Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brzmienia
27.12.2013, 13:56,
#1
Music  brzmienia
Szanowni państwo, zwracam się z ogromną prośbą do państwa jako do fachowców od wszelkiego rodzaju brzmień. Otóż proszę sobie wyobrazić, że od wielu lat poszukuję źródła pewnego brzmienia smyczków. Poświęciłem temu wiele czasu i zachodu i ciągle jestem w punkcie wyjścia. Piszę z nową nadzieją, że może tym razem uda się z państwa pomocą coś ustalić. Pozwolę sobie jako przykład (prezentację) owego brzmienia podać tytuł piosenki gdzie go bardzo dobrze słychać. Jest to piosenka pt. JESTEŚ MĄ MYŚLĄ w wykonaniu pana Jacka Silskiego. Znajduje się ona na stronie pana Jacka. Zresztą w utworach, które tam są jest tych brzmień więcej, ale ten przykład jest dość klarowny. Może to dziwne, ale jestem ciągle oczarowany tym brzmieniem i ogromnie bym chciał poznać jego źródło a może i dołączyć do jego posiadaczy, gdyż nie wspomniałem, że jestem "domowym grajkiem" , który kocha tego typu dźwięki.Z wielką nadzieją w sercu ślę pozdrowienia.

Odpowiedz
28.12.2013, 12:37,
#2
RE: brzmienia
Witaj!
Przesłuchałem piosenkę "Jesteś mą myślą" i jeśli chodzi o smyczki to nic nadzwyczajnego tam nie ma. Na moje ucho to jest kilka barw smyczków o szybkim ataku i wybrzmieniu nałożonych na siebie. Dodatkowo może rozjaśnione korektorem.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
29.12.2013, 15:16,
#3
RE: brzmienia
Witam. Dziękuję za reakcję na moje pytanie lecz chcę podkreślić iż nie chodzi mi tyle o ocenę brzmienia co o jego źródło. Napisałem ten wątek z nadzieją, że może ktoś pozna po tych przykładach z czego pochodzą te barwy. Pozdrawiam.

Odpowiedz
11.10.2014, 08:57,
#4
RE: brzmienia
Myślę, że podobne znajdziesz w Casio, sam mam Korga i ubolewam, że takiego brzmienia nie dostałem, przy czym nawet stare Casio mają zawsze jakieś smyczki, teraz wyszła nowa seria Privia i Celviano więc na pewno jest to jeszcze lepiej dopracowane, a bynajmniej tworzyć to możesz sam, w zależności od sprzętu, zawsze możesz też poszperać w internecie, ale jeśli nie zależy Ci bardzo na jakości ;p

Odpowiedz
13.10.2014, 19:30,
#5
RE: brzmienia
Dzięki za reakcję i próbę pomocy. W moich poszukiwaniach "zahaczyłem" również o Casio, choć do tej pory nie znalazłem brzmienia, które by jednoznacznie potwierdziło ten kierunek. Obecnie "przesłuchuję" instrumenty- Solton, Ketron. Pozdrawiam

Odpowiedz
15.10.2014, 11:23,
#6
RE: brzmienia
noo trzymaj się, udanych poszukiwań Big Grin Big Grin
a im bardziej jestes wymagający tym trudniej Ci będzie Tongue

Odpowiedz
16.10.2014, 18:01,
#7
RE: brzmienia
Szanowni "FORUMOWICZE", jeśli ktoś z Was miałby możliwość i ochotę mi pomóc to mogę przesłać więcej próbek. Pozdrawiam

Odpowiedz
17.10.2014, 05:12,
#8
RE: brzmienia
Podsyłaj.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brzmienia lata 80/90 jjgarcia 4 9,361 08.07.2013, 10:51
Ostatni post: jjgarcia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS