Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura sterująca
26.02.2014, 21:00,
#1
Klawiatura sterująca
Witam.
Sprawa wygląda tak: mam Kurzweila PC3K8 i kibordzik Casio CTK651. Jako, że Casio ma wyjście MIDI, chciałbym je podłączyć do Kurzweila i wykorzystać jako klawiaturę sterującą. W taki sposób, że np. grając na Kurzweilu mam brzmienie pianina, a grając na Casio usłyszymy np. Hammonda (oczywiście oba z wyjścia audio Kurzweila, żeby była jasność Tongue). Czy tak da się w ogóle zrobić? Siedzę nad tym już chyba kilka dni i nie ogarniam MIDI Tongue Nie wiem, czy trzeba użyć SETUP czy da się tak zrobić w zwykłym PROGRAM czy jak... Ktoś próbował tego kiedyś?

Odpowiedz
26.02.2014, 21:31,
#2
RE: Klawiatura sterująca
Casio niech wyzwala nuty na kanale pierwszym a ty sobie na kanale drugim w kurzweilu graj. Moze to byc w program albo w setup. Polaczenie kabli: MIDI IN Kurzw. MIDI OUT Casio.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
27.02.2014, 17:42,
#3
RE: Klawiatura sterująca
Ok, niby działa, ale jak ustawię na 1 kanale np. brzmienie Hammonda z efektem Leslie i przesterem, to jak przełączę za pomocą guzika Chan/Layer na 2 kanał, żeby zmienić tam brzmienie, to z Casio dalej słychać Hammonda, ale tylko podstawowy program - znikają efekty. Czy to wina rozbudowanego brzmienia i braku takiej mocy przerobowej, żeby na obu kanałach obsłużyć wszystkie efekty? Bo na drugim kanale wszystko jest, tak jakby pierwszy "ustępował pierwszeństwa" drugiemu.

Odpowiedz
28.02.2014, 06:51,
#4
RE: Klawiatura sterująca
Ustaw odwrotnie, Casio na 2 kanale i tam hammonda, a jeśli to nie pomoże to inaczej zrobimy Wink

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.03.2014, 22:50,
#5
RE: Klawiatura sterująca
No nie pomogło :/ Zanikają efekty, jak nie na jednym kanale to na drugim. Jest jeszcze jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Odpowiedz
23.08.2014, 08:11,
#6
RE: Klawiatura sterująca
Mam kolejny problem. Nagle stało się tak, że gdy gram na tym Casio, a na Kurzweilu ustawię inne brzmienie, to na Kurzweilu jest to, które ustawiłem, a na Casio jest to ustawione na innym kanale plus to które jest na Kurzweilu. Nakładają się. Klikałem przycisk Panic, myślałem, że ten błąd ustąpi, ale nic się ie zmieniło. Jest jakiś panel MIDI w menu, żeby ustawić np który kanał ma być sterowany z zewnątrz, a który nie? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo to stało się wczoraj, a dziś gram koncert i bardzo potrzebuję możliwości zagrania na dwóch klawiaturach różnych brzmień.

Odpowiedz
23.08.2014, 18:04,
#7
RE: Klawiatura sterująca
Czyli grając na Casio słyszysz dźwięki z pierwszego i drugiego kanału Kurza? Dobrze zrozumiałem?
Odnośnie efektów- wejdź w Global i FX mode ustaw na Multitrack (czy jakoś tak), u mnie to pomogło. Wyłącz też w trybie efektów inserty do każdego kanału z wyjątkiem pierwszego i drugiego. Z hammondami jest tak, że DoubleLeslie bardzo obciążą procesor i nie wiem czy znajdzie się wówczas miejsce na chociażby jeden mały insert na drugim kanale.
A jeszcze odnośnie ostatniego pytania- czy przypadkiem nie wpiąłeś Casio do miksera? Tongue

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
25.08.2014, 17:14,
#8
RE: Klawiatura sterująca
Ja wyrzucam przester z DoubleLeslie i mam kilka insertów wolnych.
Co do pytania: to dziwne, może spróbuj zrobić setup gdzie klawiatura gra na pierwszym kanale a Kurz na innych. Ja tak robię a dla programu który ma być na klawiaturze uatawiam zakres klawiszy na najwyższą nutę. Nie ustawiam sterowania z zewnątrz bo czasami chcę coś pokręcić suwakami a na klawiaturce mam tylko Modwh które ustawiam na głośność.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
29.08.2014, 10:45,
#9
RE: Klawiatura sterująca
Już sobie na szczęście poradziłem, zdążyłem przed koncertem. Nie, nie wpiąłem Casio w mikser Big Grin wszedłem w MIDI i kliknąłem XMIT, potem RECV, pochodziłem sobie po tych opcjach i w sumie ostatecznie nic nie zmieniłem, ale problem zniknął. Może grzebiąc w tych opcjach sprawiłem że jakby "odświeżył" zewnętrzny keyboard i wrócił do normy... Nie wiem. Pokombinuję jeszcze z tym Multitrack. A Setupów nie lubię, bo czuję się ograniczony przez nie :p wolę tryb Program bo wszystko mam na wierzchu i mogę się poruszać od razu między programami, które akurat mi przyjdą do głowy.

Przy okazji inny problem, o którym gdzieś tu chyba już pisałem: W utworze Baba O'Riley, mam wgrany ten podkład jako Song. Jako, że podkład nie jest w całym utworze taki sam (np. zmienia się akord), i żeby mieć kontrolę np. gdy rozciągniemy trochę utwór, albo ktoś się pomyli i za długo zagra, podzieliłem sobie utwór na kilka części z naddatkiem i np. gdy wchodzi perkusja wciskam programowalny przycisk, Kurzweil czeka do końca taktu i wyłącza dany song i włącza następny. Często jest tak, że słychać jakby zacięcie, potknięcie przy tej zmianie. Do tego gram w tym czasie na brzmieniu "2 Studio Grand" i też słychać jakby urwania dźwięków/przesunięcia. Czy to znaczy że Kurzweil osiąga w tym miejscu kres swoich możliwości? A załóżmy, że chciałbym podrasować sobie Kurzweila, żeby wyeliminować takie granice. Czy w ogóle istnieje taka możliwość?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS