Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil Artis już na stronie producenta.
12.08.2013, 08:32,
#1
Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Jakie macie pierwsze odczucia?
Moim zdaniem Dema zrobione są troszkę słabo. Instrument stać na więcej.
http://kurzweil.com/product/artis/

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
12.08.2013, 18:53,
#2
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Świetnie, że u Kurzweila coś drgnęło ale,

- w czasach, gdy keyboardy zaczynają mieć w fortepianie rezonans (Korg PA-900), Kurzweil jeszcze go nie implementuje w instrumencie typu piano.

- Fatar TP100 to nie jest podobno zbyt dobra klawiatura, dlaczego nie TP40(GH)?

Odpowiedz
13.08.2013, 07:45,
#3
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Paweł czekamy z niecierpliwością na porządny test bo z dema umieszczonego na stronie kurzweila nic nie można wywnioskować Sad. Gdyby była taka możliwość może jakieś porównanie z pc3 Smile, wtedy byłby jakiś punkt odniesienia.

Odpowiedz
13.08.2013, 08:52,
#4
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
W Artis zmieniono główny fortepian, a reszta chyba jest identyczna, co sugeruje lista brzmień. Fakt dema są zaskakująco słabe. Niby ma Kore w sobie, a na liście mało tych brzmień. Fortepian jest naprawdę ładny i dema to pokazują, tyle że krótko.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
14.08.2013, 13:38,
#5
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
No i proszę, na tylnym panelu wejście podpisane Tablet. Brawo dla Kurza, że nie przyłącza się do ogólnoświatowego spisku i nie udaje, że istnieje tylko jeden słuszny tablet!

Odpowiedz
14.08.2013, 14:20,
#6
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Owszem, ale aplikacje będą na iOS. Chyba że sie zdziwimy.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.08.2013, 11:52,
#7
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Gdzies czytałem, że mają być również na Androida. Ale fakt, to będzie zdziwko.

Pozdrawiam

Odpowiedz
18.08.2013, 14:29,
#8
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Czytam o Artisie i powiem szczerze, że mam coraz więcej wątpliwości odnośnie nowego dziecka Kurzweila.
Co mi się przede wszystkim rzuca w oczy, to wielka niespójność w określeniu targetu klientów - trasa czy studio?
Umówmy się, że przy pierwszej opcji bardzo duże znaczenie ma masa i gabaryty, natomiast w drugim przypadku jest to mniej istotne, za to przede wszystkim możliwość adaptacji w studio jest priorytetem.
Zatem gabaryty - artis jest lżejszy o 3,5kg od PC3K/x (do tego będę się odnosił), natomiast jest Z KAŻDEJ STRONY WIĘKSZY. Każdy podróżujący muzyk wie, że czasem centymetry mają znaczenie, szczególnie jak chce się wcisnąć klapę do kompakta Wink
Objętość artisa to 76590,5 cm, natomiast pc3k8 to 53889 (prosta matematyka wys x szer x dł). Dzięki temu case będzie na pewno większy, co nie ułatwia transportu. Sprawa drugorzędna - będzie droższy, bo potrzeba więcej materiału. Nord Stage 2 nie pozostawia kompromisów - 50723 cm, przy masie mniejszej o 2,5kg niż artis... Chyba dlatego coraz więcej "podróżujacych" kupuje czerwone instrumenty.

Następną kwestią jest użyteczność i wielozadaniowość - tutaj również artis jest o wiele gorszy niż pc3k/x, bo ten drugi ma więcej wyjść na pedały, możliwość podłączenia ribbona, breath controllera, dodatkowe wyjścia audio, dodatkowe gniazdo midi... Część z tych funkcji ma również znaczenie w studio (szczególnie dwa ostatnie).
Brzmienie - nie mogę znaleźć informacji, czy "sprawcą brzmienia" są te same chipy, co w pc3k/x, to jedyne na co można liczyć, chcąc mieć bardziej nowoczesne brzmienia (dość wolne oscylatory), to możliwość wgrywania sampli... ojjjj wróć - artis nie ma takiej opcji Wink Ma za to gałki, które mogą się przydać, podobnie jak przyciski "favourites"...
Gniazdo "tablet" może sugerować, że będzie można sterować funkcjami artisa z poziomu aplikacji tabletowej - pytanie, czy będzie to działać lepiej niż np. sound tower Wink (no i w erze ultrabooków, transformerów i innych cudów chyba lepiej byłoby zrobić dobrą wtyczkę vst i to by dało radę).

Klawiatura - zmiana TP/40L na TP/100LR to chyba krok w tył, ale nie mogę się wypowiedzieć, bo tę pierwszą dotykałem jedynie w NS2 (a tam ponoć - jak wieść marketingowa clavii niesie Wink - są dodatkowo modyfikowane klawiatury), tej drugiej niestety wcale... (w ogóle ciężko znaleźć dobre recenzje tej klawiatury, a np. można mieć ją choćby od studiologic acuna 88, która jest jedną z najlżejszych ważonych klap)

Jestem pełen wątpliwości, czy ta nowa "next big thing" kurza będzie konkurencją, skoro walkę wewnętrzną przegrywa na dzień dobry (przynajmniej takie jest moje zdanie). Ponoć cena to jakieś 2200$ - jeśli to przełoży się na cenę w euro, to instrument nie zyska popularności, bo po prostu lepiej będzie dorzucić grosza do PC3K8 i tyle...

Odpowiedz
18.08.2013, 18:51,
#9
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Klawiatura powinna byc gorsza od pc3. Artis porownywany jest z s90xs i nord piano, bo to ten target finansowy. Fortepian lepszy zdecydowanie, reszta brzmien jest taka sama.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.08.2013, 07:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2013, 07:52 przez Dafik.)
#10
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Jako ciekawostkę można uznać fakt, że w niższym modelu SPS4-8 zastosowano klawiaturę LK40GH.
Przyznam, że nie rozumiem polityki Kurza.

I jeszcze jedno. Trochę mnie wkurza, że Kurz traktuje stage piano jako okrojoną wersję stacji roboczej.
Wynik - ani to stacja, ani dobre piano.

Odpowiedz
20.08.2013, 09:13,
#11
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Zauważ jedno Artis to nowe piano z brzmieniami PC3 plus Kore 64. Co w takim razie musi posiadać PC4 aby być konkurencyjnym dla PC3 :-)?
Zmiany muszą nadejść i to solidne. Nowe piano w Artisie to strzał w dziesiątkę, ale wsadzenie tylko tego brzmienia do nowego PC4 nie wystarczy.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.08.2013, 10:43,
#12
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Dafik - ta klawiatura LK40GH to jakaś prawdopodobnie chińska produkcja. Cytując Dave'a Weiser'a z kurzweil: "The LK action is graded- that is what is different about it. The SP5-8 is our only pro board with a graded action, meaning that the action is heavier in the lower ranges and lighter in the upper range.
It's pretty versatile and playable - it was quite well received by all the players we brought in to evaluate it.

The LK is produced by a company called Wiz Tech. "

Jedyna konkurencyjność artisa to będzie cena - nic więcej. A teraz jeszcze ta promocja w Music Info Wink Moim zdaniem MUSI kosztować poniżej 8tys. zł - inaczej zakup kompletnie pozbawiony sensu i logiki...

hammond - co powinien posiadać nowy kurz to nie wiem, ale warto spojrzeć na kogra i norda - obie firmy wybrały odrębne drogi, nieco inaczej traktując instrumenty - korg bardziej software'owo (bajery-szmery, dotykowy ekran), clavia bardziej sprzętowo (choć korg na tym polu nadrabia całą paletą "maluchów"). Ale instrumenty są bardzo dobre jakościowo, brzmieniowo. Yamaha i Roland chyba nie wiedzą, co zrobić - XF to kosmetyka, Fantom G to już lekko leciwa stacja.
Był tu inny temat - czy workstationy są jeszcze potrzebne - moim zdaniem nie, na pewno nie w formie, jaką znamy. Ale gracze się boją, bo rynek software'owy jest niesamowicie konkurencyjny i może być im ciężko walczyć na tym polu.
Przyszłość powinna - i chyba tak będzie - należeć do programów typu Brainspawn Forte, czy Cantabile Performer, które nie są tylko do hostowania VST, ale do ZARZĄDZANIA całym zdarzeniem typu "koncert", "sztuka", "dżob" czy "gig" Wink Ale to temat-rzeka na oddzielną opowieść Wink (choć coś czuję, że wkrótce wyruszę właśnie tą drogą...).

Odpowiedz
21.08.2013, 21:35,
#13
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Grałem przed momentem na Artisie. Fortepian jest dobry. Klawiatura plytsza niż w PC3K, ale wygodniejsza niz SP4. Niby ta sama ale inna. Jutro napisze wiecej.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.08.2013, 09:18,
#14
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Odnoszę wrażenie, że wszystko brzmi lepiej niż w PC3K. Może to kwestia przetworników. Sprawdzimy to.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.08.2013, 20:52,
#15
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Nie wiecie może czy nowe próbki fortepianu zostaną wydane na karcie rozszerzeń (coś jak Kore64)?

Odpowiedz
26.08.2013, 02:32,
#16
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Nie ma poki co takich informacji. Z drugiej strony to byloby nie oplacalne dla kurzweila. Wink

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.08.2013, 07:00,
#17
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Prezentowany model jak domniemuję otwiera pewną serię o nazwie Artis.
Czy można się spodziewać krótszego i lżejszego Artisa z przyzwoitą klawiaturą ?
Ewentualnie, czego można się w tej serii spodziewać ?

Odpowiedz
26.08.2013, 08:39,
#18
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Pewnie zaraz wypuszczą Artis K. Piana rzeczywiście po prezentacji już słychać, że nie są tak płaskie, kore64 na pokładzie no i design już daje dużo do myślenia, szkoda tylko, że jest On "trochę" za ciężki. Miejmy nadzieje Dafik, że wypuszczą wersje lżejszą z dobra klawiaturą.

Odpowiedz
26.08.2013, 15:22,
#19
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Lżejszy niż PC3K, naotmiast z Kora nie ma wszystkich brzmień oraz brak mu edycji w trybie program, a jest tylko Setup czyli nowa nazwa Master. To typowe Stage Piano coś jak SP i być może zamknie serię SP. To moje domniemania bo to nigdzie nie jest potwierdzone, ale postaram się wybadać sprawę. Wiem, że nad następcą PC3K albo K prace trwają Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.08.2013, 16:16,
#20
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
(26.08.2013, 15:22)hammond napisał(a): Wiem, że nad następcą PC3K albo K prace trwają Smile

Mam nadzieję, że nie każą nam czekać kolejnych trzech lat Smile

Odpowiedz
28.08.2013, 06:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2013, 06:10 przez Dafik.)
#21
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Skoro teraz wypuścili Artisa na otarcie łez, to raczej każą. Smile

Odpowiedz
28.08.2013, 09:06,
#22
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Z tego co wiem zaprogramowali nowy procesor, tak więc praca nie szła by na marne. Kto ich tam wie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.06.2014, 15:41,
#23
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Hej, witam wszystkich !

Od miesiąca jestem posiadaczem Artisa i ogólnie oprócz przygody z przepaleniem bezpiecznika przed sztuką nie mam jako takich zastrzerzeń Smile
Klawiatura jest naprawdę ok, Piana, Rhodesy i Hammondy bronią się bardzo dobrze... Reszta sytuacji typu brasy, woodwindy niestety nie powalają - ale powiedzmy sobie prawdę - w dobrym stage'u ważne są piana i organy Smile
Co do wykonania to mogli odpuścić juz sobie te plastikowe boki bo już udało mi się je poobijać. Smile
W tej cenie myślę, że jest to instrument godny polecenia. Polecam też dedykowany pokrowiec KB88 ( kółka, pasek do przewieszenie ) jest naprawde dobrze wykonany Smile.

A ponizej wrzucam link z nagraniem właśnie na ów parapecie.

https://www.youtube.com/watch?v=Jue-gJQpcPs


Pozdrawiam

K.

Odpowiedz
27.06.2014, 05:48,
#24
RE: Kurzweil Artis już na stronie producenta.
Dobry film! Wrzucam na naszego fejsa.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Music Polska instrukcja do Kurzweil Artis 7 Perseusz 0 6,918 23.12.2017, 15:55
Ostatni post: Perseusz
  Kurzweil Artis + klawiatura nożna organowa midi drozdzowa91 1 5,802 05.10.2017, 14:39
Ostatni post: adasiekmuzyk
  Artis vs Kawai mp7 worps 41 72,881 12.10.2016, 20:28
Ostatni post: hammond
  Free Kore 64 dla Artis hammond 0 3,972 28.11.2013, 17:59
Ostatni post: hammond
  Kurzweil Artis Vs Roland Rd 700NX oraz Yamaha S90XS hammond 5 14,256 05.09.2013, 15:10
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS