Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
04.07.2019, 21:46,
#1
Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Witam.
Panowie piszę w sprawie fachowej porady.
Otóż na wstępie dodam że chciałem spróbować nauki gry na keyboardzie. W sprawie muzyki i nut wiem jedynie że są one zapisane na piecio linii - także jak widzicie jestem w temacie zupełnie "zielony".
Chciałem zakupić keyboard do 1500zl ale wolę poruszać się po sprzętach używanych...
Mam na oku kilka modeli i tu prośba byście wypowiedzieli się nad którym warto się zastanowić. Wiem, wiem że każdy z nich spełnił by moje oczekiwania jeśli chodzi o naukę gry jednak wiadomo wolę coś ciut na zapas lub jeśli nie wciągnie mnie to na dłużej to keyboard który będę mógł później łatwiej odsprzedać.
Modele które wstępnie wybrałem :
Yamaha PSR S550
Yamaha PSR 1100
Technics SX KN5000
lub te (ale te już sporo ponad tysiąc więc jeśli te wyżej nie są aż tak dużo gorsze to wolał bym tyle nie wydawać) :
Korg PA50
Yamaha PSR S700
Technich SX KN6000
Proszę także o jakieś rady, sugestie na co zwrócić uwagę kupując używany keyboard.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
05.07.2019, 09:29,
#2
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Witaj.
Temat na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego instrumentu był już opisywany wielokrotnie, no ale nie jako osobny wątek a jedynie pojedynczy wpis przy jakimś temacie. Tak więc trzeba będzie pomyśleć o założeniu takiego tematu, aby w przyszłości nie powtarzać się i przekierować pytającego na gotową odpowiedź.

Tak więc powtórzę się z pewnym określeniem: otóż na pianinie cyfrowym gramy na klawiaturze a nie wiele używamy przycisków. Natomiast na keyboardzie głównie naciskamy przyciski a gramy nie wiele Smile
Wiec w używanym keyboardzie najszybciej padają właśnie najczęściej używane przyciski, takie jak Start, Stop, przyciski obsługujące style czyli wybór wariacji stylu, Intro, Ending itp
Trzeba sprawdzić działanie przycisków, bo mogą już wymagać mocniejszego naciśnięcia a może któryś już w ogóle nie działa. Lekkie klawiatury Keyboardowe są raczej trwałe ale również i ją trzeba sprawdzić. Możesz przelecieć palcem po całej klawiaturze starając się naciskać każdy klawisz z taką samą siłą i sprawdzisz czy brzmienie odzywa się z jednakową głośnością ( albo w ogóle czy się odzywa )
Sprawdzamy stan złączy, wkładasz słuchawki w wejście słuchawkowe i sprawdzasz czy nie trzeszczy albo czy może nie gra tylko jeden kanał.
Znając życie wszystkiego i tak dokładnie nie sprawdzisz i odkryjesz jakiś faul z czasem, jako już nowy właściciel keyboarda.

Co do Twoich propozycji to Technicsy i stare Yamahy PSR bym odpuścił.

Odpowiedz
05.07.2019, 12:37,
#3
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Ok dziękuję za rady.
Zatem odpuszczam stare PSR i Technicsa (choć o nim słyszałem wiele dobrego)...
Zatem wybór zawężam do :
Yamaha PSR S550 i tu pytanie czy warto dokładać do modelu PSR S650 lub PSR S700 ?
Spora będzie miedzy nimi różnica ?

Odpowiedz
05.07.2019, 19:01,
#4
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Bardzo możliwe że słyszałeś o tych instrumentach wiele dobrego, tyle że to już wiekowe modele.

Seria PSR S składa się z trzech modeli. Początkowo były to S500, S700 i S900. Mówimy tu o roku 2007 ! Później w najniższym modelu zmieniono numerację z "5" na początku na "6"
Tak więc model S650 zastąpił wcześniejszy S550 i oba te modele są niżej pozycjonowane od S700, ale za to są z młodszej generacji. S650 wszedł do produkcji w 2010 roku i jest najmłodszy z tej trójki rozpatrywanej przez Ciebie, ale i tak jest to już prawie dziesięciolatek ! Jeśli coś pójdzie nie tak, to każdy z tych instrumentów będziesz miał problem odsprzedać, no chyba że bardzo zejdziesz z ceny.

Pamiętaj że producenci keyboardów starają się nadążać za aktualnymi trendami w muzyce i uaktualniają zarówno podkłady (style) jak i paletę brzmień, tak aby można było grać najnowsze przeboje. Również barwy instrumentów akustycznych brzmią co raz bardziej realistycznie wraz z nowszymi modelami, między innymi dzięki dodaniu do brzmień dodatkowych niuansów takich jak szarpnięcia struny gitary akustycznej.

Instrument chcesz do nauki z - jak wspominasz - czymś na zapas. Uważam że nie ma co zaglądać za starociami, nawet jeżeli kiedyś były to drogie i wysoko pozycjonowane modele. Nowszy model będzie brzmiał bardziej świeżo, nowocześnie a przeglądając style z pewnością rozpoznasz podkłady przypominające znane Ci przeboje. Prawdopodobnie nie wykorzystasz też wielu funkcji w wyższym modelu.
W Twoim przypadku postawiłbym chyba na S650, jako taki kompromis wieku do możliwości.

Odpowiedz
06.07.2019, 16:47,
#5
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Valtari - dziękuję.
Rozwiałeś moje następne pytanie czy nie warto zastanowić się nad starym ale flagowym modelem PSR9000. Teraz już wiem że nie...
No faktycznie nowsze podklady(style) są jak najbardziej mile widziane więc będę poszukiwał seri "S" model min. 650, a jeśli portfel pozwoli to wyższy...

Odpowiedz
11.07.2019, 14:02,
#6
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Keyboard w zasadzie już wstępnie wybrany.
Zdecyduję się na model PSR S750 lub PSR S770.
I tu rodzi się jeszcze pytanie czy miedzy nimi będą jakieś zasadnicze różnice ?
Czy warto dopłacać do njnowszego modelu PSR S775 ?
Jak pisałem nie znam się na keyboardach ale z tego co czytałem to chyba każdy z tych modeli ma możliwość dogrania nowych styli.

Odpowiedz
11.07.2019, 17:06,
#7
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
No proszę, wysoko już celujesz Smile Początkowo miało być do 1500 zł.
Do modelu S770 zdecydowanie bym dopłacił.
Ten film wyjaśnia dlaczego

https://www.youtube.com/watch?v=BaSKicfJ-BQ

Zwróć uwagę na choćby taką informację w filmie jak lepsze nagłośnienie nowszego modelu.

S775 już bym odpuścił. Wielkiego przeskoku nie ma a pojawienie się tego modelu sprawiło że teraz s770 można wyrwać w korzystniejszej cenie.

Odpowiedz
12.07.2019, 08:13,
#8
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Valtari dzięki.
Ten film rozwiał już wszystkie moje wątpliwości...
Wiesz miało byc ok. 1500zl ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Trochę patrzyłem na YT, poczytałem na forach i doszedłem do wniosku że lepiej ciut dołożyć i kupić lepszy instrument niż później żałować że brak jakiś ciekwych opcji lub jakość gorsza.
W takim razie skupiam się na PSR S770, no chyba że w podobnych pieniadzach uda mi się trafić 775 ale to juz nie koniecznie....
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Odpowiedz
15.07.2019, 15:45,
#9
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
Valtari - dziękuję jeszcze raz za pomoc !
PSR S775 już do mnie jedzie.
Wybrałem jednak ten model bo po pierwsze cenowo nie dużo różni się od 770, a kupiłem go z gwarancją. Keyboard prawie nowy bo zaledwie kilku miesięczny także młodszy od kilku letnich 770 więc mam pewność że nie styrany itp.
Na pewno będę zadowolony, dzięki. Pozdrawiam

Odpowiedz
15.07.2019, 21:28,
#10
RE: Prośba odnośnie wyboru keyboard'u z kilku modeli...
No i super ! Jestem pewien że będziesz zachwycony Smile
Miłej zabawy przy odkrywaniu możliwości.

Pozdrawiam również

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 444 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 597 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
Lightbulb Flet do zagrania kilku utworów Błażej S 0 101 05.02.2024, 09:42
Ostatni post: Błażej S
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 644 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS