Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgranie keyboardów/transpozycja
28.08.2019, 14:30,
#1
Zgranie keyboardów/transpozycja
Witam. Mam pytanie i zarazem problem. Posiadam klawisze: Yamaha psr e 333 oraz Casio mzx500. Są one bardzo odległe technologicznie wiem... Ale mam pytanie czy da się je zgrać tak że jak zagram C na psr to będzie brzmiało tak jak C na Casio? Jak na razie to transponuje jeden keyboard o 1 w górę itp i brzmią niby tak samo ale jednak troszkę się rozjeżdżają i fałszują.... Czy da się ustawić tak te dwa klawisze czy po prostu są bardzo różne od siebie i nigdy nie będą brzmiały identycznie? (Na scenie widziałem Korg i Yamaha i nie fałszowały (w zespole KOMBII)).
Poradzicie coś..

Odpowiedz
28.08.2019, 19:36,
#2
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
(28.08.2019, 14:30)Anjaker napisał(a): ... czy da się je zgrać tak że jak zagram C na psr to będzie brzmiało tak jak C na Casio? Jak na razie to transponuje jeden keyboard o 1 w górę itp i brzmią niby tak samo ale jednak troszkę się rozjeżdżają i fałszują.... Czy da się ustawić tak te dwa klawisze czy po prostu są bardzo różne od siebie i nigdy nie będą brzmiały identycznie?

Instrumenty tego typu jak elektroniczne powinny grać czysto pod warunkiem, że są tak samo ustawione w stroju np. 440Hz.
Przede wszystkim trzeba doprecyzować pytanie - czego dotyczy ta jednostka 1, o którą transponowałeś w instrument? Półton, oktawa czy Hz?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.08.2019, 19:46,
#3
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
Transpozycja o 1 do góry czy w dół to chodzi o jeden półton. Ale z tymi Hercami to sprawdzę. Może coś pomoże. Tak dokładniej to chodzi o to że gdy zagram np dźwięki C D E po kolei na Yamaha i te same w tej samej okt na Casio to różnią się one tak jakby o połowę półtonu, jest minimalna różnica brzmienia, mniejsza niż pół tonu ale to i tak źle brzmi..

Odpowiedz
28.08.2019, 20:28,
#4
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
Sprawdź zatem ustawienia transpozycji obu instrumentów w ustawieniach pół-tonowych i częstotliwości Hz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.08.2019, 20:35,
#5
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
Zobaczę. Odezwę się jutro. Dzięki za odpowiedź.

Odpowiedz
29.08.2019, 12:30,
#6
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
Yamaha miała ustawione 452,8 Hz , a mzx500 440Hz. Po problemie. Dzięki za pomoc.
Pozdrowienia!

Odpowiedz
29.08.2019, 14:14,
#7
RE: Zgranie keyboardów/transpozycja
No i super Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS