24,
#11
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Eee tam, jak masz pięć koła to dozbieraj jeszcze 7 i kup sobie tego Rolanda, nie żałuj sobie. A jak Ci nie będzie pasował to odkupie od Ciebie za 6 tysiWink

Odpowiedz
28.11.2014, 19:40,
#12
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
czarka ma rację lepiej kupić cymbałki za 20 zł.

Odpowiedz
29.11.2014, 22:20,
#13
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Zdecydowanie rozsądniej jest od razu kupić sprzęt, z którego początkujący będzie czerpał radość (dobre barwy, klawiatura). Jeśli okaże się, że to był słomiany zapał, łatwiej sprzedać (z niewielką stratą) porządny instrument za kilka tysięcy niż tanią zabawkę.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
30.11.2014, 18:28,
#14
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Początkujący do póki nie nauczy się grać i tak nie pozna czy ta klawiatura jest dobra czy zła. Wiec jest skazany na "znawców" z internetu lub do bólu "serdecznego" sprzedawcę. Na każdą z opinii należy brać dużą poprawkę, bo każdy ma swój stronniczy punk widzenia a sprzedawca wiadomo, najchętniej sprzeda to co mu od pół roku zalega w magazynie. Jeżeli gościu nie ma pojęcia o instrumentach to nie ładujcie go na minę za kilka tysięcy, tylko niech kupi coś do dwóch tysięcy i jak będzie coś już umiał po roku poplumkać i mu zapał nie minie to jeszcze taki roczny sprzeda za półtoraka a kupi sobie wtedy coś z wyższej półki.

Odpowiedz
01.01.2015, 23:21,
#15
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
ja bym proponował pianino Yamahę NP30, dotychczas sprawdza się dla każdego mojego początkującego ucznia. Wiadomo po pewnym czasie możesz kupić coś droższego, jednak na początek w zupełności wystarczy.

Odpowiedz
02.01.2015, 12:28,
#16
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
DRMusic Yamaha którą podałeś to 76 dynamicznych klawiszy typu syntezatorowego. Wspólny mianownik z pianinem cyfrowym to posiadanie klawiatury Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.02.2015, 21:39,
#17
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Moim zdaniem do nauki klasycznej to można kupić pianino cyfrowe z dobrą dla początkującego gracza klawiaturą za 3-5 tys. (mebel), za stage piano (czyli bez "mebla"), może tysiąc taniej. Nie polecam pokuszać się na "najtańsze" modele, bo często i gęsto one mają bardzo słabą klawiaturę, niewiele się różniącą od organków za 500 PLN, co w Biedronce można było kupić na święta - nawet od znanego producenta te organki były - Yamaha Smile

Odpowiedz
03.03.2015, 11:47,
#18
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Podlacze sie pod temat bo i ja mam podobny problem co zalozycie watku.
Od dluzszego czasu zasadzam sie na kupno czegos fortepianopodobnogo jezeli chodzi o dzwiek (a nie o wyglad). Sam kiedys gralem dosc intensywnie (glownie klasyka, troche rozrywka) ale wiele lat temu zaprzestalem tego procederu. Teraz chce kupic cos glownie dla dzieci zeby sie "nauczyly grac" ale i sam tez bym sobie z checia pobrzdakal.

Czyli do zastosowania prywatnego, zadnych przedstawien nie bede dawal chyba ze przed rodzina Smile
Z drugiej strony nie chce kupowac najtanszego badziewia. Ma miec pelna, dobra klawiature, z uczuciem ze sie gra na "prawdziwym" pianinie (no, o tyle o ile to mozliwe).
Oprocz pianina moze dobrze byloby miec troche jakichs bajerow na przyszlosc, mozliwosc pobawienia sie dzwiekami, podlaczenia czegos, jakis dodatkow, wgrania sampli, koputer, ipad, nie wiem jakie sa mozliwosci (tzn wiem ze sa nieskonczone podobnie jak i cena).

Widzialem Casio CDP-200R i jakos wydalo mi sie nie takie najgorsze. Ale to wrazenie po przeczytaniu kilku artykulow.
Cena? No czytalem ze ponizej 3kpln to ciezko cos poza ziemniakami kupic wiec cos kolo tej kwoty. Jakis duzych wsadow w sprzet robic bym nie chcial bo jak powiedzialem zwracac sie to bedzie tylko w formie moralnej. Tyrosa 5 nie kupie.

Nie odrzucam mysli o kupnie jakiejs uzywki w bardzo dobrym stanie (tylko jak ja poznam ze stan jest dobry?)

pozdrawiam
Skie
Odpowiedz
07.03.2015, 20:59,
#19
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Jak granie ma być czysto fortepianowe, to polecam Kawai ES 100.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
10.03.2015, 10:18,
#20
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Ewentualnie Roland F-20.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.04.2015, 21:42,
#21
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Na portalu: www.najnajem.pl można wynająć pianina i fortepiany. Ogłoszenia są darmowe. Polecam: http://www.najnajem.pl/index.php/oglosze...-i-pianina

Odpowiedz
30.04.2015, 16:59,
#22
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Skie, zdecyduj się czy szukasz piana za 2 czy za 3k. Bo powyżej 2,5k można już coś całkiem sensownego znaleźć. Ja osobiście tego CDP odpuścił bym sobie. Jeżeli już szukasz w środ Casio, to zdecydowanie celowałbym w serie PX, która ma przyzwoitą klawiaturę.

Odpowiedz
10.05.2015, 19:08,
#23
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Minor co byś proponował powyżej 2.5k? Big Grin

Odpowiedz
13.05.2015, 08:00,
#24
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Ja bym wybierał pomiędzy Kawai CL 26 a Casio PX-150. W obydwu instrumentach bardzo dobra klawiatura i mi bardzo dobrze się na nich grało. Można też pochylić się nad Rolandem F-20, który jest w podobnej cenie co poprzednie wymienione modele.

Odpowiedz
26.05.2015, 19:38,
#25
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Witam co kupić?
Dzień dobry.Jestem na etapie kupna pianina,dopiero zaczynam nauke gry i nie bardzo sie na tym znam.Chcialabym kupic elektryczne pianio,ktore brzmieniem bedzie zblizone do klasycznego.nie potrzebuje żadnych zbednych bajerow bo klasyczne tez ich nie posiada wiec nie wiem czy one sie tak naprawde przydaja?poza tym nie podobaja mi sie te z wieloma przyciskami i wyswietlaczem,bo przypominaja keyboardy.zastanawiam sie nad Casio CDP-130 a Yamaha P45-maja chyba podobne parametry.Mam tez pytanie czym roznia sie od wyzej wymienionych np. Casio PX-150 lub Casio CDP 230R (oprocz cenySmile A moze ktoś poleci mi coś innego? Smile

Odpowiedz
27.05.2015, 14:19,
#26
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Z tych trzech cyfrówek, które wymieniłaś zdecydowanie brał bym PX ze względu na jakość klawiatury, a o to głównie chodzi przy wyborze pianina cyfrowego. Tego CDP i tej P-45 nie brał bym pod uwagę. Jeżeli chodzi o inne modele w podobnej cenie i klasie, to masz Rolanda F-20 i Kawai Cl 26. Najlepiej pójść do sklepu gdzie mają właśnie PX-150, F-20, CL-26 i samemu sobie popróbować i spróbować porównać chociaż wiem, że dla kogoś kto dopiero zaczyna naukę to trudna sprawa.

Odpowiedz
27.05.2015, 17:42,
#27
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Dzieki MINOR pomogles mi w podjeciu decyzji Shy .PX150 jest juz moje teraz czekam na przesylke Smile pozdrawiam

Odpowiedz
01.06.2015, 16:02,
#28
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
czarka, widzisz dziewczyno jaka jesteś ogarnięta, koleżanka dziękuje koledze w podjęciu decyzji i pisze, że czeka już na przesyłkę, a ty się pytasz jak idzie jej wybór. Jak nie masz pojęcia o pisaniu, to chociaż czytaj ostatnie posty a nie tylko pierwszy.

Odpowiedz
27.06.2015, 18:31,
#29
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
(03.03.2015, 11:47)Skie napisał(a): <ciach> Od dluzszego czasu zasadzam sie na kupno czegos fortepianopodobnogo jezeli chodzi o dzwiek (a nie o wyglad). Sam kiedys gralem dosc intensywnie (glownie klasyka, troche rozrywka) ale wiele lat temu zaprzestalem tego procederu. Teraz chce kupic cos glownie dla dzieci zeby sie "nauczyly grac" ale i sam tez bym sobie z checia pobrzdakal.
<ciach>

Pochwalę się, że nabyłem drogą kupna Yamahę DGX-650 i bardzo mi się podoba.

pozdrawiam
Skie
Odpowiedz
22.02.2016, 18:08,
#30
RE: Pianino cyfrowe dla samouka
Witam,
Zdecydowałem nauczyć się grać na pianinie. Interesuje mnie bardziej klasyka i szukam pianina, ale nie chcę jakiegoś badziewia za 200 pln które za pół roku tylko wyrzucę.
Byłem w sklepie muzycznym, i sprzedawca poradził CASIO PX-860 jako model z najlepszą jakością na dziś (w kwocie 4390,00 pln) i najbardziej bliski dźwięk do realnego. Jak czytałem o CASIO to zwykłe robią sprzęt o kilka tysięcy taniej od innych firm z tą samą jakością i możliwościami. O ile to będzie mój pierwszy zakup to proszę o radę.
Co do nauki, uważam, że jak coś robić to najlepiej i do końca, nie lubię też tracić kasy. Niestety, rodzaj sprzętu ogranicza ilość miejsca, więc, pianino cyfrowe.

Dzięki

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS