Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil
05.04.2013, 13:50,
#1
Kurzweil
Witam. Wstępnie chciałbym zaznaczyć że jestem początkującym klawiszowcem mam takie pytanko. Gdybym kupił "gołego" kurzweila pc3k8 to co mogę do niego dokupować jakieś rozszerzenia brzmieniowe ? RAM ? moduły brzmieniowe? jakie to koszta są? czy to się opłaca? Co najlepiej i najtaniej zrobić z nim żeby grał jak najlepiej? Smile Pozdrawiam

Odpowiedz
05.04.2013, 15:03,
#2
RE: Kurzweil
Kurzweil PC3K posiada już fabrycznie zainstalowany RAM 128 MB. Jest to flash Ram, a zatem pamięć nie ulotna. Możesz kupić rozszerzenie KORE 64. Posłuchaj próbek na naszej stronie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.04.2013, 11:33,
#3
RE: Kurzweil
Jeżeli kupisz kurzweila, to na pewno nie będziesz żałował wyboru. Tak jak napisał hammond, masz w nim pamięć wewnętrzną na sample, możesz wpiąć rozszerzenia, a jak chcesz to masz wyjścia i wejścia midi dla dodatkowych modułów dźwiękowych. masz również wyjście USB, które pozwala na wsparcie Kurzweila wirtualnymi syntezatorami.

Tak ogólnie rzecz biorąc, to ma on w sobie 1024 fabryczne brzmienia, 128 fabrycznych setupów (zestawów brzmień) i jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym instrumentem,to te zestawy brzmień wystarczą Ci na stosunkowo długi czas, zanim zaczniesz szukać kolejnych rozwiązań brzmieniowych w necie.

KURZWEIL ma trudny system i w większości przypadków trafia na rynek wtórny z tego względu, że panowie sobie nie radzą z obsługą. Jeśli jednak będziesz miał wystarczająco dużo samozaparcia i instrukcję obsługi pod ręką, to będziesz stopniowo poznawał szerokie wody KURZWEIL'A.

OSOBiście mam PC3K8 i nie zamieniłbym go na żadną Yamahę, Korga, czy Rolanda. Konkurencyjnym instrumentem dla niego wg mnie może być CLAVIA, w której przekonuje mnie jedynie bardziej fortepianowa klawiatura. W kurzweilu jest wspaniała ta ważona klawiatura, ale firma raczej szukała kompromisu klawiatury fortepianowej, z szybką reakcją klawiszy organów HAMMONDA, co trzeba przyznać udało się rewelacyjnie.

Odpowiedz
25.06.2013, 21:37,
#4
RE: Kurzweil
"KURZWEIL ma trudny system i w większości przypadków trafia na rynek wtórny z tego względu, że panowie sobie nie radzą z obsługą."

Właśnie tego nie kapuję. Dla mnie Kurzweil do podstawowej obsługi jest wspaniale zaprojektowany. A praca z sekwencerem jest bardzo intuicyjna i oparta na działaniu szeregowym (najpierw robisz jedno, później drugie, itd.). Fakt synteza VAST, a ściślej jej obsługa jest wyzwaniem i nie od razu się to opanowuje. Najważniejsze, żeby na początku nie wstydzić się zaglądać do instrukcji - jest tam bardzo wiele odpowiedzi na często zadawane pytania. Wiem, bo sam to przerabiałem. Jeśli jesteś z natury indywidualistą, buntownikiem, idziesz w życiu pod prąd, lub/i własnymi ścieżkami to Kurzweil jest właściwym wyborem.


Pozdrawiam,

Azzorek

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil PC3K7 - problem z wgraniem samplowanych barw muzior2 1 2,361 17.01.2020, 18:14
Ostatni post: Rychubil
  Pamięć Q Access -kurzweil Pc3 k 7 (pamięć registeacyjna) Dawid1988 1 2,820 22.02.2019, 15:16
Ostatni post: cziko
  Pomoc , kurzweil PC 3 K 7 , instrukcja Dawid1988 7 9,609 31.01.2019, 13:09
Ostatni post: Rychubil
  Kurzweil PC3k7 Sample krystek2606 1 5,605 23.10.2014, 21:20
Ostatni post: Rafal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS