Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop na scenie za i przeciw
05.11.2013, 22:23,
#1
Laptop na scenie za i przeciw
Panowie używacie komputerów na scenie w jakiej konfiguracji ?
Jak to sie sprawdza ?
Jakich wtyczek ?
Rozważam wszystkie za i przeciw Smile
Prosze o opinie

pozdrawiam

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
05.11.2013, 23:49,
#2
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Na "scenie weselno-dancingowej" używam przede wszystkim jako "kopalni" tekstów.

Odpowiedz
06.11.2013, 06:20,
#3
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Chodzi o granie wirtualnymi instrumentami czy do czytania tekstów?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.11.2013, 15:02,
#4
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Tylko i wyłacznie do grania Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
06.11.2013, 16:39,
#5
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Z laptoopami jest problem. Chodzi o współpracę z kartą zewnętrzną. Nawet dziś miałem pytanie na ten temat, bo znajomy ma dobrą kartę, ale coś nie działa. Ja po takich perypetiach wybrałem Macbooka Pro. Jest już stary, ale nadal działa i ma nawet ten sam system od nowości i gram na nim koncerty. Polecam Apple, bo producenci wiedzą jak pisać na to sterowniki bo wiedzą co w nich siedzi.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.11.2013, 16:58,
#6
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Jakie ma parametry Twój MBP ? i jakiej karty używasz na scenie ? nie ma problemów z prądami, brumieniem na FOH ?

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
06.11.2013, 22:17,
#7
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Nie ma problemu. MAcbook Pro 2.16 C2D 3.5 GB Ram. Dysk 7200 obrotów chyba 1 TB.
Karta Firewire fw 410 M-audio. Nic nie brumi.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.11.2013, 15:20,
#8
RE: Laptop na scenie za i przeciw
a jakich instrumentów( oczywiście z MBP ) używasz live na scenie ? Tongue

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
07.11.2013, 16:32,
#9
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Ostatnimi czasy służy mnie do otwierania loopów (pełne projekty), natomiast zdarza się że używam z niego Addictive Drums, jak przyjdzie mi grać czasem bębnamiSmile, Omnipshere, czy też Absynth.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.11.2013, 16:40,
#10
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Dzięki Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
08.11.2013, 12:18,
#11
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Ktoś z "zagranicznych, większych" artystów używał na scenie laptopa wsadzonego w małą starą walizkę. Fajnie to wyglądało od strony publiczności... Smile

Odpowiedz
09.11.2013, 00:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2013, 00:54 przez Zep.)
#12
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Jak dla mnie laptop na scenie ma przytłaczającą ilość plusów vs minusów jeśli porównać do instrumentów sprzętowych. Na zdrowy rozum wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem jeśli chodzi o syntezę "cyfrową" i opartą na samplach.
A jednak laptop ma kilka minusów a ten największy z nich chyba jest w głowach muzyków i jest nim wyobrażenie że instrument to jest realny przedmiot który można zawsze dotknąć, pomacać, obciąć wzrokiem Cool itd..., wreszcie szybko włączyć i wyłączyćBig Grin

Ja na razie obstaję przy sprzęcie ale widzę że młode pokolenie nie ma problemu z nowinkami technicznymi - i dobrze bo młodych ludzi rzadko stać na dobre instrumenty a tak mają dobre brzmienie za niewielką kasę a czasami wręcz za free o czym ja mogłem pomarzyć będąc młodym muzykiem.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
09.11.2013, 09:15,
#13
RE: Laptop na scenie za i przeciw
(08.11.2013, 12:18)Marek napisał(a): Ktoś z "zagranicznych, większych" artystów używał na scenie laptopa wsadzonego w małą starą walizkę. Fajnie to wyglądało od strony publiczności... Smile

Zapodaj jakieś zdjęcia jak znajdziesz Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.11.2013, 17:45,
#14
RE: Laptop na scenie za i przeciw
hmmm... Temat-rzeka, ale sam się ostatnio lekko skłaniam ku software'owemu rozwiązaniu. Co do kłopotów ze sprzętem, to w 95% jest to wina użytkownika - jesteśmy przyzwyczajeni, że mamy laptopa "do wszystkiego". A powinien to być laptop tylko i wyłącznie do grania z daw/vst. Jeśli już nie chcemy koniecznie wydawać kasy "extra" - to chociaż zainwestować warto w dodatkowy dysk (najlepiej ssd) i wymieniać wtedy, kiedy potrzebujemy do grania. Upierdliwe? tak. Ale znacznie zmniejsza awaryjność.
Stabilność interfejsów - to temat rzeka, a maki wcale nie są takie "święte" Wink Jednak najgorzej jest z konfiguracją iterfejsu z firewire na pc - mnogość chipsetów, rozwiązań itp. powoduje, że mogą być konflikty.
Jest też kwestia brzmienia - każdy interfejs będzie brzmiał inaczej ze względu na przetworniki Smile
Ale jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie, to chyba łatwiej przed koncertem znaleźć podobnego/uniwersalnego kompa, interfejs, przywrócić coś z backupu itp., niż szukać np. nord stage'a 2 do pożyczenia w okolicy Smile (bo klawiatura midi zawsze się znajdzie).

Jest też jeszcze kwestia DAWów, czy innych hostów dla vst, które też mają wpływ na brzmienie...

Jak mówiłem, temat-rzeka, ale po malutku zaczynam dojrzewać do decyzji o przejściu w soft. (no, może z jakimś przyzwoitym kontrolerem w tle Wink ).

Odpowiedz
13.05.2015, 23:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2015, 23:14 przez witold.kółko.)
#15
RE: Laptop na scenie za i przeciw
Cóż za wiekowy temat. Aż odkopię.
Przerabiałem granie z laptopa. niestety mój budżet pozwalał na prawdziwie amatorski sprzęt, ale coś podłapałem.
Mogę takie granie podzielić na kilka składowych:
1. Wtyczki vst - przygotowanie róznych presetów, ich przełączanie itp to katorga, jeśli musisz używać klawiatury komputera
2. Host vst - korzystałem z darmowego Liveprofessor, spróbowałem Cantabile, Forte, spróbować muszę nakładki na Reapera
3. Kable połaczeniowe, które się "dyndają" od klawiatury do kompa, od kompa do interfejsu, od interfejsu do diboxa
4. Sstatyw do laptopa i interfejsu - udało mi się kupić pod laptopa porządny pulpit do nut, w którym środek ciężkości znajduje się na środku płyty; interfejs zwykle leżał na wysłużonym parapecie; (widziałem fajny statyw chyba Herkulesa z opcjami na to wszystko, ale mnie zdołowała cena; jeśli zarabiasz z takich rozwiązań to się nie zastanawiaj);
5. Głupia pomyłka z wpięciem w inny port usb skutkowała instalacją sprzętu od nowa
6. Jakieś dziwaczne problemy z brakiem dźwięku - coś zagłuszało coś innego, a przerwa techniczna się kończyła;
7. Plus niesamowity, że można załadować dosłownie każde znane nam brzmienie
8. Żeby pokręcić na żywo gałkami, trzeba osobny kontroler
9. Jesli nie chcesz osobnego kontrolera, generującego dodatkowe kable, musisz zakupić parapet albo klawiaturę z pokrętłami.

Fajna sprawa, ale jednak komfort sprzętu jest milszy w moim odczuciu.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,301 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Straight Ahead Samples The Real Piano - za darmo przez jakiś czas bestspec 0 568 23.10.2022, 09:54
Ostatni post: bestspec
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 925 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,345 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS