Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektron Analog 4
01.10.2013, 19:28,
#1
Elektron Analog 4
Nie wiem czy to dobre miejsce żeby opisać ten synth... w każdym razie od kilku tygodni jestem posiadaczem tego pudełka ze stajni Elektron.

Jako że to trochę nietypowe urządzenie i niewiele jeszcze w sieci informacji o nim (w szczególności w naszym języku) postanowiłem podzielić się moimi pierwszymi wrażeniami. W dużym uproszczeniu Analog Four to cztery monofoniczne sekcje analogowe zamknięte w jednym pudełku Smile Do tego mamy na pokładzie 4 ścieżkowy sequencer - (dla każdej sekcji 1 track), niezależny arpeggiator, 3 efekty (reverb, delay, chorus). Pattern sequencer pozwala na zapisanie 128 schematów o długości do 64 kroków (coś podobnego jak w Korgach Electribe MX) Następnie można z tego budować "łańcuchy" lub "szeregi" jak kto woli Smile zwane pattern chains jak i całe songi.
Każda sekcja to tradycyjny schemat znany z innych instrumentów : 2 oscylatory + SUB oscylator i generator szumów, filtry (7 typów) + funkcja overdrive, wzmacniacz, 2x obwiednia oraz 2 x LFO. Brzmienie jak i obsługa trochę nietypowa, ale można coś z tego "wycisnąć"... w końcu to analog, więc dla lubiących kręcenie gałami zostawia spore pole do popisu.
Jeżeli chodzi o samo wykonanie, to jest naprawdę nieźle. Solidna metalowa obudowa, gały z obrotem 360 stopni, midi IN/OUT/THRU oraz CV gate, złącze USB i praktycznie dostęp do wszystkich funkcji bezpośrednio z panelu to fajna sprawa. Minus - trochę mały wyświetlacz i takie trochę plastikowe przyciski, ale jak narazie działające pewnie pod palcem i skutecznie Smile

Poniżej linki do pierwszych kilku demonstracyjnych sekwencji przy użyciu Elektrona.

http://youtu.be/2TSF75RiDF0
http://youtu.be/AIUjIncu9bY


No to tyle na sam początek, jak ktoś będzie zainteresowany proszę pytać, postaram się opisać coś więcej.

Odpowiedz
02.10.2013, 11:21,
#2
RE: Elektron Analog 4
Brzmi interesująco.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
03.10.2013, 16:16,
#3
RE: Elektron Analog 4
To jest konkurent dla jakiego instrumentu Virus, Nord ?

Odpowiedz
04.10.2013, 17:20,
#4
RE: Elektron Analog 4
(03.10.2013, 16:16)zioło napisał(a): To jest konkurent dla jakiego instrumentu Virus, Nord ?


no w zasadzie chyba dla żadnego które tu wymieniłeś... Analog 4 to zupełnie inna bajka, bardziej bym stawiał tu na porównanie np z DSI Mopho, DSI Evolver czy np Arturia Minibrute

Odpowiedz
16.10.2013, 07:11,
#5
RE: Elektron Analog 4
Witam
Napisz coś więcej o tym CV gate.
pozdrawiam

Odpowiedz
26.10.2013, 08:11,
#6
RE: Elektron Analog 4
(16.10.2013, 07:11)Alien napisał(a): Napisz coś więcej o tym CV gate.

no niestety w tej kwestii nic więcej nie mogę napisać, ponieważ nie mam drugiego urządzenia "starszej daty" wyposażonego w złącza CV/Gate, no i nie mam jak tego wypróbować...

Odpowiedz
26.10.2013, 08:35,
#7
RE: Elektron Analog 4
Szkoda. Kupiłem MiniMooga Voyagera i szukam teraz jakiś instrumentów ze sterowaniem CV. Skoro Elektron jest jednym z najnowszych syntezatorów, to chyba widzę tendencje producentów powrotu do tego typu rozwiązania. Na yutube jest kilka filmów, które coś niby pokazują, ale nie do końca. Za taką sumę pieniędzy jaką trzeba wydać na Elektrona można nabyć dość rozbudowany seqencer CV i jeszcze coś. Ale może to urządzenie kryje jakieś rozwiązania, które przemawiają w jego stronę. Jak na razie to co widziałem i słyszałem to produkt nie za bardzo zachęca do kupna. Ale pewnie jestem w błędzie i dla tego pytam.

Odpowiedz
26.10.2013, 09:32,
#8
RE: Elektron Analog 4
Powiem tak, Elektron to dosyć specyficzna firma, ale zakręciła mnie totalnie. Począwszy od Analog 4, nabyłem również Monomachine, a teraz czekam na Octatracka. Te maszyny są totalnie odjechane, dobrze zrobione, OS stabilny, nic się nie sypie, wszystko działa pewnie. I to mi się podoba... no są też małe minusy... ale co tam Smile
Co do samego Analog 4. Jak dla mnie brzmi świetnie, ma wiele ciekawych rozwiązań no i ma sekwencer na pokładzie (a ja bardzo lubię urządzenia, które mają odrazu coś w sobie co pozwala na robienie prostych sekwencji, patternów, itp.) Oczywiście jest to specyficzne brzmienie, które nie do wszystkiego się "wpasuje" i nie każdemu spodoba. Trzeba się trochę nakręcić gałami żeby coś konkretnego z niego wycisnąć, ale rezultaty są ciekawe. Wiem że niektóre demówki A4 na YT to same zgrzyty, brumienia i piski... ale są też ciekawe dobrze ilustrujące co to urządzenie potrafi. Jest taki gościu Arjen Schat który ma ciekawe filmiki z A4 w akcji w połączeniu z innymi klamotami, zerknij sobie. Zapraszam również do mnie na YT, można posłuchać moich pierwszych "wypocin" na elektronach Smile

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS