Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard do cover'ow z dużymi możliwościami
12.08.2019, 20:48,
#1
Keyboard do cover'ow z dużymi możliwościami
Witam wszystkich forumowiczów! Smile

Słowem wstepu, granie na keyboardzie to moje hobby, uczyłem się grać od dziecka, około 5 lat lecz od tego czasu mineło juz kolejne 5. W tym czasie grałem tylko okazyjnie na niezbyt 'dobrym' sprzęcie, Yamaha psr 450. Chciałbym do tego powrócić, przypomnieć sobie, nauczyć się więcej i nagrywać covery po pracy Smile

Tak jak w temacie, szukam keyboard'u do tworzenia coverów głównie muzyki pop, trance, muzyki klubowej, popularnej ( głównie granej w radiu rmf fm, rmf maxx itp ), hity lat 80' , 90', rzadziej pianino. Poszukuję sprzetu na którym będę mógł tworzyć podkłady, akompaniament od podstaw i chciałbym, żeby miał też sporo dostepnych dźwięków, ewentualnie możliwości dokupienia, z dość dużą ilością pamięci wewnętrznej i możliwością nagrywania swojej muzyki na pendrive. Powinien mieć też możliwość (dość szybką) przełączania dźwięków w trakcie gry, około 4, jak i przejść, podbić itp w akompaniamencie.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu Was, bo sam nie mam zbyt dużej wiedzy w tym temacie. Sprzęt, jaki mnie 'interesuje', lub może raczej, jaki daje mi satysfakcję z możliwości i rozmaitości tworzenia podkładów, grania, jest to Yamaha Tyros 4, ewentualnie Yamaha Genos. Sugeruję się Yamahą, bo taki sprzęt też miałem i nie zawodził mnie, niestety jest to dość słaby sprzęt. ( Yamaha psr 450 ).

Budżet jaki mogę przeznaczyć na ten cel to maksymalnie 15 tys zł, choć nie ukrywam że nie musi być aż tak wygórowany. Nie znam się totalnie na KORG'ach i nie wiem jakie możliwości mają, np korg pa1000, jest połowę tańszy od genosa a oglądając dobre covery, robi dość dobrą robotę.

Proszę o różne sugestie jak i rady w wyborze sprzętu, jeśli macie również jakieś pytania, pytajcie Big Grin

Pozdrawiam Smile)

Odpowiedz
14.08.2019, 07:00,
#2
RE: Keyboard do cover'ow z dużymi możliwościami
Więtaj.
Za 15 tys można iść na całość i kupić albo topową Yamahę Genos, albo Korga PA4x. Zastanawiam się tylko czy w pełni wykorzystasz możliwości tych instrumentów na potrzeby domowe.
Wydaję mi się że w zupełności zadowolą Ciebie instrumenty jeden stopień poniżej tych topowych.

I tu zachęcam Cię do poczekania chwilę, gdyż Yamaha szykuje nowości Smile
Są to modele PSR SX700 i PSR SX900

Modele te będą dostępne pod koniec września więc już wkrótce.
Z ciekawostek model SX900 otrzyma dotykowy ekran podobny do tego w Genosie, trochę jednak mniejszy bo 7 cali, pamięć na dodatkowe próbki zwiększona do 1 GB, 1500 brzmień w pamięci.
Orientacyjne ceny 2100 USD za SX700 i 2700 USD za SX900

Jest już trochę filmów na Youtube więc zachęcam do zapoznania się.

Odpowiedz
17.08.2019, 07:36,
#3
RE: Keyboard do cover'ow z dużymi możliwościami
Dzięki za odpowiedź Valtari,

Obejrzałem dość sporo prezentacji na temat psr sx900 i w sumie zapowiada się dość dobrze, myślę że jego funkcjonalność wystarczyłaby mi, zapewne sporo czasu spędziłbym aby przyswoić większość jego funkcji Big Grin No i cenowo na pewno wyszłoby lepiej, bo jeśli zdecydowałbym się na zakup Genosa, to budżet ogólny 15 tys mógłby być niewystarczający ( stojak, nagłośnienie, słuchawki, futerał ), a w tym przypadku wyjdzie taniej Smile

Jedyne co się mi w nim nie podoba to ogólny wygląd i rozłożenie przycisków. Mógłby przypominać bardziej Genosa pod tym względem lub chociażby tyros 5.

Co do porównania funkcji z genosem wygląda to tak jak w pdf'ie niżej.

porownanie

W każdym bądź razie, dzięki za rady, prawdopodobnie wybiorę sx900 choć genos jest dużo bardziej przekonujący. Niestety wszystko ma swoje plusy i minusy Big Grin

Mógłby mi ktoś z Was jeszcze powiedzieć czym jest technologia Revo, której w nowym SX'ie brakuje?

Odpowiedz
17.08.2019, 12:21,
#4
RE: Keyboard do cover'ow z dużymi możliwościami
Myślę że ogólny wygląd można przeboleć za znacząco niższą cenę Smile W Porównaniu do Genosa rzuca się brak sekcji suwaków i potencjometrów, ale to było do przewidzenia.

Czym jest RevoDrum wyjaśni ten film, daj na 5.50 min

https://www.youtube.com/watch?v=EOaUShwJO6s

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 641 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,230 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 973 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS