Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casio CPD s350 czy XP 360
21.09.2019, 08:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2019, 08:37 przez Banker_2.)
#1
Casio CPD s350 czy XP 360
Witam
Rozważam te dwa instrumenty. Zakup do domowego użytku, nikt nie jest zaawansowanym muzykiem, szukałem czegoś co będzie dobre do nauki gry na pianinie a jednocześnie będzie miało aranżer z dobrymi brzmieniami. I początkowo byłem zdecydowany na XP 360 chociaż jest lekko ponad budżet jaki mam, ale... zwróciłem uwagę na S350 z uwagi na funkcję arrpegiatora. No i ponieważ doszedłem do wniosku, że większość ograniczeń s350 mnie nie dotknie w praktyce (64 głosowa polifonia, nie ma możliwości regulacji tłumików młoteczków i klapy, brak wyjść midi bo wystarczy mi USB do komunikacji z PC), w zasadzie mam już tylko takie pytania jak poniżej:
-czy w XP 360 można brak arprpegio sobie zrekompensować, np. istnieją jakieś brzmienia które mogę załadować do casio, któryś z programów typu FL studio to wspiera (tu mam słabe rozeznanie), jakieś VST przez komputer?
- zakładam, ze od strony klawiatur instrumenty są równoważne i odczucia będą zbliżone, ale może jest różnica z której sobie nie zdaję sprawy i szybko pożałuję wyboru s350 zamiast XP 360?
- jakieś inne istotne ograniczenia S350 na które warto zwrócić uwagę przy tym wyborze bo potem mogę szybko żałować?... Smile. Brzmienia ogólnie tam są chyba podobnej klasy
Na ten moment jestem blisko wyboru S350, silnym argumentem jest ten arrpegiator no i niższa cena, ale jeszcze nie miałem okazji wybrać się do sklepu i popróbować organoleptycznie
Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
21.09.2019, 15:38,
#2
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
(21.09.2019, 08:32)Banker_2 napisał(a): szukałem czegoś co będzie dobre do nauki gry na pianinie a jednocześnie będzie miało aranżer z dobrymi brzmieniami.
Ograj sobie też Yamahę DGX-660
(21.09.2019, 08:32)Banker_2 napisał(a): - zakładam, ze od strony klawiatur instrumenty są równoważne i odczucia będą zbliżone
Tak
(21.09.2019, 08:32)Banker_2 napisał(a): Brzmienia ogólnie tam są chyba podobnej klasy
To kwesta gustu. Ja osobiście nie przepadam za casio, jak dla mnie za ostre i sztuczne, ale to najniższa półka cenowa.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
22.09.2019, 12:55,
#3
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Również polecam serię dgx np DGX-660. Bardzo udane połączenie piana cyfrowego z keyboardem. Nowe Casio ma fortepian całkiem całkiem, ale reszta.... Yamaha będzie sporo lepsza brzmieniowo.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
13.10.2019, 19:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2019, 19:13 przez Banker_2.)
#4
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Dzięki za cenne informacje.
Koniec końców wybrałem inne rozwiązanie, zupełnie z poza tej kategorii.
Pisałem tutaj o potrzebach jako walorze edukacyjnym, ale warto wyjaśnić, że kiedyś miałem Korga M1. Wspaniały instrument i brzmienia, do którego jednak nie dorastałem warsztatem Smile. Do tego Sekwencer tam byl mocno siermiężny, a spięcie poprawnie midi z PC cacka z lat 80 skutkowało różnymi przygodami. No więc sprzedałem, a potem była długa przygoda z Rolandem GW-7. Niby workstation ale w skrócie, nie wdając się w szczegóły, oceniłbym go raczej jako instrument na wesela, inspiracji z nim było znacznie mniej. lata płynęły, a ciąg do brzmień elektronicznych i niespełnione inspiracje pozostały. Teraz pewnie łatwiej zrozumieć, że w końcu sięgnąłem po budżetowe syntezatory, oczywiście w wersjach 88. Z pary Yamahy MX i Rolanda Juno DS, padło w końcu na Juno. I jest zasadniczo rewelacyjnie, wspaniałe brzmienia i klawiatura. Ale pasy bym darł z wszystkich recenzentów - piszą ze jest sekwencer na pokładzie, że super, błyskawicznie można notować swoje pomysły. Ale nikt się nie zająknie, że te "pomysły" to góra 8 patternów. Nazwać sekwencerem coś w czym można zapisać jedną frazę to trochę, grube słowo.
Ktoś zna patent by zmusić Juno do zapisania czegoś dłuższego? Oczywiście jest PC ale tu przydałby się DAW który pewnie przyjdzie zakupić dodatkowo. Ech... widać nic nie może być z górki...
Smile
Dzięki i pozdrawiam!

Odpowiedz
13.10.2019, 20:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2019, 20:06 przez Valtari.)
#5
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Juno Ds ma sekwencer krokowy i z pewnością gdybyś o to zapytał na naszym forum to nikt nie napisałby Ci że jest inaczej. W tym teście również jest o tym mowa. W podsumowaniu testu czytamy że "do ideału zabrakło tylko pełnego sekwencera" a wcześniej omówione są możliwości 8 krokowego sekwencera, więc tego testu raczej nie czytałeś Smile
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,590.html

Dla porównania Yamaha Mx nie ma żadnego sekwencera na pokładzie.
Są darmowe programy na komputer, jakie konkretnie to najlepiej jak inni koledzy z forum doradzą. Na panelu Juno Ds masz przycisk DAW control, po naciśnięciu którego będziesz mógł ustawić parametry współpracy z zewnętrznym programem.

Sam wybór instrumentu uważam za dobry, nie zła klawiatura jak na tą cenę i możliwość ładowania dodatkowych brzmień z Axiala.
Sądząc po tytule wątku mogłeś skończyć gorzej Big Grin

Odpowiedz
13.10.2019, 22:54,
#6
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Czytałeś, czytałeś... Big Grin
Od niego zacząłem jak zwróciłem uwagę na Juno DS. I test bardzo dobry, naprawdę dużo z niego się dowiedziałem. Niemniej tę kwestię ciężko obronić, zdanie które zacytowałeś jest, ale na czym polega ograniczenie wyjaśnień nie ma. Za to wcześniej jest kilka zdań o tej funkcji z pozytywami. I w tekście nie ma nic o 8 krokach sekwencera, jest o 8 dynamicznych padach w sensie ośmiu ścieżek, a to inne zagadnienie i to akurat nie jest bolesne. Dobra, z tymi pasami za emocjonalnie Smile, ale jak pisałem, ogólnie w tekstach nikt tego za mocno nie akcentuje.
Ja wiem, że jakbym zapytał to by mi wyjaśniono, ale po wertowaniu recenzji, myślałem, że wiem wszystko Big Grin. Do tego pech, bo niby duże miasto a w sklepach nigdzie nie mieli DS-a do wglądu, pewnie bym to wyłapał, widać dobry model to schodzi na pniu.
Kwestia kto w czym lokuje przewagi, ja szukałem syntezatora z dobrą i cicho pracującą klawiaturą, sekwencer na pokładzie akurat przeważył bo nie muszę tego spinać zawsze z komputerem. I DS ma wszystko: cichą, z mojego punktu widzenia świetną klawiaturę z wymykiem, świetne brzmienia, dodatkowe próbki do ściągnięcia, mapowanie obsługi DAW. Jest wszystko ... oprócz efektywnego sekwencera. Wiem, że MX też tego nie ma, ale daje w zamian klucze na Cubase AI, a darmowe DAW, z reguły nie są darmowe bez powodu.
Tak czy inaczej z DS ogólnie jestem zadowolony. I być może Yamaha i tak by odpadła np. z uwagi na głośniejszą klawiaturę, ale z tym niestety lekka wtopa. Bywa Cool
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odpowiedz
19.10.2019, 21:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2019, 13:24 przez Banker_2.)
#7
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
I jeszcze jedno pytanie, do Valtari pewnie najbardziej ale nie tylko... Jest taki post dotyczący jakości klawiatury Korg Kross 2 88 :
http://www.muzykuj.com/forum/showthread....ight=kross
Temat dość stary, zakładam, że udało się dotknąć klawiatury? Niby mam w pobliżu "wszystko mające sklepy" Wink, a jakoś nigdzie nie mogę namierzyć do obejrzenia. A ciekaw jestem Smile - jak wrażenia? A może poddacie jakiś inny model korga który odda wrażenia obcowania z kross 2 88? Na logikę to powinna byc ta sama klawiatura co w B1 czy w SP-280, odczucia powinny być porównywalne...

Odpowiedz
20.10.2019, 16:30,
#8
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Krossa 2 jak dotąd nie dotykałem, a co do odczuć gry na danej klawiaturze to najlepiej byłoby sprawdzić to w takim modelu, jaki nas interesuje. Choćby przykładem jest GHS od Yamahy, która nie pracuje dokładnie tak samo w każdym modelu w którym ją zastosowano i można poczuć różnicę. W P125 robi lepsze wrażenie niż w moim MODX8. U Korga można założyć że w pianinach cyfrowych klawiatura NH również da nieco inne odczucia, niż w Krossie. Nie mniej jednak gdybyś ograł dowolny model z NH to jakiś punk zaczepienia co do oceny byś uzyskał.

Czyżbyś rozważał dokupienie drugiego instrumentu ? Smile

Odpowiedz
20.10.2019, 21:43,
#9
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
O nie!... dwa instrumenty... no jestem w stanie nieco wydać na swoje pasje, ale każde szaleństwo ma swoje granice. Budżet i tak przekroczyłem, a zarząd domowy patrze mi na palce! Big Grin
Po prostu zakup internetowy daje możliwości zwrotu, stąd rozważam. W Juno są rzeczy które mi bardzo odpowiadają, klawiatura trochę ciężka, ale fajnie pracuje, natomiast bardzo liczyłem na ten sekwencer. Do takiej pracy przyzwyczaił mnie kiedyś stary Korg M1 i potem Gw-7. Tutaj co prawda też jest sekwencer krokowy (ale kroczków zapisze trochę więcej Smile), jest też tradycyjny midi który zupełnie mi wystarczy.
Kross brzmi świetnie, a na klawiaturze mam nadzieję, że się jakoś mocno nie przejadę. W końcu klawiatura ważona musi spełniać jakieś minima, a ja jestem amatorem, jak pisałem myślę by brać lekcje. Więc nawet jeśli będzie nieco słabsza od tej Rolanda, cóż... Po tej z GW-7 zniosę wszystko Shy

Odpowiedz
21.10.2019, 18:11,
#10
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Klawiatura w Krossie bez wątpienia gorsza od tej z Juno DS. Kiedyś pytałem o tego Krossa 2 ze względu właśnie na pełny sekwencer, nagrywający w czasie rzeczywistym. Chciałem mieć dodatkowo taki nie drogi instrument z pełnym sekwencerem.
Wspominasz czasy zabawy z M1, mnie nie było na niego stać w czasach gdy był produkowany, miałem jakaś zagraniczną gazetkę w której była jego reklama na całą stronę. Patrzyłem na niego tak jak moi koledzy na plakat Sandry, Sabriny lub Lamborghini Countach Smile
No ale nieco później z Yamahy Qs300 wyposażonej w równie "okazały" wyświetlacz jak w M1 wyciskałem 110% możliwości. Teraz oczekuję czegoś więcej, to znaczy prostoty tamtych instrumentów ale na większym ekranie z ładniej graficznie pokazanym menu.
Uważam więc, że i Ty po kontakcie z sekwencerem z Krossa nie byłbyś zadowolony. Jeśli chcesz na prawdę fajny w obsłudze pełny sekwencer a brzmienia Rolanda Ci przypasowały, to przemyśl zamianę na Fa08.

Odpowiedz
21.10.2019, 21:51,
#11
RE: Casio CPD s350 czy XP 360
Nie... FA08 zdecydowanie jest poza budżetem Smile Trudno, to musi być kompromis, ale wydaje się że to będzie to o co chodziło.
Ja swojego M1 sprowadziłem z Francji, używka jakoś tak po zakończeniu produkcji, przed 2000r. Czasy studenckie, wiec bez zobowiązań i byłem wstanie przełknąć słoną fanaberię. Znajomy który go wiózł powiedział że gdyby wiedział ile waży to pewnie by odmówił Smile
Nic, jak się zdecyduję to dam znać czy spełnia oczekiwania. Swego czasu znalazłem taki filmik, dokładnie te same dylematy:
https://www.youtube.com/watch?v=2VtU7RkT7Vs
niby to starszy kross ale cóż, jednak da się na nim grać... Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,191 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,632 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS