Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
03.10.2013, 17:37,
#1
RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Nie jestem profesjonalnym muzykiem, jednak zależy mi na klawiaturze i fajnym brzmieniu fortepianu. Pomimo że mój nick wskazuje na jedną firmę, zainteresowałem się Nordem Piano2. Przeczytałem test Norda Piano2 i byłem podjęcia zakupu, aż tu nagle napisaliście test Rolanda RD700NX i zupełnie nie wiem co lepsze.

Odpowiedz
04.10.2013, 00:14,
#2
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Wielu muzyków nie ma/nie stać ich?/ takich instrumentów, więc jak na pseudomuzyka Smile - IMO obydwa będą ok.

Odpowiedz
04.10.2013, 05:18,
#3
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Heh, a to jest właśnie ciekawy trend. Run, każdy chce pograć na dobrym brzmieniu nawet proste utwory. Kolego Rolandowiec, czy zależy Ci na edycji fortepianów czy też na prostym instrumencie? Norda trzeba opanować na zasadzie "umiem wczytać nowe brzmienia i je wybrać z panelu", a w przypadku Rolanda możliwości jest więcej.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.10.2013, 18:31,
#4
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Hej rolandowiec,
jeżeli klawisz ma to co chcesz mieć i stać Cię na niego to nie przejmuj się czy jesteś pseudo, semi, czy pro. Kupuj i ciesz się Smile
Sam posiadam RD700 i jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz
07.10.2013, 20:47,
#5
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Oj współczuję dylematu, bo sam przez ponad rok wybierałem pomiędzy: Nord piano 2, Rolandem RD700NX i Kawaiem MP10.
Finalnie mam Norda. Czy jestem w 100% usatysfakcjonowany? Nie! ale Ja jestem wybrednym idealistą, marzycielem o idealnym cyfrowym pianinie.
Pisałem już chyba o tym i nie chcę się powtarzać - kup to co Tobie leży. Koniecznie sam ograj, osłuchaj i opalcuj! Każdy z nich jest świetny ale każdy ma też jakieś braki, choć i na gorszych (tańszych) też można znakomicie pograć, więc nie ma też co wydziwiać - lepiej grać, ćwiczyć, bo sprzęt sam nie zagra. Jak powiedział kabareciarz z Ani Mru Mru - "nie sztuka grać na nastrojonej gitarze" Smile
W razie czego służę pomocą.
pozdrwiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.10.2013, 05:27,
#6
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Dlaczego wybrałeś Norda?

Odpowiedz
08.10.2013, 19:54,
#7
RE: RD700NX czy dobry dla pseudomuzyka?
Tak w skrócie, to chciałem mieć namiastkę prawdziwego fortepianu, czyli najbardziej realne brzmienie i drewnianą klawiaturę z wymykiem ale wtedy musiałbym stworzyć hybrydę z modułu Norda i klawiatury Kawaia. Musiałem więc pójść na kompromis i zdecydować co jest najważniejsze i zadecydowało brzmienie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS