Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konwersja midi na audio
18.05.2013, 04:40,
#1
Konwersja midi na audio
ktoś pomoże?
po nagraniu utworu w midi chcę go mieć w mp3
po przeróbce zwykłymi programami konwertującymi kaszana
jedni piszą, że się nie da, bo to zapis nutowy inni podpowiadają, że trzeba mieć do tego bank sampli itd.
ja chcę mieć dokładnie w audio to co ja wydobywam z mojego instrumentu
z czym mam podłączyć mojego korga krome żeby nagrywać w audio?

Odpowiedz
18.05.2013, 21:46,
#2
RE: Konwersja midi na audio
Czyli to co wychodzi z Krome chcesz po prostu nagrać np. na komputerze?
Podłącz liniowo do swojej karty muzycznej i za pomocą dowolnego rejestratora nagraj.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
19.05.2013, 01:04,
#3
RE: Konwersja midi na audio
Nagrałem utwór na kartę SD, która jest włożona w krome. Ten utwór chciałbym mieć w mp3 i odsłuchiwać go na pc lub komórce. Ja ten utwór midi przerobię na komputerze programem na mp3 ale to nie ma tych dźwięków.
Podłączałem już krome do laptopa przez usb i używałem programu krome editor, ale on służy tylko do edycji a nie do nagrywania. Mojego laptopa mogę podłączyć z korgiem tylko przez usb, dobrą kartę dźwiękową z wejściami i wyjściami miałem w starym pc.
No chyba musi być jakiś sposób!

Odpowiedz
19.05.2013, 20:26,
#4
RE: Konwersja midi na audio
Najprościej, tak jak radzi hammond: łączysz kabelkiem wyjście audio z Korga z wejściem w laptopie i nagrywasz np. Audacity. Dla lepszego dopasowania poziomu sygnałów i zachowania wysokiej jakości nagrania powinno się jeszcze zastosować nawet najprostszy interfejs audio.

Odpowiedz
27.05.2013, 01:10,
#5
RE: Konwersja midi na audio
w laptopie mam wejście tylko na mikrofon, nie mam wejścia do karty dzwiekowej!
czy mogę połączyć wyjściem z korga dzekiem słuchawkowym do laptopa przez dzek na mikrofon?
pozostałe wejścia w laptopie to tylko usb!

Odpowiedz
27.05.2013, 21:14,
#6
RE: Konwersja midi na audio
(27.05.2013, 01:10)heffalump napisał(a): w laptopie mam wejście tylko na mikrofon, nie mam wejścia do karty dzwiekowej!
czy mogę połączyć wyjściem z korga dzekiem słuchawkowym do laptopa przez dzek na mikrofon?
pozostałe wejścia w laptopie to tylko usb!

Jeśli w Korgu nie masz gniazda USB, które umozliwia komunikację z komputerem (nie sprawdzałem specyfikacji Korga), nie posiadasz również interfejsu audio, który przez USB może połączyć Korga z komputerem (wyjścia audio z Korga wpinasz do interfejsu i łączysz wyjście USB z interfejsu z wejściem USB komputera), to nie pozostaje Ci nic innego jak połączenie, o którym piszesz, czyli wyjście Korga z wejściem mikrofonowym laptopa (lepiej poszukaj lub zrób kabel "duży" jack + "duży" jack/wyjścia audio z Korga L+R/ -> jack mini stereo /wejście mikrofonowe w laptopie/). Życzę powodzenia :-)

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,303 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 929 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,348 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,538 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS