Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuning PC pod audio i "walka" z latencją
03.07.2019, 07:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2019 07:35 przez pwa.)
Tuning PC pod audio i "walka" z latencją
Początkowo link do tej "książeczki" przesłałem koledze Rychubil, który ku mojemu smutkowi, podąża drogą ku zagładzie i jest na najlepszej ścieżce, aby wspaniałe fortepiany wirtualne zamienić na klocek w postaci Nord StageWink. Była to moja próba (kolejna), aby odwieść go od tego niecnego aktu "zdrady" Big Grin.
Oczywiście żartuję nieco Big Grin, a Nord Stage wydaje się świetnym instrumentem i życzę koledze Rychowi wielu wspaniałych chwil z tym instrumentem, o ile zdecyduję się go nabyćSmile.
Po namyśle, postanowiłem jednak upublicznić na forum informację o tej broszurze (bagatela! ponad 70 stron) i poniżej załączam link do kompendium wiedzy na temat konfiguracji komputera pracującego pod Windows do pracy z audio w czasie rzeczywistym.
Wydaje się, że publikacja ta w zasadzie porusza wszystkie aspekty tego zagadnienia oraz dostarcza mnóstwo porad, w jaki sposób zwycięsko stoczyć nierówną walkę z latencją. Opisano w niej dostosowanie systemu Windows poczynając od spraw podstawowych, a kończąc na nieco bardziej złożonych zagadnieniach. Publikację tę napisał Brad Robinson, twórca oprogramowania Cantabile, które jest hostem dla wtyczek VST.
https://www.cantabilesoftware.com/glitchfree/

Życzę miłej lektury oraz powodzenia w tuningu waszych komputerówSmile

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
03.07.2019, 09:55
RE: Tuning PC pod audio i "walka" z latencją
(03.07.2019 07:26)pwa napisał(a):  Nord StageWink

Nord Grand Tongue

Roland FP-30 | Synthogy Ivory II Grand Pianos | Production Voices-Compact Grand | Dexed FM | Zoom MS-70CDR | Reaper | Zoom H4n
Neumann KH120 | Mackie Big Knob Passive | DT-990 pro | ATH-M50X
03.07.2019, 13:49
RE: Tuning PC pod audio i "walka" z latencją
Mea culpaAngel

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.