Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grado Labs
04.09.2019, 01:15
Grado Labs
Grado Labs od środka, czyli mała fabryka słuchawek i wkładek adapterowych na Brooklynie. O nie jest ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=DQ9Hy4WHrvI

Roland FP-30 | Synthogy Ivory II - Grand Pianos | Production Voices - Compact Grand, Electric V | Neumann KH120 | Grado SR80i | Mackie Big Knob Passive | Zoom H4n
13.09.2019, 22:46
RE: Grado Labs
Część druga:
https://www.youtube.com/watch?v=8mqqfPl_1TY
Świetna historia tej firmy:
https://www.youtube.com/watch?v=kLWeiFLZ-Bo
krótka opinia audiofila, dlaczego warto spróbować Grado:
https://www.youtube.com/watch?v=0NJLY7RXb9I
P.S Właśnie kupiłem kolejną parę (już czwartą) tych słuchawek, tym razem model SR225i.

Roland FP-30 | Synthogy Ivory II - Grand Pianos | Production Voices - Compact Grand, Electric V | Neumann KH120 | Grado SR80i | Mackie Big Knob Passive | Zoom H4n
14.09.2019, 06:41
Fajnie się to ogląda. Byłem trochę w szoku, że to taka rodzina manufaktura.

Korg Grandstage 88 | Pianoteq 6.5 (Steinway B, D; K2 Grand)
Wczoraj, 14:03
Zadziwiające jest to, że w tej manufakturze w połowie lat 80-tych produkowano 10 000 wkładek tygodniowo, czyli ponad 0,5 mln. rocznie!
A'propos słuchawek, to pamiętam test zdaje się SR60 (pamiętam, że były drewniane, ale modelu już nie pamiętam) w HiFi i Muzyka opublikowany jakoś w 1996 lub 97. Było lekkie zdziwienie, że Grado zabrało się za produkcję słuchawekSmile ...no ale to były złe czasy dla gramofonów, a z czegoś trzeba żyć Wink. To czasy, kiedy Sennheiser wypuścił HD600, które od razu zostały okrzyknięte referencyjnymi i dość długo trzymały tę pozycję... moje 600-tki mają już 21 lat i cały czas świetnie się spisująSmile. W międzyczasie musiałem wymienić kabel, nauszniki i nakładkę pod głowę na pałąku. Poza tym, zero problemówBig Grin

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
Wczoraj, 15:56
(Wczoraj 14:03)pwa napisał(a):  A'propos słuchawek, to pamiętam test zdaje się SR60 (pamiętam, że były drewniane, ale modelu już nie pamiętam) w HiFi i Muzyka opublikowany jakoś w 1996 lub 97.

Myślę że chodziło Ci o model RS1, który jest już bardzo drogi:
https://hifiphilosophy.com/recenzja-grado-rs1i/
Widziałem owszem przerobione customowe SR60 w drewnie ale moim skromnym zdaniem, nie ma to sensu. To w końcu podstawowy model serii SR.

(Wczoraj 14:03)pwa napisał(a):  To czasy, kiedy Sennheiser wypuścił HD600, które od razu zostały okrzyknięte referencyjnymi i dość długo trzymały tę pozycję...

Jeszcze nie miałem okazji ich osłuchać - może kiedyś ale z tego co pamiętam, to moje dotychczasowe Senki HD265 Linear (zamknięte, 150ohm) miały niesamowicie mocny ale też precyzyjny bas a znowu HD598 (otwarte, 56ohm) brzmiały poprawnie ale jakby z za kotary, jakby ktoś przykrył głośniki kocem. Ogólnie HD598 jak dla mnie, kompletnie były pozbawione charakteru. Myślę że w moim przypadku, Senki najzwyczajniej chyba mi nie podchodzą.

W przypadku Grado jest odwrotnie. Jak dotąd każdy ich dotychczasowy model (SR60, SR80, SR80i) mi spasował. Może nie jest to brzmienie jakieś studyjne, monitorowe, itd ale jak dla mnie jest bardzo żywe, prawdziwe i muzyczne.
Zanim zdecydowałem się na zakup Grado, ktoś mi napisał "Grado są specyficzne więc albo je pokochasz, albo je znienawidzisz". No i pokochałem, tak że zamordowały wszystkie moje inne pary Wink

Wczoraj, 20:08
Być może były to RS1... minęła już ponad 20 lat, więc trochę pamięć zawodzi Smile... choć gdzieś w piwnicy mam jeszcze stare numery Audio i Hi-Fi i mógł bym w nich pogrzebać Smile. Z HD600 to jest tak, że świetnie odnajdują się w studiu, jak również są cenione przez środowiska audiofilskie... rzadki przypadek zgodności tych dwóch "klanów" Smile. Ich zaletą w pracach studyjnych jest przede wszystkim wysoka neutralność, ale również ergonomia i komfort. Naprawdę można z nimi pracować długo bez zmęczenia. DT770 już nie są tak komfortowe... jak dla mnie, zbyt mocno uciskają głowę, no ale mają inne zalety.
Oczywiście używam HD600 również do słuchania muzyki.
Ciekawostką jest to, że ich cena w zasadzie stoi w miejscu mimo inflacji. Ja płaciłem za nie 1100,- w 1998...teraz można je kupić za ok. 1250,-.
Mimo, że konstrukcja ma już 23 lata (daleko im do DT48, które w tym roku zaliczą 82 lata, ale zawsze), dalej znajdują nabywców i dalej zaliczane są do topowych konstrukcji ever.

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości