Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
24.10.2013, 10:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2013, 10:35 przez Azzorek.)
#1
Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Witajcie,

Ponieważ na forum InstrumentyKlawiszowe nikt nie odpisał na ten temat, może tutaj jakaś dyskusja się nawiąże.

Chciałbym aby jacyś użytkownicy podzielili się wrażeniami na temat tego sprzęciku.
Ja dzisiaj kupiłem Monotrona Delay (potrzebowałem małego, przenośnego efektu pogłosu) i powiem, że fajna sprawa. Na wyjściu szumi i to sporo, ale podczas zabawy to nie przeszkadza - w końcu ma być analogowo . Jedyne do czego mogę się przyczepić to zbyt mała odległość między gniazdami słuchawek i wejścia liniowego (niektórych kabli z małym jackiem nie da się podpiąć w jeden i drugi port równocześnie, o przejściówkach z 6,3 na mały nie wspominając). Będę musiał zaopatrzyć się w jakieś króciutkie przedłużki kabelkowe małego jacka. Do pełni szczęścia brakuje również portu MIDI.

Przez ten czas ceny również się zmieniły. Teraz takiego Monotrona lub Monotrona Delay, nowego można kupić za 179zł np. na Allegro, a Monotron Duo za 149zł. Ja swoje sprzęciki kupiłem (jak zawsze jeśli chodzi o Korga) w Rock'n'Roll'u w Katowicach.

Obecnie posiadam Monotrona, oraz Duo i Delay (czyli łącznie trzy te syntezatorki). Super zabawa live zwłaszcza jak moje maluchy dołożą swoje paluchem po wstędze. Teraz noszę się z zamiarem aby ponagrywać grane life sekwencje i wrzucić to do Logica. Jest to o tyle trudne, że tu nie ma MIDI więc kwantyzacja odpada Tongue .



Pozdrawiam,

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
24.10.2013, 21:13,
#2
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
http://www.marc-nostromo.com/?p=185
Tu masz coś na temat Midi do niego.
Ja się zastanawiam nad Monotribe. Brałeś ten instrument pod uwagę?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.12.2013, 19:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2013, 19:27 przez Azzorek.)
#3
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Hejka Paweł. Sora za opóźnioną odpowiedź, ale wpadłem na kilka tygodni w tunel czasoprzestrzenny Smile . Wiesz, przed zakupem zastanawiałem się nad Monotribe tym bardziej, że trzy Monotrony kosztują tyle samo. Jednak odrzuciłem ten zakup, gdyż MIDI i tak nie dostanę, tyle, że gałki są większe, obudowa masywniejsza, nie wiem tylko czy też tak szumi.

Ja sobie czasami przed snem idę z jednym z Monotronów do wyra ze słuchawkami dousznymi, i jazda kołysanki do snu na pierdzącym basiorze Smile . Najlepiej jednak się tego słucha po podpięciu do wzmacniacza. Niestety, moja żona nie podziela fascynacji tym sprzęcikiem. Dopiero jak ukręciłem jakiś basowy bit w stylu rave, trochę zmieniła zdanie, ale tylko trochę Smile .

BTW, widzę, że w R'n'R znowu zrobili obniżki i teraz Korg Montron za 149zł (ja płaciłem 175zł i się cieszyłem, że nie 219 Big Grin ). Może niedługo kupi się nowe za 50zł Cool .

Pozdro,

P.S.

Co do tuningu Monotronów, to mam już mnóstwo dokumentacji, schematy płytek od KORGa, tylko czasu brakuje i jakoś szkoda mi go ciąć Smile .

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
16.12.2013, 22:30,
#4
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
A o co go można jeszcze rozszerzyć?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.12.2013, 02:55,
#5
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Stary..., ludzie robią rózne cuda i interfejsy.

Obadaj te filmiki:

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
Link 6
Link 7
Link 5

Tyle na początek Smile .

Pozdrawiam,


Azzorek

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.12.2013, 18:11,
#6
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Megatron jest niezły

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.05.2015, 12:27,
#7
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Obecnie posiadam Monotrona, oraz Duo i Delay (czyli łącznie trzy te syntezatorki). Super zabawa live zwłaszcza jak moje maluchy dołożą swoje paluchem po wstędze. Teraz noszę się z zamiarem aby ponagrywać grane life sekwencje i wrzucić to do Logica. Jest to o tyle trudne, że tu nie ma MIDI więc kwantyzacja odpada Tongue .

Odpowiedz
18.11.2015, 14:04,
#8
RE: Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp.
Moim zdaniem całkiem przyjemna zabawka, aczkolwiek do jakiejś sensownej gry zbytnio się nie nadaje, chociaż można na przykład przy użyciu klasycznego Monotrona zrobić coś takiego:



Jak na taką zabaweczkę to porządnie Big Grin i to nasz rodak!

Ja osobiście posiadam tylko Monotrony Duo i Delay, tak jakoś dziwnie wyszło że złapałem je gdzieś na allegro za pół darmo i nie mogę się teraz zdecydować na zakup zwykłego Mono, za dużo wydatków :p W każdym razie z Duo i Delay (a szczególnie z tego drugiego) jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg 03rw poszukuję pomocy JacekQu 1 270 04.11.2023, 18:53
Ostatni post: bestspec
  King KORG Vanderson 7 14,397 10.05.2019, 15:52
Ostatni post: Feather
  Korg Kross 1 czy Kross 2 Radi 0 2,732 11.08.2018, 13:43
Ostatni post: Radi
  Korg TR61 czy Korg PS60 Radi 5 9,667 07.01.2017, 00:09
Ostatni post: Radi
  Korg Radias - demo Vanderson 16 37,831 01.10.2015, 13:59
Ostatni post: Azzorek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS