Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapisywanie nagranego utworu w Krome
28.05.2013, 04:03,
#1
Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Widzisz "lolkson" mam ten sam problem co ty z tym nagrywaniem!
Tam nie ma innej komendy do zapisywania nagranego utworu jak tylko save tamplate song. Nazywam swój nagrany utwór zapisuję go właśnie tą komendą, bo innej nie ma do zapisywania i chodzi. Problem pojawia się wtedy jak z tego wychodzisz i chcesz wrócić do zapisanego wcześniej utworu i już wtedy nie chodzi.
Kolega wcześniej napisał ci, że masz wejść na media i load:-)
Wszystko co zapisujesz jest rejestrowane na twardym dysku nie na media, media to twoja karta SD. Żeby wczytać ( load) z media musisz najpierw nagrać dany utwór z dysku wewn. korga na SD.
Także ja również proszę kogoś o wskazówkę jak zapisać utwór na stałe i żeby się nie nakładały inne dzwięki.
Najprościej by było przesłać link z pdf jak zapisywać lub link do youtube. Obejrzałem prawie wszystkie filmy i nie znalazłem tego.
Ta sprawa z tym edytorem to za pierwszym razem nie chodziło ale za drugim razem poszło. Powiem tylko, że krome ma tak przejrzysty wyświetlacz, że w sumie nie potrzeba tego edytora używać. Kwestia chyba tego co chce się robić.
Proszę o odpowiedzi osób, które używają krome i wiedzą o co chodzi!

Odpowiedz
28.05.2013, 23:07,
#2
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Czołem.

Utwory zapisujemy na karcie SD - tylko i wyłącznie!

Aby wykonać procedurę zapisu, należy wykonać następujące czynności:
- tryb MEDIA
- dolna zakładka Save
- górna zakładka, w prawym rogu wyświetlacza
- Save SEQ
- podajesz nazwę
- potwierdzasz czynności przez OK

Odpowiedz
09.06.2013, 01:00,
#3
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Dzięki za konkretną wskazówkę!
Napisz mi jeszcze proszę jaka jest różnica pom. SNG a PCG. PCG widzę zajmuje dużo więcej i chyba to jest to?
Doradz mi również czym to otworzyć na PC, jakim playerem?

Odpowiedz
09.06.2013, 12:51,
#4
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Jeszcze jedno pytanie odnośnie susteina, przy odtwarzaniu nagranego utworu nie słyszę używania susteina!
Co mam zaznaczyć, żeby go było słychać?

Odpowiedz
10.06.2013, 13:59,
#5
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Proszę również o podanie procedury wczytania i odtworzenia wcześniej zapisanego na SD karcie utworu!

Odpowiedz
03.10.2013, 03:27,
#6
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Witaj. Aby odtworzyć utwór z karty SD trzeba wejsć w MEDIA/ wybrać utwór i nacisnąć LOAD, pożniej wejsć w SEQ i go odtworzyc naciskajac play. Mam nadzieje ze pomogłem o ile dokladnie o to chodziSmile

Odpowiedz
28.11.2013, 13:56,
#7
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
A da się zrobić jakąś listę utworów która jest bardziej przyjazna? Wchodząc w load, nazwy songów mają ograniczoną liczbę znaków i czasem ciężko się połapać. Da się inaczej ładować piosenkę do seq?

Odpowiedz
28.11.2013, 16:53,
#8
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
Możesz stworzyć listę utworów. Taką sposobność daje funkcja Cue List. CL pozwali Ci na zbudowanie 20 list zdarzeń, po maksymalnie 99 utworów w każdej z nich. Te z kolei mogą być odtwarzane w dowolnie ustalonej wcześniej kolejności. Skomponowane czy przearanżowane utwory możesz zapisać w dwóch formatach: Krome (czyli z całym wypasem Korga) oraz Standard Midi File (0,1 - wiadomo, (czego) nie urywa).

Jeśli chodzi o ilość znaków, to zawsze jest ona taka sama, od 20 lat. Cały tytuł możesz wpisać w sekwencerze, ale nie jako nazwa pliku na 'dysku'.

Odpowiedz
03.12.2013, 08:08,
#9
RE: Zapisywanie nagranego utworu w Krome
A możesz jeszcze napisać w jaki sposób taką listę zapisać? Dodaję kilka utworów ale nie wiem jak taką listę zapisać, po wyłączeniu i ponownym włączeniu lista nie istnieje.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Krome ex, niechciane efekty w trybie combi Benko 0 87 17.02.2024, 21:37
Ostatni post: Benko
  Krome/Krome EX vs PA700/1000 edycja brzmienia Feather 6 9,281 19.08.2019, 09:41
Ostatni post: Feather
  Korg Krome hammond 70 159,265 01.11.2017, 07:52
Ostatni post: Valtari
  Korg Krome - Queen sound pack marcelmuz 0 3,783 31.10.2017, 11:01
Ostatni post: marcelmuz
  Korg Krome pytanie jartar 2 7,283 11.06.2017, 11:28
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS