Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
07.08.2019, 09:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2019, 09:19 przez Poll656.)
#1
Music  Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Witam wszystkich serdecznie !

Około 2 lat temu zakupiłem sobie keyboard od Yamahy (PSR E453) jednak już teraz brak 88 klawiszy i ich niewyważenie sprawia lekkie problemy w grze, zwłaszcza kiedy wracam ze studiów do domu, gdzie jest pianino akustyczne to potrzeba ze 2- 3 dni na dostosowanie się z powrotem
do normalnej klawiatury i oczywiście różnica jest kolosalna!
Wstęp wyszedł dosyć przydługaśny, ale już do rzeczy Big Grin

Oczywiście przejrzałem tematy z forum przed napisaniem swojego posta zawierające słowa "klucze", ale takiej ostatecznej decyzji nie jestem w stanie podjąć opierając się o nie. Otóż wybór dla mnie jest pomiędzy tymi o to pianinami :

1)YAMAH YDP 164
2)Kawai KDP 110
3)Roland F140
4)Casio AP470

I tutaj pojawia się mały problem, ponieważ ograłem jedyne Yamahę i Casio,a o reszcie mogę co najwyżej sobie poczytać lub posłuchać na Youtubie.

2) -Z czytania forum i ogólnego rozeznania najtrafniejszy wybór to Kawai KDP 110(zarówno jeżeli chodzi o sam dźwięk jak i akcję klawiatury) ALE .... czytałem że ludzie mają problem z dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się po wciśnięciu klawiszy po krótkim czasie użytkowania i to mnie trochę zniechęca

4)Casio również ograłem i właściwie to byłem zaskoczony dosyć pozytywnie ALE z drugiej strony z tego co czytałem na forum to raczej mało ludzi poleca tę firmę,a wręcz często odradzacie zakup CASIO ( chociaż plusem był serwis na miejscu w przypadku jego zakupu)

3) O Rolandzie się nie wypowiem, bo po prostu słuchając próbek na Youtubie nie wykluczam takowego zakupu !

O ile ktokolwiek to jeszcze czyta to ...

1) .... na sam koniec zostaje Yamaha, której klawiatura w modelu 164 była dosyć ciężka ( w sumie to nie wiem czy to plus czy minus) i barwa dźwięku była dosyć ładna (chociaż mało można ją modulować w porównaniu choćby do Kawaia) ale w najwyższej oktawie dziwnie stłumiona.Więc opierając się o całość moich tygodniowych poszukiwań i odsłuchiwań na ten moment wybrałbym raczej YAMAHE, bo wydaję mi się po prostu najbezpieczniejszym wyborem.

I tutaj moje pytanko - co moi mili o takowym wyborze myślicie?

Dzięki z góry za poświęcony mi czas Smile

Odpowiedz
07.08.2019, 13:13,
#2
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Witaj Smile

(07.08.2019, 09:17)Poll656 napisał(a): Otóż wybór dla mnie jest pomiędzy tymi o to pianinami :

1)YAMAH YDP 164
2)Kawai KDP 110
3)Roland F140
4)Casio AP470

Najlepiej lub wręcz konieczne byłoby ograć je wszystkie, żeby dokonać właściwego wyboru, bo to co pasuje komuś, nie koniecznie musi pasować Tobie ale raczej skupiłbym uwagę na trzech pierwszych a zawężając na dwóch pierwszych.

(07.08.2019, 09:17)Poll656 napisał(a): ... Kawai KDP 110 ... czytałem że ludzie mają problem z dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się po wciśnięciu klawiszy po krótkim czasie użytkowania

Nie bardzo kojarzę o co chodzi. Można wiedzieć gdzie takie posty? Na naszym forum?

(07.08.2019, 09:17)Poll656 napisał(a): ... zakup CASIO ( chociaż plusem był serwis na miejscu w przypadku jego zakupu)

To plus z gatunku chwytów marketingowych, który brzmi bardzo zachęcająco dla klienta, nieprawdaż? Po za tym Yamaha też to oferuje a nawet lepiej, bo oferują serwis nawet do domu, bez konieczności wysyłania instrumentu do sklepu (kolega Pawelsz może poświadczyć). No ale co jeśli instrument będzie sprawny, to cóż po serwisie, skoro nie będzie ogólnego zadowolenia z gry (zakładając, że nie będzie )? Jeśli jednak to twój typ, to jak najbardziej kupuj.

(07.08.2019, 09:17)Poll656 napisał(a): 3) O Rolandzie się nie wypowiem, bo po prostu słuchając próbek na Youtubie nie wykluczam takowego zakupu !

Musiałbyś ograć tą klawiaturę, bo jest dość ciężka choć ma ciekawą akcję. To samo jest w modelu FP30.

(07.08.2019, 09:17)Poll656 napisał(a): ... na ten moment wybrałbym raczej YAMAHE, bo wydaję mi się po prostu najbezpieczniejszym wyborem.

To prawda, Yamaha to najbezpieczniejszy wybór ale nie spiesz się i koniecznie ograj jeszcze Kawai i Rolanda.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.08.2019, 13:34,
#3
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Dzięki za odpowiedź !

Odnośnie problemów z klawiszami z Kawaiem, to były to posty bodajże z forum pianoworld.com i z jakichś komentarzy pod filmikami porównawczymi na Youtubie (mogę bezpośrednie linki powklejać jak będzie czeba Smile ) Jeżeli chodzi właśnie o ogranie Kawaia to z tym może być kłopot, bo w żadnym z muzycznych, w których zagościłem, nie mieli tego modelu.

Przyznam się szczerze, że z uwagi na te ciągłe zmiany klawiatury ( keyboard niewyważony vs normalne pianino akustyczne) to jestem pewien, że niezależnie jakie pianino wybiorę to w końcu się i tak do niego przyzwyczaję i zupełnie szczerze to mam wrażenie, że ile by pianin nie ograł to i tak nie znam się na tyle żeby to jakoś obiektywnie ocenić.

Jeżeli chodzi Casio, to na samym początku nie brałem pod uwagę go, bo ta firma kojarzyła mi się jedynie z zegarkiem który dostałem na komunię, ale sprzedawca w sklepie muzycznym dosyć zachwalał(a wiadomo jak bywa) i ze sceptycyzm poszedłem ten model powciskać sobie i o dziwo nie było wcale źle, ale to dokładnie tak jak mówię - po prostu się nie znam ,więc teoretycznie wszystko może mi się za jakiś czas spodobać Smile

A jeżeli chodzi o Yamahę - czy ciężkość klawiatury jest plusem czy raczej minusem?

Odpowiedz
07.08.2019, 13:53,
#4
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Koniecznie musisz więcej poogrywać tych pianin, zanim dokonasz zakupu. Zakup pianina, to nie zakup pralki czy telewizora, to coś bardziej osobistego. Pójdź jeszcze chociaż ze 2 razy do sklepu i pograj na czym się da a zobaczysz jak zaczniesz coraz więcej odczuwać różnic a co za tym idzie, więcej zrozumiesz co Tobie się podoba. Uwierz mi, to działa.
Pojedź też gdzieś dalej niż mieszkasz, do jakiegoś dużego sklepu muzycznego albo do takiego, gdzie znajdziesz te modele Kawai i Rolanda - warto zrobić sobie taką wycieczkę, skoro ma to być jak najlepszy wybór.
No i uważaj na sprzedawców i na to co chcą wcisnąć - Oni nie patrzą jak muzyk, Oni patrzą jak handlowiec, na słupki korzyści ze sprzedaży.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.08.2019, 15:58,
#5
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Myślę, że skoro masz kontakt z pianinem akustycznym to już bardzo dużo wiesz, potrzeba Ci jedynie kontaktu z instrumentem identycznym lub bardzo podobnym (producent/brzmienie/ta sama klawiatura), aby wybrać. Sama ciężkość klawiatury czy to statyczna czy dynamiczna to nie wszystko. Ważna jest też reakcja na grę, czyli zespolenie akcji klawiszy z modułem brzmieniowym.

Co do serwisu Yamahy, to jak najbardziej, po tym jak zdarzyła się wpadka z jednym serwisem, firma, już działając niejako odgórnie, stanęła na wysokości zadania i zachowali się profesjonalnie.
Ponoć z Kawai jest nie najlepiej z serwisem u nas w Polsce, ale to tylko jedna opinia. Nie miałem okazji sprawdzić, bo mimo wszystko jakoś mnie Kawai brzmieniowo do końca nie przekonuje, bo jest za grzeczne. Zależy kto czego szuka.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
07.08.2019, 16:49,
#6
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Zdaję sobie sprawę, że ten temat był wałkowany już pewnie setki razy także dzięki za pomoc!
Wróciłem właśnie z kolejnej wyprawy do muzycznego ,gdzie niestety Kawaia również nie było, ale za to pomacałem sobie ponownie Yamaszkę i doszedłem do wniosku ,że się najrealniej zaprzyjaźnimy na dłużej :>

Odpowiedz
07.08.2019, 19:45,
#7
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Obiecuję, że to już ostatni post w tym wątku z mojej strony Big Grin
Chciałbym tylko dopytać czy ktoś może polecić stronę internetową lub jakąś odradzić(pianina.pl/muzyczny.pl), z której warto kupić pianino cyfrowe, bo z tego co widzę to jest na ogół około 500 zł taniej niż stacjonarnie

Odpowiedz
07.08.2019, 19:58,
#8
RE: Poszukiwania pianinka cyfrowego w okolicach 4 tys. zł :
Ciężko doradzić sklep ale Ja bym zaufał raczej takim sklepom jak: Music centre, Pasja czy Thomann ale nie wiem jak tam z cenami. Patrz również na warunki gwarancji, zwłaszcza tam gdzie jest bardzo okazyjna cena, no i dokładnie na opis produktu, żeby nie kupić jakiegoś powystawowego albo z innym ukrytym kruczkiem.
P.S. pisz i pytaj - po to jest forum Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 1600 zł Jaredfu 0 482 29.03.2023, 03:18
Ostatni post: Jaredfu
  Pianino cyfrowe do 2000 zł Makup 1 1,069 18.10.2022, 06:23
Ostatni post: Valtari
Smile wybór pianina cyfrowego jaks 2 3,357 29.04.2022, 17:18
Ostatni post: bestspec
  Pianino cyfrowe do 2500 zł - ROLAND FP-10 /YAMAHA P-45B/CASIO PX-S1000 UpssErroR 6 4,007 27.04.2022, 09:04
Ostatni post: UpssErroR

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS