Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
obsługa midi i brzmienia
16.08.2012, 19:58,
#1
obsługa midi i brzmienia
Witam

Rozważam zakup stage piano ROLAND RD 700 NX. Instrument ten ma piękne brzmienia (szczególnie acoustic piano i electric piano ale są inne organ,guitar,bass ...).
Moje pytanie jest odnośnie obsługi midi przez ten instrument.Mając jakiś utwór midi np. na 3 instrumenty: (piano ,strings , bass) chciałbym grać
instrumentem piano a pozostałymi żeby grał roland ale brzmieniami które ma w sobie (taki podkład w utworze). W jaki sposób można to osiągnąć ? Czy da się to zrobić w Rolandzie czy tylko w komputerze (w jakimś sekwenserze czy programie DAW).Roland nie posiada chyba sekwensera i nie wiem czy obsługa midi w ten sposób jest możliwa(wiadomo to nie jest Stacja Robocza typu KORG KRONOS czy YAMAHA TYROS). Jest jeszce opcja odwarzania plików audio przez port USB. Ale pliki audio z podkładami trudniej gdzieś dostać niż pliki MIDI (do tego dochodzi możliwość większej modyfikacji utworu w MIDI). Generalnie chodzi mi oto gdy ja będę grał brzmieniami piano w Rolandzie pozostałe instrumenty żeby miały też przyzwoite brzmienia. Jak ktoś ma ten instrument albo wie coś na ten temat to proszę o pomoc i porady. Z góry dziękuję za pomoc.
Paweł

Odpowiedz
17.08.2012, 12:08,
#2
RE: obsługa midi i brzmienia
RD 700NX posiada 16 kanałowy Multitimbral i odtwarzacz plików midi, tak więc odtworzy je poprzez wewnętrzne brzmienia.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS